تقدیر از تعاونی‌های برتر خرمشهر

به گزارش خورنا به نقل از فارس، سعید حمید اظهار داشت: در شرایطی که معیشت مردم از اساسی‌ترین برنامه‌های بخش اجرایی کشور است و تلاش شده در برنامه توسعه و سند چشم انداز فرصت‌های برابر در اختیار مردم قرار گیرد، بخش تعاون بیشتر از گذشته اهمیت پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: اقتصاد تعاونی می‌تواند پویا و سودآور باشد و در همین راستا رشد استعدادهای عظیم جامعه یکی از اولویت‌ها و آرمان‌های اداره تعاون است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر افزود: ایجاد تعاونی‌ها سبب کمک به رشد و توسعه در جامعه و در عرصه‌های مختلف می‌شود.
وی با اشاره به جایگاه تعاون ادامه داد: جایگاه تعاون در اقتصاد نظام جمهوری اسلامی با اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی رشد چشم گیری خواهد داشت.
حمید با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ تعاونی در خرمشهر به ثبت رسیده، تصریح کرد: تعاونی‌های ثبت‌ شده در بخش‌های مختلف خدماتی، صنعتی و… هستند.
وی  گفت: در حال حاضر ۷۰۰ تعاونی در خرمشهر به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۲۰ الی ۱۵۰ تعاونی به صورت فعال به فعالیت می‌پردازند.
رئیس اداره تعاون خرمشهر اضافه کرد: مابقی تعاونی‌ها در دست اجرا بوده یا به‌دلایل مختلف به صورت غیر فعال درآمده‌اند که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با فراهم کردن زیرساخت‌‌های موردنظر شاهد احیای مجدد این تعاونی‌ها باشیم.
وی با اشاره به تعهد اداره تعاون در راستای تحقق ۶۲۲ فرصت شغلی در خرمشهر، اظهار داشت: با همکاری تعاونی‌ها در حال حاضر ۵۸۸ فرصت شغلی ایجاد و در سامانه نیز به ثبت رسیده است.
حمید با اشاره به حمایت اداره تعاون از تعاونی‌ها افزود: اداره تعاون در کنار حمایت از تعاونی‌ها برعملکرد آنها نیز نظارت می‌کند.
وی مشکل عمده تعاونی‌های فعال خرمشهر را رکود اقتصادی و خشکسالی دانست و بیان کرد: رکود اقتصادی و خشکسالی باعث عدم توانایی پرداخت اقساط تسهیلات توسط تعاونی‌ها شده است.
رئیس اداره تعاون با اشاره به هفته تعاون، ادامه داد: این هفته فرصت مطلوبی برای اطلاع‌رسانی به شهروندان در زمینه استفاده از فرصت‌های تعاونی است.
وی با اشاره به برنامه‌های این هفته، تصریح کرد: برگزاری آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر خرمشهر در راستای تشویق و ترغیب تعاونی‌ها در زمینه اجرای تعهدات خود از جمله برنامه‌های این هفته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *