سردار جوانی: اسراییل موشک شلیک کند، مراکز هسته‌‌ای آن‌ها هدف ما خواهد بود

خورنا: معاون سیاسی پیشین سپاه گفت: اگر اسراییل موشکی را به یکی از تاسیسات هسته‌ای یا مراکز حیاتی ما شلیک کند، باید بداند که هر نقطه‌ای از اسراییل از جمله مراکز هسته‌ای آن‌ها هدفی برای موشک‌های ما خواهد بود و ما امروز این توان را داریم.

سردار یدالله جوانی با اشاره به موضع‌گیری اخیر مقام معظم رهبری در برابر تهدیدات دشمنان مبنی بر فروپاشی دشمن از درون، اظهار کرد: معنای صریح فرمایش ایشان این است که اگر ما مورد تهاجم دشمن قرار بگیریم صرفا در موضع حرکت‌های پدافندی در درون جغرافیای خود عمل نمی‌کنیم بلکه با عملیات آفندی می‌توانیم ضربه متقابل را در درون خاک دشمن به دشمن وارد کنیم.

وی به هجمه‌ها و اتهامات اخیر آمریکا و غرب علیه ایران اشاره کرد و با بیان این‌که «تناقض‌گویی‌های دشمنان به دلیل استیصال و پریشان‌حالی آن‌هاست» افزود: امروز دشمنان ما در بن‌بست‌هایی گرفتار شده‌اند که راه برون‌رفتی برای خود نمی‌بینند و در نتیجه پریشان شده‌اند و به همین دلیل حرف‌هایی می‌زنند که خودشان متوجه تناقض‌هایش نمی‌شوند. آن‌ها در حالی تهدید به اقدام نظامی می‌کنند که توان انجام آن را ندارند و اگر کشوری مدام تهدید کند ولی قابلیت و توانمندی انجام تهدید را نداشته باشد، به مرور تهدیدهایش بی‌اثر می‌شود.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه به نام بردن از برخی شخصیت‌های کشور به عنوان اهدافی برای ترور از سوی دشمنان اشاره کرد و گفت: آن‌ها دم از مبارزه با تروریسم می‌زنند، ولی خیلی راحت بحث ترور افراد را مطرح می‌کنند و چون به هم ریخته و عصبانی هستند، نمی‌فهمند که چه می‌گویند. یکی از نشانه‌های عصبانیت، تناقض‌گویی است و تناقض‌گویی آمریکایی‌ها و هم‌پیمانانش حساب شده نیست بلکه از روی بی‌حساب و کتاب بودن است، چراکه امروز آن جمله شهید بهشتی مصداق پیدا کرده است که “ای آمریکا از دست ملت ایران عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر”.

جوانی با اشاره به دلایل عصبانیت دشمنان از ایران اظهار کرد: از طرفی پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران و از طرف دیگر بیداری اسلامی و قیام ملت‌ها را می‌بینند و از سویی هم بحران‌های درون غرب را شاهد هستند. در حالی که آمریکایی‌ها بیش از صد سال تلاش و برنامه‌ریزی کردند تا بر دنیا مسلط شوند و دنیا را رهبری کنند و امروز فروپاشی خود را نظاره می‌کنند، بنابراین مثل آدم‌های مستاصلی هستند که خودشان را به این طرف و آن طرف می‌زنند. من عامل اصلی تناقض‌گویی‌های آن‌ها را عصبانیت آن‌ها می‌دانم و این عصبانیت نیز به خاطر درماندگی و گرفتار شدن در بن‌بست است.

وی با اشاره به افزایش تهدیدها علیه ایران و احتمال عملی شدن این تهدیدات نیز گفت: ما همواره این مطلب را مدنظر داریم که دشمن از سر عصبانیت و ناراحتی ممکن است حماقت کند و دچار یک اشتباه راهبردی شود و بخواهد تهدیدهای خود را پیاده کند. مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه و فرمانده کل قوا خیلی صریح فرمودند که جواب ملت ایران جواب روشنی است و نظاره‌گر این تهاجم نخواهیم بود و اگر دشمن بخواهد تعرض کند باید منتظر سیلی‌های محکم و مشت‌های پولادین ملت ایران باشد. ایشان هم‌چنین فرمودند متجاوز باید بداند که پاسخ ملت ایران به گونه‌ای است که آن‌ها را در درون خودشان متلاشی می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *