راهیابی ۵ نونهال آبادانی و خرمشهری به فوتبال ایتالیا

به گزارش خورنا به نقل از فارس، مرتضی سرلک اظهار داشت: بر مبنای تست ورزشی که در باشگاه آ.س.روم ایتالیا به مدت هفت روز برگزار شد پنج بازیکن نونهال آبادان و خرمشهری به‌عنوان افراد برگزیده به فوتبال ایتالیا راه پیدا کردند.
وی با اشاره به تیم‌های شرکت کننده در این دوره افزود: تیم‌های شرکت کننده در این دوره آزمایشی از اصفهان، تهران و خوزستان بوده که در این بین خوزستان تنها استانی بود که حائز رتبه شد.
مدیرعامل مؤسسه یادآوران شلمچه با بیان اینکه از بین افراد منتخب، چهار بازیکن از مدرسه فوتبال صنعت نفت آبادان بوده‌اند تصریح کرد: جوانان آبادانی و خرمشهری مستعد در ورزش به‌ویژه در زمینه فوتبال بوده و در ادامه این مسیر نیازمند حمایت مسئولان مرتبط هستند.
وی با بیان اسامی برگزیدگان آبادانی و خرمشهری گفت: در رده زیر ۹ سال حسین شاوردی از خرمشهر، حیدر حمیدپور و امین حسین دریس از آبادان موفق به کسب نفرات اول تا سوم شدند.
سرلک ادامه داد: همچنین در رده ۱۰ سال مهدی خدادادی از خرمشهر و محمد امین جوزه از آبادان نیز نفرات چهارم و پنجم را کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه پیشرفت سطح ورزش منطقه نیازمند ایجاد بسترهای لازم برای افزایش رغبت و انگیزه در جوانان است خاطرنشان کرد: جالب است که از بین تیم‌های شرکت کننده تنها پنج نفر از آبادان و خرمشهر موفق به کسب رتبه و اعزام به ایتالیا شدند.
به گفته مدیرعامل مؤسسه یادآوران شلمچه نفرات برگزیده در حال انجام مراحل قانونی به منظور اعزام به ایتالیا هستند.
وی خاطرنشان کرد: این بازیکنان دی امسال برای مدت دو ماه به کشور ایتالیا اعزام می‌شوند و در تمرینات باشگاه رم حاضر خواهند بود که در صورت تایید نهایی با آنها قرارداد حرفه‌ای ثبت خواهد شد.
سرلک در پایان گفت: تست‌های اولیه استعدادیابی باشگاه رم در دبی برگزار شده بود و از کشورمان حدود ۶۰ نفر شرکت کرده بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *