نامه عربستان علیه ایران به شورای امنیت رفت

خورنا: منابع خبری اعلام کردند که نامه عربستان سعودی درباره ادعای آمریکا علیه ایران که تحویل دبیرکل سازمان ملل شده بود، رسماً به شورای امنیت تسلیم شد.
بروزنامه الشرق الاوسط سعودی چاپ لندن به نقل از برخی منابع دیپلمات اعلام کرد که در خصوص طرح ادعایی ترور عادل الجبیر سفیر سعودی در واشنگتن به دست دو ایرانی، شورای امنیت در جریان این امر قرار گرفت.
هفته پیش آمریکا مدعی شد که چندی پیش طرحی را خنثی کرده است که قرار بوده است در آن دو ایرانی، عادل جبیر سفیر عربستان سعودی در واشنگتن را ترور کنند. وزارت خارجه ایران این مطلب را کاملا رد کرد و آن را سناریو ساخته آمریکا دانست و از این اتهام‌زنی از آمریکا در سازمان ملل شکایت کرد. در ادامه، آمریکا تهدید کرد که تحریم‌ها علیه ایران را تشدید می‌کند.
روز شنبه نیز منابعی در سازمان ملل به روزنامه عکاظ عربستان اعلام کردند که «عبدالله المعلمی» نماینده عربستان در این سازمان از شورای امنیت خواسته است که رسما در جریان اتهام وارد شده به ایران قرار بگیرند. این درخواست را عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل در نامه‌ای به بان‌کی ‌مون دبیر کل سازمان ارائه کرد.
الشرق الاوسط نوشت: منابع دیپلمات اعلام کردند که شورای امنیت رسماً در جریان این موضوع قرار گرفت.
این روزنامه به هویت این دیپلمات‌ها اشاره نکرد ولی به نقل از آنان در خصوص واکنش شورای امنیت نوشت: هر اقدامی که شورای امنیت بکند همان موقع اعلام خواهد شد.
روز گذشته رهبر جمهوری اسلامی ایران بشدت درخصوص هرگونه اقدام ناشایست کشورهای غربی علیه ایران هشدار داد و محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه ترور کار آدم‌های بی‌فرهنگ است، گفت که ملت با فرهنگ ایران احتیاجی به ترور ندارد و ترور متعلق به [دولت] آمریکاست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *