احمدی‌نژاد: به ایران قبل از اسلام افتخار می‌کنیم اما نه ‌به حاکمان فاسدش

خورنا: محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه افتخار من به ملت ایران ‌به معنای روحیه ناسیونالیستی نیست، گفت: ‌خبرنگار یک ‌شبکه آمریکایی از بنده پرسید که آیا به ایران قبل از اسلام افتخار می‌کنید ‌که در جواب گفتم بله ما به ایران افتخار می‌کنیم اما این به معنای آن نیست که به حاکمان فاسد افتخار ‌کنیم.‌

احمدی‌نژاد که پیش از این هم در سخنرانی‌های خود به تبلیغ ایران قبل از اسلام پرداخته بود، این بار در مراسم افتتاح پروژه‌های آموزشی در یکی از مناطق تهران، تاکید کرد که «من همیشه به ملت ایران افتخار می‌کنم و این روحیه ناسیونالیستی نیست بلکه یادآوری مسئولیت بزرگ ملت ایران است.»

طرح مکتب ایرانی از سوی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری و حمایت تلویحی احمدی‌نژاد از این موضوع به یکی از موضوعات مورد مناقشه بین احمدی‌نژاد و حامیان وی بدل شده است.

در این میان علی مطهری منتقد اصول‌گرای دولت طرح این مباحث را با هدف جذب آراء رقبای احمدی‌نژاد دانسته بود.

احمدی‌نژاد که در سفر استانی خود به همدان در جمع روحانیون دیدگاه‌های خود را درباره اندلس اعلام کرده بود و در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال هم بار دیگر تاکید کرد که به جنگ فرهنگی اعتقادی ندارد، امروز در جمع اهالی اموزش و پرورش با بیان اینکه ملت ایران همیشه پاک بوده و انسانی زندگی کرده است، گفت: این ملت پس از اسلام نیز منتسب به پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت ایشان بوده است و عاشورا، رمضان، ۲۲ بهمن و ۱۲ فروردین دارد، اینها قابل افتخار است اما مسئولیت دارد‌ چرا‌که هر بهره‌مندی یک مسئولیت به همراه دارد.

این سخنان احمدی‌نژاد وقتی بیان شد که احمدی‌نژاد در میان صحبت‌های خود گریزی به مصاحبه خود با خبرنگار یک شبکه آمریکایی زد و اظهار داشت: خبرنگار

عده‌ای مدعی انتظار دارند که ملت به آنها احترام بگذارد، درحالی که قطره‌ای از اقیانوس ملت ایران هستند؛ بسیار جاهلانه است که کسی انتظار داشته باشد، اقیانوس در برابر قطره بلند شود.

از بنده پرسید که آیا به شما به ایران قبل از اسلام افتخار می‌کنید ‌که در جواب گفتم بله ما به ایران افتخار می‌کنیم اما به معنای این نیست که به حاکمان فاسد افتخار می‌کنیم بلکه منظور فرهنگ، علم و ادب ملتی است که همیشه سرآمد جهان بوده‌ است.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: این خبرنگار آمریکایی همچنین به مقایسه کشور ما با یکی از کشورهای همسایه پرداخت و آن‌را پیشرفته‌تر از ما عنوان کرد درحالی که باید پرسید آنها در چه چیزی از ما پیشرفته‌ترند، علم، صنعت، شجاعت و یا فرهنگ؟ اگر ۸ سال جنگ تحمیلی، تحریم و فشارها و بداخلاقی‌های کشورهای شما نبود، ما اکنون در سطح بسیار بالایی قرار داشتیم.

دیگر اظهارات احمدی‌نژاد را در ادامه بخوانید.

* ‌آرزوی من هنوز محقق نشده اما اقدامات قابل قبولی در حال انجام است چرا که در یک کشور بزرگ هزاران کار وجود دارد و روند تصمیم‌گیری اینگونه نیست که هرچه رئیس‌جمهور بگوید، همان ‌شود‌ چرا‌که یک نظام ترتیبات مخصوص به خود را دارد.

*عظمت و ماندگاری ما در این است که برای سعادت جهان تلاش کنیم؛ امروز همه باید دست به دست هم دهیم برای ساختن ایران و در نهایت برای ساختن جهان، البته بداخلاقی‌ها وجود دارد و آدم‌های کوچک برای گرفتن پست و مقام سنگ‌اندازی می‌کنند، درحالی که این عناوین یک ذره ارزش ندارد.

*بالاترین پست‌ها در عالم نوکری مردم است و کمال عناوینی همچون رئیس‌جمهور در همین امر است؛ برخی به عراق و افغانستان حمله کردند و میلیون‌ها آدم را کشتند و آن نیز به خاطر همین پست و مقام بود. تصور ما این بود که متنبه شوند اما حتی با تغییر رئیس جمهور نیز هیچ فرقی نکرد.

* برخی ملت ایران را به تروریسم بودن متهم می‌کنند. ملت ایران نیازی به این کارها ندارد چرا‌که با منطق همه قلب‌ها را تسخیر می‌کند. کسانی به این کارها نیاز دارند که فرهنگ، منطق و تمدن ندارند؛ ملت ایران تمدن‌ساز است.

*با آدم‌کشی تمدن بوجود نمی‌آید، بلکه نام آن توحش است. پاکی، عشق و محبت در خون ایرانیان است؛ خیلی‌ها متوجه شده‌اند که روح جمعی ملت ایران بیدار شده و با حرکت پرشتاب به سمت قله‌های کمال به پیش می‌رود از این رو تلاش می‌کنند تا آنرا متوقف کنند. من از طرف ملت ایران به آنها می‌گویم که دیگر بس است. هر اتفاقی بیفتد حرکت ملت ایران متوقف نمی‌شود؛ چه امسال بنده باشیم و چه نباشیم چرا‌که ما قطره‌ای از اقیانوس ملت ایران هستیم.

* عده‌ای مدعی انتظار دارند که ملت به آنها احترام بگذارد، درحالی که قطره‌ای از اقیانوس ملت ایران هستند؛ بسیار جاهلانه است که کسی انتظار داشته باشد، اقیانوس در برابر قطره بلند شود.