ناگفته‌هایی از خروج خاوری و خرید ویلای او در کانادا

خورنا: در پی انتشار گزارش‌های فراوانی علیه محمودرضا خاوری، مدیرعامل سابق بانک  ملی، یکی از دوستان نزدیک وی در گفت‌وگو با «آینده»، ضمن بیان اطلاعاتی درباره علت و چگونگی خروج وی از کشور و منزل وی در کانادا، از فضای رسانه‌ای و انداختن همه تقصیرات به گردن وی انتقاد کرد.
این فرد نزدیک به خاوری گفت: آقای خاوری تا دو روز قبل از خروجش تصمیم به ماندن در ایران داشت، اما با اتفاقاتی که افتاد، تصمیم وی تغییر کرد.
وی افزود: آقای خاوری قرار بود برای شرکت در مجمع عمومی بانک ملی شعبه لندن به انگلیس سفر کند، اما برخی از مسئولان و دوستان وی به او توصیه کردند با توجه به طرح موضوع پرونده گروه آریا خروج وی در این مقطع از کشور به مصلحت نیست و بر این اساس خاوری از رفتن به لندن منصرف شد.
این تصمیم تا روز چهارشنبه، یعنی دو روز قبل از سفر خاوری پابرجا بود، اما با احضار خاوری به اهواز جهت تحقیق، بنابر تحریک یکی از چهره‌هایی که خود نیز در این پرونده درگیر است، با وی برخورد تندی شده و او دچار وحشت می‌شود.
با بازگشت خاوری به تهران در روز چهارشنبه، وی در تصمیم خود برای ماندن مردد شده و روز پنج‌شنبه به مشورت با حامی جدی خود … می‌پردازد.
گفته می‌شود … از اینکه امیرخسروی در اعترافات خود مطالبی علیه خاوری مطرح کرده، مطلع می‌شود و بعد از احساس نگرانی از اینکه خاوری هم دستگیر شود، با رفتن خاوری به لندن موافقت و ظرف سه ساعت مقدمات سفر وی به لندن فراهم می‌شود.
خاوری که به اتفاق عزیزی و سیف، مجمع عمومی بانک ملی لندن را تشکیل می دادند، در لندن به اتفاق حضور داشتند، اما خاوری از این دو نفر جدا شده و تماس‌های خود را بی‌پاسخ می‌گذارد.
گفته می‌شود همسر خاوری نیز یک روز بعد از خاوری یعنی جمعه‌شب از ایران خارج شده و پسر وی نیز که در دبی حضور داشته، به آنان در کانادا می‌پیوندد.
استعفانامه خاوری در لندن امضا شده و حسینی، وزیر اقتصاد در فرودگاه فرانکفورت آلمان آن را می‌پذیرد.
این فرد نزدیک به خاوری درباره ویلای وی در کانادا گفت: آقای خاوری این منزل را چند سال قبل به صورت قسطی خریداری کرده و مبلغ ۶۰۰ هزار دلار به عنوان پیش‌قسط پرداخت کرده و بقیه را به صورت قسطی تملک کرده است.
وی در خاتمه گفت: البته ما هم قبول داریم که آقای خاوری تخلفاتی در اداره بانک ملی مرتکب شده و خود وی نیز منکر اشتباهاتش نیست، اما اینکه بخواهیم در فضای کنونی تقصیر مسئولان مافوق و مادون ایشان را گردن وی بیندازیم، جوانمردی نیست. البته همانگونه که آقای اژه‌ای گفت، خروج او از کشور باعث شده که دیگر افراد مقصر در این پرونده بخواهند همه تقصیرها را گردن وی بیندازند و ما هم از طرق مختلف از او خواستیم تا به کشور برگردد؛ اما شرایط روانی و مطالب اعلام شده علیه او موجب شده تا او به هیچ تماسی پاسخ ندهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *