بیانیه بازیکنان تیم ملی فوتبال درباره محمد نصرتی

خورنا: بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای درباره محمد نصرتی سوگند یاد کردند که در جریان اتفاقات بازی پیروزی و داماش تعمدی در کار وی نبوده است.

مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال، متن کامل این بیانیه را که به امضای کلیه بازیکنان حاضر در اردو، کادر فنی و سرپرست تیم رسیده، به این شرح در اختیار سایت فدراسیون فوتبال قرار داد:

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به در آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی‌غمی نشاید که نامد نهند آدمی

هدف از نوشتن این چند خط و امضاهای زیر آن نه تنها جمع‌کردن طومار نیست، بلکه محکوم کردن حرکات ناشایستی است که می‌تواند به فرهنگ و آبروی صنف پرطرفدار فوتبال که ما بازیکنان تیم ملی نیز جزیی از آن هستیم، آسیب جدی برساند.

ما بازیکنان تیم ملی که روزها و شب‌های بسیاری را کنار یکدیگر گذرانده‌ایم وظیفه خود می‌دانیم در این برهه که هجمه سنگینی علیه یکی از بازیکنان باسابقه، موثر و خوش‌اخلاق تیم ملی ایجاد شده با شناختی که از آقای محمد نصرتی داریم، سوگند یاد کنیم: “‌در جریان اتفاقات بازی پیروزی و داماش تعمدی در کار نبوده است. محمد نصرتی حتی در محافل بسیار خصوصی و به هنگام شوخی‌های خودمانی مرتکب حرکات خارج از عرف نشده است. ”

همین بس که تمامی افراد دست‌اندرکار از مدیران و مسوولان فوتبال گرفته تا مربیان و هم‌بازیان محمد نصرتی و همچنین اصحاب رسانه‌ها شناخت کافی از این بازیکن دارند و می‌توانند در مورد خصوصیات اخلاقی، گفتاری و رفتاری وی شهادت دهند.

یادمان نرود شش سال قبل تیم ملی جمهوری اسلامی ایران با گل محمد نصرتی به بحرین پس از ‌سال‌ها به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کرد.

انتظار داریم اکنون و در آستانه دیدار ایران و بحرین سوگند بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران نادیده گرفته نشود.

اهل کاغذبازی و بازی با کلمات نیستیم، آنچه در دل‌مان بود را به زحمت روی کاغذ آوردیم.

با تشکر – بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *