کسب جایزه ملی پروژه برتر ایران توسط پتروشیمی فجر

خورنا: به گزارش خوزان، حسین شهریاری با بیان اینکه اجرای طرح ایجاد مجتمع یوتیلیتی بصورت متمرکز برای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به شرکت فجر واگذار شده است افزود: بدنبال افزایش طرح های منطقه ویژه که با سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی و نیز سرمایه گذاران بخش خصوصی به اجرا در آمد، لازم شد تا کمبود یوتیلیتی تولیدی شرکت فجر با اجرای طرح های توسعه (فجر۲) تامین گردد.
وی از جمله ظرفیت ها برای اجرای طرح های توسعه را برق ۶۵۰ مگاوات در ساعت، بخار ۷۸۵ تن در ساعت، آب R.O ۵۴۶۰ مترمکعب در ساعت، آب D.M ۱۴۷۰متر مکعب در ساعت، آب بهداشتی ۲۵۰ متر مکعب در ساعت، آب سرویس ۴۰۰ متر مکعب در ساعت، آب آتش نشانی ۷۶۳۰ متر مکعب در ساعت، آب برج خنک کننده ۹۰۰۰ متر مکعب در ساعت، هوای ابزار دقیق Nm۳/h ۲۷۰۰۰ ، هوای سرویس Nm۳/h ۱۵۰۰۰ ، اکسیژن ۱۲۰۰۰ Nm۳/h و نیتروژن Nm۳/h ۲۴۰۰۰ برشمرد.
مدیرعامل پتروشیمی فجر با اشاره به پیاده سازی مدل بلوغ مدیریت پترشیمی در پروژه های توسعه پتروشیمی فجر گفت: با توجه به استراتژی ها و سیاست گذاری های بعمل آمده، تیم مدیریت پروژه بر پیاده سازی سیستمهای نوین مدیریت پروژه و حرکت در راستای تعالی آن متمرکز و اقدام به پیاده سازی مدل بلوغ مدیریت پترشیمی (CPM۳) کرد به نحوی که تا کنون ۵ ارزیابی داخلی و مستقل از پروژه بعمل آمده و امتیازهای اخذ شده در ارزیابی ها نشان دهنده میزان بهبود و ارتقاء سطح بلوغ پروژه می باشد.
شهریاری اظهار داشت: به منظور شناسائی پروژه های موفق و ثبت روش ها و تجربیات اخذ شده ی اینگونه پروژه ها و به اشتراک گذاشتن تجارب اندوخته شده در سطح پتروشیمی همایش جایزه تعالی پتروشیمی برگزار شد که طرح های توسعه پتروشیمی فجر موفق به اخذ جایزه پنچ ستاره گردید. همچنین حوزه مدیریت HSE طرح به عنوان بهترین حوزه مدیریتHSE در سطح طرح های پتروشیمی فجر معرفی گردید.
وی با اشاره به انتخاب طرح های توسعه ای مجتمع پتروشیمی فجر از سوی انجمن مدیریت پروژه ایران برای کسب جایزه ملی پروژه های برتر ایران در سال جاری گفت: با ارزیابی های صورت گرفته توسط آن انجمن، طرح های توسعه فجر موفق به دستیابی سطح بلورین جایزه ملی پروژه برتر ایران شد.
مدیرعامل پتروشیمی فجر موفقیت کسب شده را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد: با پیگیری های مستمر همواره در جهت تحقق اهداف و سیاست گذاری های کلان پتروشیمی همچنان موثر و پیشرو باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *