کاهش قیمت مسکن به دلیل رکود

خورنا: مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سؤال که گزارشها از کاهش قیمت مسکن در چهار هفته گذشته خبر می‌دهد،اظهار داشت: کاهش قیمت مسکن در چهار هفته گذشته به دلیل رکود حاکم بر بازار و تعطیلات پیش‌رو(عید نوروز) بوده که این یک موضوع طبیعی است که همه ساله در این روزها شاهد آن هستیم.

وی با بیان اینکه برای آغاز معاملات مسکن و مشخص شدن قیمت‌ها باید ۱۰ روز دیگر صبر کرد، اظهار داشت: با نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز توجه مردم و متقاضیان مسکن بیشتر به سمت خریدهای نوروز رفت، بنابراین طبیعی است که قیمت مسکن در این روزها نامشخص و حتی کاهش یافته تلقی شود.
*برای مشخص شدن قیمت مسکن ۱۰ روز دیگر باید صبر کرد
از رئیس اتحادیه املاک پرسید که گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت‌های کنونی مسکن در سال جاری نسبت به قیمت‌های اوایل اسفندماه سال ۹۱ کاهش یافته،تصریح کرد: شاید برخی از دارندگان مسکن و سازندگان مسکن به دلیل نیاز مبرم به پول بخواهند قیمت‌های خود را تعدیل کنند تا هرچه سریعتر در بازار رکود مسکن به پول خود برسند.

خسروی افزود: به هر حال باید تا ۱۰ روز دیگر صبر کرد و دید که قیمت‌ها چگونه خواهد شد.

*نیکزاد سیاسی است و من تاجر هستم

وی در پاسخ به این سؤال که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است قیمت مسکن در نیمه اول سال ۹۲ تغییری نخواهد داشت،گفت: وزیر راه و شهرسازی یک شخصیت سیاسی است و سیاسی فکر می‌کند و با نظرات ما که به هر حال افرادی اقتصادی و تجاری هستیم متفاوت است.

*قیمت مسکن بعد از انتخابات به ثبات می رسد

وی افزود: به هر حال پیش‌بینی بنده این است که قیمت مسکن بعد از انتخابات ریاست جمهوری به ثبات می‌رسد.

به گزارش فارس،خسروی در پاسخ به این سوال که آیا توصیه ای به متقاضیان مسکن دارید یا خیر گفت:به هر حال متقاضیان مسکن بهتر است برای خرید مسکن اقدام کنند چرا که خرید ملک هیچ گاه به ضرر کسی نبوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *