رویانیان: هواداران پرسپولیس منتظر تصمیم‌های غیرمنتظره من باشند

خورنا: مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: سناریوهای آینده پرسپولیس را از الان نوشته‌ام و هواداران منتظر باشند که ممکن است هر لحظه تصمیم غیر منتظره‌ای را از سوی من بشنوند، اما در شرایط کنونی، حمید استیلی سرمربی تیم فوتبال ما است.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: سناریوهای آینده پرسپولیس را از الان نوشته‌ام و هواداران منتظر باشند که ممکن است هر لحظه تصمیم غیر منتظره‌ای را از سوی من بشنوند، اما در شرایط کنونی، حمید استیلی سرمربی تیم فوتبال ما است.

سردار رویانیان در نشست صبح روز سه‌شنبه هیات مدیره پرسپولیس اظهار کرد: نشست خوبی بود و در آن برنامه‌های متعددی به تصویب رسید. اول این که قرار شد در ساختار جدید باشگاه یکسری از برنامه‌ها بر اساس نقاط مثبت برنامه باشگاه‌های پیشرفته دنیا باشد. ما یک ماه است که بر روی ساختار باشگاه‌های مختلف جهان مطالعه کردیم و مطالعات تطبیقی برای بومی‌سازی این برنامه‌ها صورت گرفته است. این طرح در هیات مدیره تصویب شد. همچنین مقرر شد مدیرعامل باشگاه به عنوان سخنگو در خدمت اصحاب رسانه باشد.

وی با اشاره به مصاحبه محمد پنجعلی – یک از اعضای هیات مدیره پرسپولیس در برنامه تلویزیونی «۹۰» در شب گذشته که گفته بود «نظر شخصی من این است که حمید استیلی از سمتش استعفاء دهد»، گفت: اعتراضی هم روی صحبت‌های برخی از دوستان داشتیم که نظر شخصی‌شان با مصاحبه های رسمی باشگاه قاطی نشود. مواضع باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی از تریبون باشگاه و توسط مدیرعامل اعلام می‌شود.

رویانیان با بیان این که از عملکرد کادر فنی تیم پرسپولیس راضی نیست، گفت: من نسبت به عملکرد تیم ابراز ناخشنودی کردم.‌ پرسپولیس تیم بزرگی است. این تیم در ایران با عظمت است. نباید عظمت این تیم را با باخت‌ها و حاشیه‌ها پایین بیاوریم. بنده تا زنده‌ام و در این مسئولیت هستم، نمی‌گذارم بزرگی پرسپولیس خدشه دار شود.

رویانیان تاکید کرد: ناخرسندی‌ام را در جلسه هیات مدیره هم مطرح کردم. من یک ماه نیست که به پرسپولیس آمده‌ام، اما مطمئن باشید نمی‌گذارم وضعیت این‌گونه بماند. همه باید برای موفقیت پرسپولیس کمک کنیم و قرار نیست بار بر دوش یک نفر باشد. بی‌شک اصلاحاتی را به سرعت در این باشگاه انجام می دهم تا پرسپولیس بازسازی شود. وظیفه من صرفا نظارت کردن بر روی بردها و باختهای تیم فوتبال پرسپولیس نیست، من به عنوان مدیرعامل وظیفه دارم به همه ابعاد باشگاه و تمام تیم‌های پرسپولیس در رشته‌های مختلف فکر کنم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان این که انتخاب علی پروین به عنوان مدیر فوتبال این باشگاه، ابتدایی‌ترین و اولین برنامه اجرا شده او در پرسپولیس بوده است، ادامه داد: انتخاب پروین در مسئولیت جدید، اتفاقا در ساختار جدید باشگاه ما وجود دارد. ایجاد مسئولیتی تحت عنوان مدیریت راهبری فوتبال در باشگاه به این خاطر است که تصمیمات مستقیم و اصلی فوتبالی از بدنه باشگاه جدا شود. من نمی‌خواهم ابعاد مختلف ساختار باشگاه در تیم فوتبال پرسپولیس تاثیر مستقیم داشته باشد. ساختاری که به آن اشاره می‌کنم در هیات مدیره هم تصویب شده.

وی گفت: مدیر راهبردی باشگاه پرسپولیس، رییس کمیته فنی باشگاه هم هست. اعضای جدید کمیته فنی امروز در سایت باشگاه اعلام خواهد شد.

رویانیان در پاسخ به این سوال که آیا حمید استیلی همچنان سرمربی تیم پرسپولیس باقی می ماند و در بازی با نفت تهران روی نیمکت می‌نشیند، گفت: واقعیت این است که من از عملکرد کادر فنی راضی نیستم، اما بنا بر تصمیمها و برنامه‌هایی که داریم، استیلی همچنان سرمربی تیم ما می‌ماند و بنده از او حمایت می‌کنم، اما باید بگویم که اصلاحاتی که ما در باشگاه انجام خواهیم داد، جدا از تصمیم‌های کوتاه‌مدت و مقطعی است. بر اساس همین اصلاحات است که مسئولیت “مدیریت فوتبال” در باشگاه ایجاد شد و تاثیر خودش را در بخش فنی تیم فوتبال ما خواهد گذاشت. مطمئن باشید از این پس شاید هرهفته یک تصمیم بزرگ را برای پرسپولیس را بشنوید.

رویانیان با گله مندی از برنامه «۹۰» در شب گذشته، از این که در این برنامه سوالی را تحت این عنوان که «آیا با حضور پروین در مدیریت فوتبال پرسپولیس، این تیم بهتر می‌شود یا خیر؟» گفت: بسیار تعجب کردم. من پنج برنامه اساسی برای بحران فعلی فوتبال پرسپولیس دارم که اولین آن انتخاب مدیریت فوتبالی باشگاه بود. دوستان عجله کردند، هنوز برنامه‌های دیگر ما باقی‌مانده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در صورت نتیجه‌ نگرفتن پرسپولیس در بازی بعدی کادر فنی تیم را تغییر دهید، گفت: هر تصمیمی امکان دارد، بی‌شک هر چیزی که بتواند پرسپولیس را در شرایط کنونی و آینده به اوج برساند، ما آن را انجام می‌دهیم. ما هر کاری را برای خوشحالی طرفداران این تیم انجام می‌دهیم. ممکن است هواداران شاهد تصمیم‌های غیرمنتظره از سوی بنده باشند. اصلا تصمیم غیر منتظره گرفتن کار من است. من مدیر بحران هستم. در حال حاضر حمید استیلی حتی اگر یک ساعت به مدت سرمربیگری‌اش مانده باشد از او حمایت می‌کنم، پروین هم کاملا هماهنگ شده به وضعیت تیم ورود کرده است. من راضی نیستم که دو بازیکن سرنوشت ما را عوض کنند! پرسپولیس نیاز به عزت دارد، نه «شو!». مردم از ما شو یا فیلم نمی‌خواهند، مردم از ما تیمی می‌خواهند که آن‌ها را راضی کند. من مسئول احساسات ۲۰ میلیون طرفدار پرسپولیس هستم، نه این که بخواهم طوری رفتار کنم تا یک مربی یا یک بازیکن از دست من ناراحت بشود یا نشود. مهم احساسات آن ۲۰ میلیون طرفدار پرسپولیس است. محبتی که من به بازیکنان این تیم در این مدت کوتاه کرده‌ام، تاکنون کسی نکرده است. من رافت و محبت پدرانه بسیاری را نثار آن‌ها کردم. تا وقتی که مدیرعامل پرسپولیس هستم، خودم را مسئول و پاسخگوی میلیون‌ها هوادار این تیم می‌دانم. هر وقت نتوانم از عهده این وظیفه برآیم، فوری پرسپولیس را ترک می‌کنم.

رویانیان ادامه داد: در مسئولیتی که دارم هیچ تضمینی به هیچ‌کسی نمی‌دهم که تا چه زمان بر سر کار باشد یا نباشد. من موارد نارضایتی‌ام را بیان کردم، به طور مثال از کادر پزشکی تیم راضی نیستم. اوضاع باید بهتر شود. خیلی‌ها در ابتدای ورودم به پرسپولیس گفتند که تغییراتی را در باشگاه به وجود بیاور تا چهره‌ات خوب شود! اما من برای این کار به پرسپولیس نیامده‌ام. من نمی‌خواهم شو اجرا کنم و نه از این جور تصمیم‌ها بگیرم. من می‌خواهم پرسپولیس وضعیت خوبی داشته باشد. در این مسیر با هیچ‌کس تعارف ندارم و هر لحظه ممکن است تصمیم جدیدی بگیریم.

رویانیان درباره علت عدم حضور پروین در جلسه هیات مدیره، خاطرنشان کرد: من از پروین خواستم که امروز سر تمرین تیم برود. او به من گفت چه کار کنم؟ بیایم سر جلسه یا تمرین، که من هم به او گفتم برو تمرین. در کار مصاحبه‌ها هم آب پاکی را روی دست دوستان ریختم و از این پس نه پروین، نه پنجعلی، نه فروزنده و نه نژادفلاح مصاحبه‌ در رابطه با پرسپولیس نخواهند داشت. بنده به عنوان سخنگوی باشگاه به صورت کاملاً شفاف توضیحات را ارائه می‌کنم.

رویانیان در پاسخ به این سوال که اگر بنا باشد تصمیم‌های غیرمنتظره و آنی بگیرید، آیا اگر روزی سرمربی تیم را برکنار کردید، می‌توانید به صورت غیرمنتظره و آنی سرمربی جدید را انتخاب و معرفی کنید تا این تیم لطمه نخورد، به ایسنا گفت: از آن شبی که به پرسپولیس آمدم تاکنون همه برنامه‌هایم را ریختم. همه گزینه‌هایی که برای هدایت پرسپولیس ممکن باشد را در طول دو هفته انتخاب و درباره‌شان فکر کرده‌ام، در حال حاضر همه سناریوهایم را برای پرسپولیس چیده‌ام. سپردن مسئولیت مدیریت فوتبال باشگاه به پروین یکی از اقدامات ابتدایی من بود. طبق سناریوهایی که نوشتم به خوبی می دانم در چه زمان‌های چه تصمیم‌هایی بگیرم، مطمئن باشید به موقع عمل خواهم کرد و همه تصمیمات در خدمت موفقیت باشگاه است.

رویانیان در پاسخ به این سوال که اگر تمام سناریوهای آینده پرسپولیس را از الان نوشته‌اید، پس چرا مسئولیت مدیریت فوتبال را به پروین داده‌اید؟ آیا این مساله با مسئولیت جدید او در تناقض نیست؟ گفت: پروین مدیریت اجرایی و راهبری فوتبال باشگاه پرسپولیس را بر عهده دارد، نه مدیریت راهبردی آن را. بنابراین تصمیم‌های راهبردی را من می‌گیرم و او مصوبات ما را اجرا می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *