جدایی استیلی از پرسپولیس و حضور پررنگ پروین در کادر فنی قرمزها

خورنا:‌ حمید استیلی در جلسه ساعت ۳ بعداز ظهر شنبه از پرسپولیس جدا  می‌شود.
نتیجه بازی پرسپولیس و نفت و شعارهای ورزشگاه آزادی کافی بود تا کادر جدید مدیریتی، آخرین بازمانده از مدیریت پیشین را هم از بدنه باشگاه جدا کنند و دوره‌ای جدید را برای ساختن پرسپولیس در پیش بگیرند.

بازی پرسپولیس و نفت با تساوی بدون گل به پایان رسید در شرایطی که جمعیت حاضر در آزادی در این شب سرد، از همان ابتدا هم تمایلی برای دیدن استیلی روی نیمکت تیم‌شان نداشتند. استیلی که از همان بازی با ملوان در هفته اول هم از نظر پرسپولیسی‌ها به دلیل شکل رسیدنش به نیمکت‌، وصله‌ای نا مناسب برای این مکان محسوب می‌شد.

او اما بعد از بازی وقتی سرش را دزدید تا بطری آبی که از جایگاه تیفوسی‌های تیم پرتاب شده بود‌‌، به سرش نخورد‌، به خوبی می‌دانست که کار در پرسپولیس برایش به پایان رسیده.

او حتی علی دایی هم نیست که با استعفایی نمادین شرایط را تغییر دهد و از پی ساختن جوی باشد که یک‌تنه برابر ارکان اجرایی ورزش ایران بایستد. نه او این کاریزما را ندارد پس باید در کنفرانس مطبوعاتی از این می‌گفت که نظرش همانی خواهد بود که باشگاه اعمال می‌کند و این درست زمانی بود که بیرون از سالن کنفرانس‌، چند قدم آن طرف‌تر از جایی که استیلی با حلقه یارانش روی صندلی نشسته بود‌، تماس‌هایی در حال برقراری بود. تماس‌هایی از نزدیکان به مدیریت جدید تیم با این مضمون که دیگر هیچ‌کس امیدی به موفقیت با این تیم ندارد و این البته حتما پیامی بود که علی پروین و محمد پنجعلی در دقیقه ۸۰ بازی و زمان ترک ورزشگاه با خود برای رویانیان بردند.

استیلی که قرار بود دیشب را فکر کند‌، امروز ساعت ۳ به باشگاه می‌رود. رویانیان تصمیم برای جدایی را گرفته و استیلی هم این نکته را می‌داند. تنها مشکل اما توافق است بر سر مسائل مالی. قرارداد استیلی ۳۵۰ میلیون تا پایان سال است که اگر او این فصل را کلاً در خانه بنشیند باید باشگاه به او بدهد. باخت‌ها البته جریمه‌هایی به همراه داشته‌اند که درصدی از این مبلغ کم کرده و حالا استیلی باید توافق کند چیزی نزدیک به ۲۰۰ میلیون از پرسپولیس بگیرد و قصه تمام شود.

هنوز اسم گزینه جایگزین طرح نشده. مسئولان باشگاه حضور گزینه داخلی را به کلی منتفی می‌دانند. اگر قرار بر استخدام مربی خارجی باشد، اسمی سرشناس راهی تهران می‌شود.

آخرین خبر موثق از باشگاه این است که همه اعضا برای خداحافظی با استیلی در جلسه ساعت ۳ آماده هستند و از فردا تیم باید زیر نظر مربی موقت تمرین کند. مربی موقت و نظارت مستقیم علی پروین. البته با حضور سرمربی بزرگ آینده، حوزه اختیارات پروین هم در امور فنی کاهش می‌یابد و سلطان دوباره به جایگاه مدیریتی بر می‌گردد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *