با انسداد مرزهای خوزستان، ضربه مهلکی به اقتصاد خوزستان وارد می‌شود

خورنا : مصطفی مطورزاده اظهار داشت: یکی از مرزهای مؤثر در زمینه رونق اقتصادی استان مرزهای شلمچه و چذابه است.
به گزارش خورنا و به نقل از فارس، وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از صادرات و واردات کالا از مرزهای استان خوزستان می‌تواند ضربه مهلکی به اقتصاد استان به ویژخ منطقه وارد کند.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی با تبعیض‌آمیز خواندن جلوگیری از مبادلات کالا و تردد اتبع ایرانی در مرزهای استان خوزستان از جمله چذابه و شلمچه، افزود: وزارت خارجه باید سیاست‌های خود را در زمینه تردد اتباع ایرانی و صادرات و واردات کالا از این مرزها را اصلاح و تغییر دهد.
وی با مطلوب خواندن صادرات و واردات کالا از سایر مرزهای کشور، ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر تردد اتباع ایرانی و مبادلات کالا از مرزهای استان خوزستان به ویژه چذابه و شلمچه با مشکل مواجه است.
مطورزاده تصریح کرد: اتباع ایرانی در مرزهای کشور با داشتن کارت محلی می‌توانند تا محدوده ۴۰ کیلومتری مرزها تردد کنند اما متاسفانه خوزستانی‌ها حتی با داشتن گذرنامه‌های رسمی نیز اجازه تردد در مرزهای ایران و عراق را ندارند.
وی در ادامه گفت: جلوگیری از تردد اتباع ایرانی در مرزهای این منطقه باعث شده بسیاری از شهروندان از اقدامات تبعیض‌آمیز وزرات خارجه در این زمینه ناراضی و گله‌مند باشند.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از قطب‌های مؤثر در رونق اقتصادی منطقه صادرات و مبادلات کالا از مرز شلمچه است که انسداد مرزهای استان باعث نابودی اقتصاد و تجارت منطقه خواهد شد.
وی اظهار داشت: باتوجه به اقدامات بازدارنده موجود در مرزهای منطقه بسیاری از سرمایه‌گذاران و تجار در این زمینه دلسرد شده‌اند.
مطورزاده با تأکید بر زنده نگاه‌‌داشتن تجارت منطقه، خاطرنشان کرد: دولت باید در راستای احیای این قطب اقتصادی در استان سیاست‌های راهبردی به‌کار گیرد.
وی افزود: اتخاذ رویه واحد برای مبادلات کالا با مرزهای کشورهای همجوار به ویژه عراق توسط دولت می‌تواند در این زمینه کارگشا باشد.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: این مشکل هرچه سریع‌تر مرتفع شود و شاهد تردد اتباع ایرانی از مرزهای خوزستان نیز باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *