توسعه تجارت اسلامی در بندر سجافی هندیجان

خورنا : حبیب‌الله خدابخشی اظهار داشت: درآمد پنج ماه سال جاری بندر هندیجان بالغ بر ۵۵۰ میلیون تومان بوده که در این راستا تعداد ۲۷۰ شناور به صورت تجارت اسلامی در حوزه خلیج فارس سفر می‌کنند.
به گزارش خورنا و به نقل از فارس، وی افزود: افزایش درآمد هندیجان به دلیل رونق کالای تجاری و تسریع در ترخیص کالای ملوانی بوده است.
رئیس گمرک بندرهندیجان تصریح کرد: کالاهای تجاری از طریق اسکله بندر سجافی تخلیه و پس از آن به انبار گمرک حمل شده و برحسب رویه‌های گمرکی و قانونی ترخیص می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه شناورهای تجاری می‌توانند بدون وقفه در اسکله به سوی کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کنند گفت: گمرک بندرسجافی به دنبال پیاده‌سازی و اجرای قانون و مقررات‌های کشور در این گمرک است.
خدابخشی خاطرنشان کرد: همچنین ایجاد رونق اقتصادی و زمینه‌های اشتغال در این منطقه محروم یکی از اهداف گمرک در این منطقه است.
به گفته وی برنامه‌های توسعه گمرک هندیجان در راستای توسعه و اشتغال‌زایی رونق منطقه عبارتند از ایجاد پایانه سفارش در اداره بازرگانی به‌منظور مراجعه تجار به سایر استان‌ها و شهرستان‌ها در خصوص بی‌نیازی در ثبت سفارش، ایجاد اتاق بازرگانی شهرستان و مصوبات بازرگانی که مسئولان باید این موارد را مدنظر قرار دهند.
رئیس گمرک بندر هندیجان ادامه داد: همچنین ایجاد و راه‌اندازی مرکز آموزش بازرگانی در هندیجان، توسعه فضای بندر و اسکله بارانداز بندر سجافی در آینده نزدیک، توسعه زیرساخت‌های رایانه‌ای و ۱۴ شبکه سراسری گمرک و سیستم آسپکودادر گمرک بندر سجافی، راه‌اندازی رایانه‌ای ترخیص کالای ملوانی، تخلیه و بارگیری کالای تجاری بدون محدودیت در تمام ساعات شبانه‌روزی، اخذ مجوز رسمی جهت رویه تجاری واردات قطعی ترانزیت کالا و لحاظ شدن آن در لیست گمرکات تخصصی از جمله دیگر اهداف این گمرک در راستای تجارت و توسعه اشتغالزایی در منطقه است.
وی گفت: با اقدامات در حال انجام، به‌زودی افقی روشن برای تجارت در بندرسجافی هندیجان مهیا خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *