پروین: می‌خواهید شیث و نصرتی به سرنوشت اکبریان دچار شوند؟/ دارشان بزنید تا راحت شوید

خورنا: مدیر تیم فوتبال پرسپولیس با نامناسب دانستن رفتار دو بازیکن پرسپولیس گفت: «نباید با رضایی و نصرتی به گونه‌ای برخورد کرد که آنها به سرنوشت علی اکبریان دچار شوند.»

علی پروین پس از چند روز سکوت، در گفت‌وگویی تفصیلی درباره اتفاقات رخ داده در باشگاه پرسپولیس حرف زد و گفت: «ابتدا باید پیروزی مقابل داماش را به تمام بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس تبریک بگویم. یک نفس راحتی کشیدیم. قرار نیست من همیشه صحبت کنم اما مطمئن باشید هر وقت که لازم بود حرف‌های خودم را می‌زنم. فعلاً هم در حال پیگیری برخی امور باشگاه هستم. درباره حرکت شیث رضایی و محمد نصرتی همه‌چیز را می‌دانم، اما باید حرف‌هایی را بزنم و بهتر است همه قشنگ آن را گوش کنند چون به نظر من برخی اتفاقات بد در فوتبال ما در حال رخ دادن است.»

او این را گفت و ادامه داد: «من برمی‌گردم به چند وقت قبل موقعی که همین آقای نصرتی به بحرین گل زد و به جام‌جهانی رفتیم. مردم همه خوشحال بودند و به کوچه و خیابان ریختند، جشن گرفتند شادمانی کردند. پرچم ایران را در دستان خود در سراسر دنیا قرار دادند. کار کوچکی بود؟ اما آقایان با این بچه‌ها چطور دارند برخورد می‌کنند؟ یک نفر بود بعد از دو سه ماه بیاید بگوید آقای نصرتی دستت درد نکند که آن گل را به بحرین زدی. هیچ‌کس فکر این بچه دیگر نبود اما حالا که اتفاقی افتاده که هیچ‌کس آن را تأیید نمی‌کند چه بلایی می‌خواهیم سر این دو جوان بیاوریم.»

پروین با بیان اینکه به هیچ عنوان از این قضیه حمایت نمی‌کند حرف‌هایش را این‌طور ادامه می‌دهد: «‌من همه دنیا این کار را محکوم می‌کنم. کار خوبی نبود اما چرا این مسئله را ریشه‌یابی نمی‌کنید؟ این دو بازیکن جوان هستند و با استرس بالا در این فشاری که الان روی پرسپولیس است مقابل داماش قرار گرفتند. بعد از گل هم ذوق و شوق داشتند و می‌خواستند شادی کنند و این اتفاق افتاد. باز هم می‌گویم کار خوبی نبود، نیست و نخواهد بود اما ما دنبال چه کاری هستیم؟ آقایان پس از این اتفاق به جای اینکه دست این دو بچه را بگیرند و با آنها صحبت کنند به آنها اعلام می‌کنند که تا آخر عمر محروم هستند. قضاوت‌های ناعادلانه می‌کند و به هر طریقی به دنبال حرف زدن و نابود کردن این دو بچه هستند. اصلا بیایید یکدفعه این دو بچه را دار بزنید خیالتان راحت شود. مثل اینکه موضوع علی اکبریان را فراموش کرده‌ایم که چه بلایی سر این بچه ‌آمد. دوست دارید شیث و نصرتی هم الان به سرنوشت اکبریان دچار شوند؟»

وقتی از پروین می‌پرسیم که چه راهکاری را در این زمینه پیشنهاد می‌کنید او می‌گوید: «ول کنید. نباید این بچه‌ها را خراب کنیم. شیث رضایی دو، سه ماه است سرش به کار خودش است و حتی مصاحبه هم نمی‌کند تا به پرسپولیس خدمت کند اما پس از این اتفاق که باز هم می‌گویم کار خوبی نبود آقای عزیز محمدی و علیپور و برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال هرکسی یک نظری می‌دهد. می‌گویند این دو بچه را یک سال محروم کنید یا اصلاً از فوتبال کنار بگذارید. صبر کنید. چه خبر است؟ کجا می‌روید و به دنبال چه هستید؟

من این حرف را می‌گویم بارک الله به غلامحسین پیروانی. یک نفر بود در برنامه شب گذشته این پسره (فردوسی‌پور) حرف زیبایی زد. نباید کاری کنیم که شیث رضایی و نصرتی به سرنوشت علی اکبریان دچار شوند. نباید کاری کنیم تا جوانان ما به بیراهه برود.»

