شاخصه تکرارپذیری دفاع مقدس را احیا کنیم

به گزارشخورنا به نقل از فارس، عبدالمجید عقیلی صبح امروز در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس که با حضور مسئولان محلی در سالن اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد اظهار داشت: شایستگی‌های شهر آبادان با توجه به فرآیند جنگ تحمیلی بسیار ارزشمند و قابل تأمل است.
وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس امسال از دیگر سال‌ها متمایز است افزود: امسال حرکت و جنبش‌های عظیمی در سطح منطقه توسط دولت‌های اسلامی صورت گرفت که دنباله‌رو انقلاب کشور ایران اسلامی‌مان به رهبری امام خمینی(ره) بوده است.
مدیر یادمان‌های جنوب خوزستان تصریح کرد: بعد از پذیرش قطع‌نامه فضای جدیدی در کشورمان ایجاد و امام راحل فرمود ” ما در جنگ انقلاب‌مان را به جهان صادر کردیم”
وی اضافه کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس نشانه پایمردی و دلاوری ملت ایران بوده و ما با گذراندن این دوران ملت‌مان را سرمشق و الگوی جهان قرار دادیم.
عقیلی با بیان اینکه باید به مسئله دفاع مقدس و ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن در بیشتر پرداخت گفت: در این راستا باید دو اصل مهم، نقش و مدیریت رهبری دوران دفاع مقدس و همچنین تبیین مسائل جنگ به جوانان را مورد توجه قرار داد.
به گفته وی مدیریت جنگ هشت ساله نیازمند مدیریت و رهبری کارآمد امام راحل بود که امروز زبانزد عام و خاص در مرزهای داخلی و خارجی شده است.
مدیر یادمان‌های جنوب خوزستان تصریح کرد: همچنین بیش از ۹۹ درصد فرماندهان دوران جنگ را فرماندهان جوان و بی‌تجربه‌ای تشکیل می دادند که دوره نظامی خاصی در دانشگاه دیده بودند و نه مجموعه‌ای از سپاه و یا بسیج بودند.
وی خاطرنشان کرد: میانگین سنی رزمندگان دوران دفاع مقدس بین ۱۸ تا ۲۴ سال بوده و ما باید این ارزش‌ها را به نسل جوان شهر و به تبع آن کشورمان انتقال دهیم.
عقیلی با اشاره به اینکه نباید بگوییم آن رشادت‌ها تکرار شدنی نیست گفت: آیا جوانان امروز نمی‌توانند این استعدادها را احیا کنند، مطمئناً این امر مستلزم توجه، تبیین و درونی کردن ارزش‌های دفاع مقدس است.
وی افزود: شاخصه‌های تکرارپذیری را باید در جامعه احیا کنیم و تنها از این طریق می‌توان فرهنگ رشادت و شجاعت رزمندگان دوران دفاع مقدس را برای نسل جوان امروز درونی کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *