فرماندار سابق ماهشهر، مدیر کل آبفای استان میشود ؟

خورنا: معاونت عمرانی استاندار اجرایی ترین پست سازمانی در استان به حساب می آید که ماه ها بود این پست سازمانی در خوزستان با سرپرستی اخوان صباغ، اداره می شد.

از مدتی پیش، محسن پویا که سرپرست سازمان آب و فاضلاب خوزستان میباشد با حفظ سمت، معاون عمرانی استاندار خوزستان شد.

با توجه به اینکه استان تجربه های تلخ طولانی شدن سرپرستی را زیاد تجربه کرده است، بیم آن می رود این بار هم تا معرفی فردی به وزارت و پیمودن هفت خان وزارت و تائید وی ماه ها آبفای خوزستان با سرپرست اداره شود.

برای استانی با این همه مدیر مجرب و کاردان، خالی ماندن پست های مدیریتی بخصوص چنین جایگاه های مهمی از مدیریت استان، انتظار میرود استاندار خوزستان هرچه زودتر کسی را انتخاب کند که بهترین برای این جایگاه باشد.

طبق روال وقتی چنین موقعیتی پیش می آید، نام هایی شنیده می شود و به قولی از هر دری سخنی می توان شنید. از مدیران موجود در بدنه آب و فاضلاب استان تا خود وزارت نیرو که در سایر ارگان های این وزارت خانه مشغول بکارند.

اما تنها گزینه ای که خارج از سیستم وزارت نیرو صحبت ها برای آمدنش به آب و فاضلاب استان جدی است، مدیر کل کنونی ثبت و احوال استان است که البته مدت زیادی نیست که از وزارت نیرو به وزارت کشور آمده است.

کارنامه او در مدیریت های مختلف از جمله مدیریت اجرایی پروژه های آب و فاضلاب در شهرستان های اهواز، آبادان، شوشتر و دشت آزادگان، رئیس شبکه آب و فاضلاب اهواز که نشان از داشتن تخصص لازم وی برای پذیرش این سمت را دارد.

درباره کارنامه مدیریتی وی در استان باید از فرماندار ماهشهر، شهردار شوشتر، معاون اجرایی سازمان نوسازی مدارس استان و مشاور استاندار در مسکن مهر نام برد که وی را تبدیل به یک مهره با تجربه و شایسته برای چنین موقعیت هایی می کند.

“بهنام مریدی” که هم کنونی مدیریت کل ثبت احوال استان را بر عهده دارد، از زمان حضورش در آنجا نشان داده که برای تحول در هر سیستمی برنامه دارد و با نگاهی گذرا به کارنامه وی در همین مدت زمان نچندان زیاد، تغییراتی محسوس را بوجود آورده است.

آب و فاضلاب هم با توجه به طبیعت کاری اش نیاز به مدیری دارد که هم با سیستم بیگانه نباشد و هم تجربه مدیریتی در سطوح مختلف استانی را تجربه کرده باشد و همچنین با استان و مدیریت استان بیگانه نباشد. ایجاد تحول در چنین سازمانی نیاز به ارتباطی نزدیک با شهر و شهروند دارد که موفقیت در آن بهبود در اوضاع محیط زیست و سلامت جامعه را در پی خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نيما والا آقاي مريدي زماني كه فرماندار ماهشهر بود هيچ برنامه اي براي تغيير در ماهشهر نداشت و ميشه گفت به معني واقعي خائن بود.
  • علی مدیریت آقای مریدی در سمت فرمانداری ماهشهر، بسیار بهتر از اسلامی نسب و حیاتی بود.
  • محمد اين مريدي كه ميگفتم زير كاراي خودشم رزاييده بود . ميگفتن از ماهشهر بيرونش كردن .حالا برنامه ريز شده.چقدر استان بديخته كه برنامه ريزش مريديه.اينو كه بعنوان مشاور م نخواستن.حالا برنامه ريز شده. براي همين رشوه در سطه ثبت واسناد زياد شده چون برنامه هاشو مريدي ميريخت .مثل سفراش به كشورهاي خارجي كه ميگفتن به شهرهاي زيارتي رفته