بیماری‌های قلبی شایع‌ترین نوع بیماری در ماهشهر

به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری فارس، امین نیکزاد اظهار داشت: متاسفانه براساس آمار و مستندات شایع‌ترین نوع بیماری در شهرستان ماهشهر بیماری‌های قلبی و عروقی است.
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی و انجام معاینات دوره‌ای تلاش شده افراد مستعد به ابتلا به این بیماری شناسایی و تحت درمان قرار گیرند.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر با اشاره به فعالیت بیشتر ساکنان منطقه در بخش صنعت، افزود: بیماری‌های اسکلتی و عضلانی به دلیل نوع فعالیت‌های اکثر ساکنان منطقه نیز از جمله بیماری‌های شایع در ماهشهر است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای کنترل بیماری‌های شایع ادامه داد: تمرکز ما بیشتر بر شناسایی افراد مستعد و در معرض بیماری های قلب و عروق استوار است و برهمین اساس، معاینات دوره ای کارکنان را از ۲ سال به یک سال کاهش داده‌ایم.
نیکزاد تصریح کرد: در گذشته تنها ۳۰ تا ۶۰ درصد افراد زیرپوشش معاینات دوره‌ای قرار می‌گرفتند اما با تمهیدات اتخاذ شده در حال حاضر ۹۰ درصد افراد زیرپوشش معاینات دوره‌ای قرار دارند.
وی گفت: علاوه بر اقدامات پیشگیرانه تعداد متخصصان قلب را به همراه تجهیزات مورد نیاز برای انجام معاینات قلبی افزایش داده‌ایم و سعی شده قبل از اینکه افراد دچار حادثه شوند، آنها را شناسایی و مداوا کنیم.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر با اشاره به اینکه راه‌اندازی بخش بیماری‌های قلبی و عروقی بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر یکی از آرزوهای ماست، اضافه کرد: متاسفانه استانداردهای پزشکی و یک‌سری مقررات اجباری سبب شده این موضوع تاکنون محقق نشود.
وی در خصوص تعداد افرادی که نیاز به انجام عمل جراحی قلب باز دارند، اظهار داشت: در شش ماهۀ نخست سال گذشته، ۳۵ بیمار را برای انجام عمل جراحی قلب باز به اهواز یا تهران اعزام کردیم.
نیکزاد بیان کرد: این تعداد در شش ماهۀ دوم سال کاهش پیدا کرد اما به‌طور میانگین تقریبا ۴۰ تا ۵۰ مورد در سال که البته با مداخلات تیم طب صنعتی، واحد HSE درسطح پیشگیری، پزشکان خانواده و کادر تخصصی این آمار بحمدالله رو به کاهش است.
وی افزود: بهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر با اداره یک بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی، سه درمانگاه خانواده، سه مرکز طب صنعتی و هفت مرکز اورژانس صنعتی به فعالیت مشغول است و تلاش می‌کند تا حدّ ممکن، نیازهای سلامت کارکنان صنایع پتروشیمی و مردم منطقه را برطرف کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ماهشهري اين خبر هم ميبايست در خبرهاي ماهشهر قرار ميگرفت!!!!