بهره‌برداری از ۷ میلیارد تومان پروژه‌‌ در آبادان

به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری فارس، محمودرضا شیرازی اظهار داشت: هم‌زمان با فرا رسیدن پنجم مهرماه، سالروز شکست حصر آبادان پروژه‌های متعددی در آبادان به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به پروژه‌های مذکور ادامه داد: پروژه بلوار بازرگانی تا شیلات که به‌صورت اتوبان است با حداقل ۱۵۰۰ متر طول ۱۶ متر عرض به بهره‌برداری می‌رسد.
شهردار آبادان تصریح کرد: همچنین پروژه جاده ساحلی که بخشی از آن بار ترافیکی میدان ابوالحسن، مکان احداث پل روگذر امام رضا(ع) را به دوش می‌کشد در این ایام به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
وی با اشاره به دیگر پروژه‌های اجرایی در منطقه گفت: بهره‌برداری از ۱۰ خودرو حمل زباله که اخیراً خریداری شده و یک دستگاه لایروب نیز به‌همین مناسبت به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته شیرازی به مجموع دستگاه‌های حمل زباله یک میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
شهردار آبادان با اشاره به اعتبارات مورد نیاز برای افتتاح این پروژه‌ها افزود: بیش از هفت میلیارد تومان اعتبار به‌منظور تکمیل و افتتاح پروژه‌های عمرانی مذکور در نظر گرفته و هزینه شده است.
وی با بیان اینکه همچنین افتتاح ۱۰ ایستگاه مکانیزه اتوبوسرانی به‌زودی به‌بهره‌برداری خواهد رسید خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهروندان در هوای بسیار گرم و طاقت‌فرسای تابستان زیر نور مستقیم آفتاب هستند می‌توانند در این ایستگاه‌ها زیر کولر دوتکه همراه با تلویزیون اوقات بگذرانند و منتظر اتوبوس باشند.
شیرازی با اشاره به اینکه نصب آینه‌های محدب در پنج نقطه از شهر از جمله کارهای ترافیکی جدیدی در راستای جلوگیری از بروز تصادفات است و در چند روز اخیر در سطح شهر نصب شده گفت: این آینه‌ها از فاصله بسیار دور خودروهای عبوری طرف مقابل را به راننده ضلع مخالف نشان دهد و مانع از تصادف شود.
به گفته وی حدود ۱۰۰ میلیون تومان علائم ترافیکی را خریداری و بخشی از این اعتبار مربوط به آینه‌های محدب است.
شهردار آبادان در پایان افزود: همه تلاش‌های صورت گرفته در راستای ایجاد شهری در خور شأن و متناسب با شهروندان بوده که این مطمئناً بدون تعامل و همکاری دیگر مسئولان اجرایی محقق نخواهد شد.