پروین حرف‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: «‌این کار را دوباره محکوم می‌کنم اما وقتی یک قتل به وجود می‌آید پدر و مادر فردی که به قتل رسیده با خصلت ایرانی خود می‌آید و رضایت می‌دهد و همه چیز را به‌خاطر یک جوان و اعتقاد خود به خدا می‌بخشد اما ما این دو جوان را دو روز است زیر گیوتین گذاشتیم. این خوب است؟ باشگاه پرسپولیس هنوز ۴۸ ساعت نشده تشکیل جلسه داد و رأی خود را ابلاغ کرد، پس خود مسئولان باشگاه دست به کار شدند و بیکار نبودند اما من این را از شما می‌پرسم که باید مسئولان دیگر این‌طور این بچه‌ها را بزنند؟ علی اکبریان فوتبالیست کوچکی نبود اما وقتی بچه‌اش به دنیا آمد او را ندید. الان خانواده اکبریان در گوشه‌ای از تهران گیر ۱۰۰ تومان پول است؛ در جایی که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که یک روز آنجا منزل اکبریان باشد. آیا یک نفر معرفت دارد الان برود کف دست این بچه یک چیزی را بگذارد؟ قطعاً خیر. پس ما کاری داریم می‌کنیم که اصلاً خوب نیست. به خدا وقتی علی اکبریان از زندان زنگ می‌زند از خودم بیخود می‌شوم. وقتی می‌گوید خانواده من گیر ۵۰ تومان است و نان شب ندارد بخورد نمی‌دانم چه کاری انجام دهم. پس باید دست این دو بچه را گرفت و با وجود اینکه آنها را محکوم کرد اما کاری نکرد که به سرنوشت‌ بد کشدیده شوند. خیلی از این علی‌اکبریان‌ها داریم که در گوشه‌های ایران هستند و ما هیچ‌کاری برای آنها نکردیم.»

پروین اما مخالف محروم کردن این دو بازیکن است. او می‌گوید: «الان محروم کنید و بگذارید بروند دنبال کارهای ناپسند؛ این آقایان این اتفاق را دوست دارند. بگذارید مثل علی اکبریان گوشه زندان بروند. اکبریان بازیکنی بود که در استقلال و پرسپولیس همه دوستش داشتند. به زیبایی او حسرت می‌خوردند اما الان گیر ۵۰ تومان پول است. من از شما می‌پرسم کسی هست دست این بچه را بگیرد؟ حالا می‌خواهید سر شیث و نصرتی که بزرگترین اشتباه زندگی خود را کرده‌اند همان بلا را بیاورید؟»

پروین نظرش را هم در مورد رفتن استیلی و آمدن مربی خارجی اعلام می‌کند: «در این باره فعلاً حرفی نمی‌زنم. یکسری جلسات در حال برگزاری است و هر موقع به نتیجه رسیدیم حرف‌هایم را می‌زنم.»

وقتی از پروین می‌پرسیم می‌گویند شما باعث شدید خوردبین را اخراج کنند او می‌گوید: «ول‌مان کنید بابا، این چه حرفی است؟ ما این کاره نیستیم. من محمود را دوست دارم. باید ببینیم چه اتفاقی پیش می‌آید. لطفاً شما به نوشته‌های برخی آقایان توجه نکنید. خوردبین یک پرسپولیسی است و من به او علاقه دارم.»

اما حرف‌های مدیر تیم‌های پرسپولیس، آنجا که او در مورد عابدزاده و باقری حرف می‌زند: «قرار است در جلسه‌ای با مسئولان باشگاه شرکت کنند و تکلیف همه چیز مشخص شود اما به شما بگویم حمید استیلی در جریان تمام این اتفاقات است و هیچ‌چیز دور از چشم او اتفاق نیفتاده است. بالاخره این دو نفر هم از بزرگان باشگاه هستند و اگر قرار است بیایند می‌خواهند به پرسپولیس کمک کنند.»