فرماندار هندیجان: هندیجان با کمبود کتابخانه مواجه است

خورنا: فرماندار هندیجان گفت: این شهرستان در مجموع از سه کتابخانه بهره می‌برد که به تناسب جمعیتی منطقه با کمبود فضای مطالعه و کتاب مواجه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از هندیجان بهروز فرج‌الهی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی کتابخانه‌های این منطقه که با حضور جمعی از مسئولان محلی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: این شهرستان دارای دو کتابخانه عمومی و شهر زهره دارای یک کتابخانه است.

وی با بیان اینکه باید با ایجاد کتابخانه‌های بیشتر در منطقه، فرهنگ کتاب و کتابخوانی را گسترش داد، افزود: این منطقه در مجموع از سه کتابخانه بهره می‌برد که به تناسب جمعیتی با کمبود فضای مطالعه و کتاب مواجه است.

فرماندار هندیجان خاطرنشان کرد: این شهرستان با جمعیتی افزون بر ۳۸ هزار نفر در بخش‌های مختلف اجتماعی نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری است.

وی در ادامه خطاب به مسئولان شهری تصریح کرد: ارگان‌هایی نظیر آموزش و پرورش و شهرداری باید با تعامل و همکاری مضاعف در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کنند و گامی مؤثر در زمینه ایجاد کتابخانه‌های عمومی در سطح شهر بردارند.

فرج‌الهی بیان کرد: ادارات شهرستان با راه‌اندازی کتابخانه‌هایی هر چند کوچک در محیط کاری خود، سبب شوند تا کارمندان در پایان وقت اداری بخشی از زمان خود را صرف مطالعه کنند.