۲۵۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در آبادان و خرمشهر افتتاح می شود

خورنا : معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی مطلوب پروژه های عمرانی منطقه آزاد اروند، در سالروز شکست حصر آبادان ۱۴ پروژه عمرانی با اعتباری بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره برادری خواهد رسید.

به گزارش خورنا به نقل از مهر، احسان ایروانی افزود: با توجه به انتصاب سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند، ساز و کار مدیریت پروژه‌های عمرانی انسجام دوباره‌ای به خود گرفته و امید می رود توسعه در فعالیت های این سازمان قوت گرفته است.

ایروانی گفت: بر اساس برنامه زمانبندی تعیین شده، عملیات اجرایی پروژه های در دست اقدام همزمان با پنج مهر ماه، سالروز شکست حصر آبادان تعداد ۱۴ پروژه عمرانی که با هدف افزایش امکانات رفاهی و گردشگری در منطقه آزاد اروند تعریف شده بودند به اتمام خواهند رسید.
وی اظهار داشت: تکمیل و خاتمه فاز اول پروژه ساحلسازی و ساماندهی اروند صغیر در قطعه غربی و شرقی و فاز اول محوطه سازی و زیبا سازی و تکمیل فضا سازی معابر این منطقه از جمله پروژه هایی هستند که در زمینه افزایش فضای تفریحی و گردشگری با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال همزمان با سالروز شکست حصر آبادان افتتاح خواهند شد.
ایروانی تصریح کرد: پروژه نور پردازی پل امام حسین(ع)، باند دوم جاده آبادان – خرمشهر از میدان هتل کاروانسرا تا میدان هتل آبادان و بخش انتهایی باند دوم جاده امام صادق(ع) نیز در جریان بوده و پیشرفت فیزیکی چشمگیری داشته اند که امید است این پروژه ها در پنجم مهر ماه برای بهره برداری به شهروندان خرمشهر و آبادان عرضه شود.
معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند همچنین گفت: پروژه زیر سازی و لکه گیری روکش آسفالت معابر، اصلاح و تکمیل روشنایی و پیاده روسازی و احداث دودستگاه ایستگاه اتوبوس مکانیزه حد فاصل میدان پمپ بنزین خرمشهر تا میدان فرودگاه و محوطه سازی و اصلاح معابر از پل نو تا ایستگاه راه آهن خرمشهر و از میدان هواشناسی تا پل جزیره مینو و حد فاصل میدان پردیس تا میدان هتل کاروانسرا با اعتبار بیش از ۵۰ میلیارد ریال در حال اقدام است که تا اوائل مهرماه به اتمام خواهد رسید.
ایروانی تصریح کرد: پروژه احداث پل اصلی جزیره مینو نیز با اعتباری بالغ بر ۱۱۲ میلیارد ریال نیز همزمان با دیگر پروژه های عمرانی این سازمان به مرحله ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی خواهد رسید.احداث زمین چمن مصنوعی، نوید دیگری است که ماه‌ها پیش سازمان منطقه آزاد اروند به جوانان سه شهر خرمشهر، آبادان و اروندکنار داده بود که این پروژه ها نیز با مشارکت شهردار این سه شهر در این روز محقق خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر ۲۰ پروژه عمرانی و هشت پروژه مطالعاتی دیگر در رسته زیر ساختهای خدمات شهری، گردشگری، ترانزیتی، و صنعتی تعریف شده که با اعتباری بالغ بر۳۷۰ میلیارد ریال در مرحله کلنگ زنی و برگزاری مناقصه عمومی قرار دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *