فولاد بتن قهرمان جام رمضان چمران شد

در مسابقات فوتسال جام رمضان چمران تیم صبح کارون در مسابقه فینال در عین شایستگی در برابر فولاد بتن شکست خورد و به مقام نایب‌قهرمانی بسنده کرد.

در این دیدار که به قضاوت صباح کیان‌فر، جهاد مختاری و ناصر عبادی برگزار شد تیم فولاد بتن کارون توانست با نتیجه ۲ بر ۱ صبح کارون را شکست داده و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود.

در نیمه نخست این بازی حساس و جذاب تیم فولاد بتن توسط محمد بنی‌طی به گل اول خود دست پیدا کرد تا این نیمه با همین نتیجه به پایان برسد.

اما در نیمه دوم و در دقایق ابتدایی بهرام ایزدی بازی را به تساوی کشاند تا صبح کارونی‌ها به ادامه دیدار امیدوار شوند.

اما این شرایط زیاد دوام نیاورد و تیم فولاد بتن کارون با گل علی بن‌رشید ۲ بر ۱ پیش افتاد و با همین نتیجه به قهرمانی دست پیدا کرد.

گفتنی است در ثانیه‌های پایانی این دیدار در حالی که فولاد بتنی‌ها در حالی که دارای ۵ خطا بودند مجدداً مرتکب یک خطای دیگر شده تا داور نقطه پنالتی دوم را نشان دهد اما داور سوم در همین لحظه سوت پایان را به صدا درآورد و همین مسئله موجب اعتراض بازیکنان تیم صبح کارون شد.

در پایان این بازی نیز مراسم اهدای جام و جوایز با حضور حاج منوچهر حیاتی معاون فرماندار ماهشهر، عبدالخضر عساکره عضو شورای اسلامی شهر چمران و وحید کاظمی‌نژاد رئیس هیئت ورزش‌های همگانی ماهشهر برگزار شد.

شایان ذکر است از سوی مدیرعامل شرکت فولاد بتن کارون مبلغ ۱۰ میلیون ریال به تیم قهرمان و ۵ میلیون ریال نیز به تیم نایب‌قهرمان اهدا شد.

حاج منوچهر حیاتی معاون فرماندار ماهشهر در حاشیه این دیدار به خبرنگار ما گفت: با توسعه و گسترش شهرنشینی و صنعتی شدن زندگی بشر، تحرک از انسان‌ها گرفته شده و مردم به ورزش توجه کمتری دارند.

وی افزود: بر این اساس وظیفه داریم که با برنامه‌ریزی و انجام کار کارشناسی از تأثیر صنعت بر کاهش پویایی و نشاط جامعه جلوگیری کنیم.

معاون فرماندار ماهشهر تصریح کرد: ورزش بحثی فراگیر است که از جنبه‌های مختلف بر سلامت انسان‌ها اثر مستقیم و تأثیر بی‌بدیل دارد.

حیاتی بیان داشت: برای بی‌تأثیر کردن صنعتی شدن جوامع بر کم‌تحرکی شهروندان لازم است فعالیت‌های ورزشی مناسب برای آحاد جامعه در سنین مختلف تعریف و برنامه‌ریزی شود.

وی ادامه داد: ورزش قهرمانی، همگانی، محلاتی، و ورزش آموزشگاه‌ها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و در هر مقطعی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن فراهم شود.

معاون فرماندار ماهشهر با بیان این که عدم توجه به ورزش و کم‌تحرکی جامعه بستر مناسبی برای تحقق اهداف استکبار شده است، گفت: دنیای غرب و استکبار جهانی از این بستر به عنوان یک ابزار سوء استفاده می‌کند و امیال فرهنگی خود را در این قالب به خورد کشورهای در حال توسعه می‌دهند.

حیاتی تأکید کرد: بر این اساس می‌طلبد که بیش از گذشته به برنامه‌های ورزشی به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر توجه و نگاه ویژه شود.

وی اظهار داشت: در این ارتباط تمام ادارات و نهادها باید علاوه بر انجام امورات اختصاصی خود به مسئله ورزش نیز توجه کرده و در رابطه با این امر همسونگری داشته باشند.

معاون فرماندار ماهشهر با تأکید بر لزوم استفاده بهینه از وقت‌های آزاد در زندگی روزمره و اختصاص آن به ورزش، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی شود که وقت‌های آزاد و بلااستفاده‌ای که در زندگی روزمره مردم وجود دارد صرف فعالیت‌های ورزشی شود.

حیاتی افزود: در این ارتباط باید امکانات موجود در سطح شهرستان در خدمت عموم قرار بگیرد و شرکت‌ها و نهادهایی که امکانات ورزشی خوبی را که در اختیار دارند به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که استفاده عموم شهروندان از این امکانات میسر شود.

معاون فرماندار ماهشهر در پایان با تأکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های ورزشی ماهشهر، اظهار داشت: بخشی از بودجه سالانه باید به ورزش و توسعه زیرساخت‌های ورزشی اختصاص داده شود تا شاهد سلامتی و پویایی جامعه باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد بتن کارون نیز اظهار داشت: این شرکت وظیفه ذاتی خود دانست که از ورزش این منطقه حمایت کند تا علاوه بر وظیفه اصلی به سهم خود در توسعه و تعمیم ورزش بین جوانان گامی هر چند کوچک برداشته باشد.

سید صادق موسوی ادامه داد: محرومیت‌های موجود در منطقه وظیفه ما را در برابر آحاد مردم این منطقه دوچندان می‌کند از این رو باید توجه بیشتری به مسائل فرهنگی، رفاهی و ورزشی داشته باشیم.

وی تأکید کرد: دیگر شرکت‌های متمول موجود در منطقه نیز باید اهتمام لازم را نسبت به این امر داشته باشند تا روز به روز شاهد پیشرفت، توسعه و رفع محرومیت‌های موجود باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد بتن کارون یادآور شد: در هر صورت اقدامی که این شرکت انجام داد گام کوچکی در راستای حمایت از جوانان و ورزش منطقه به شمار می‌رود که با تمام توان آن را تداوم خواهیم بخشید.

سرمربی تیم فوتسال فولاد بتن کارون نیز در ارتباط با دیدار فینال گفت: بازی بسیار خوبی بود و به شخصه از آن لذت فراوانی بردم.

محسن شریفی ادامه داد: در مجموع بازی جوانمردانه و بسیار خوبی برگزار شد که هر دو تیم به دور از مسائل حاشیه‌ای تنها به بازی خود پرداختند.

وی افزود: جا دارد از هیئت برگزاری مسابقات، آقایان عبدالزهرا عساکره، غلام منتصری‌پور و شاهپور رستگاری، کمیته و تیم داوری رقابت‌ها آقایان ناصر عبادی، صباح کیان‌فر، جهاد مختاری و امیر غبیشاوی و همچنین تک تک افرادی که به نوعی برای برگزاری این مسابقات زحمت کشیدند صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

سرمربی تیم فولاد بتن کارون اضافه کرد: بر خود وظیفه می‌دانم از مدیرعامل دلسوز شرکت فولاد بتن نیز که توجه ویژه‌ای به ورزش منطقه دارد نیز از صمیم قلب سپاسگزاری کنم.

سرمربی تیم صبح کارون نیز در این خصوص اظهار داشت: تیم ما با شایستگی تمام توانست به مرحله فینال راه پیدا کند و این مسئله مرهون توجه حضرت حق و ائمه اطهار (ع) و تلاش و همیت بازیکنان تیم است.

امیر قیم افزود: بازی فینال نیز بازی بسیار خوبی بود و بازیکنان ما قدر موقعیت‌های به دست آمده را ندانستند و توپ‌های زیادی را گل نکردند.

وی ادامه داد: در هر صورت از بازیکنان بسیار راضی هستم چرا که تمام تلاش خود را به کار بستند اما اتفاقات بازی نتیجه را به گونه‌ای دیگر رقم زد.

سرمربی صبح کارون در پایان گفت: من هم به نوبه خود از هیئت برگزار کننده و تیم داوری مسابقات صمیمانه تشکر می‌کنم.

لازم به ذکر است در این دوره از مسابقات حامد حردانی با ۸ گل زده از تیم پرسپولیس به عنوان آقای گل، تیم پتروشیمی خوزستان به عنوان تیم اخلاق و عبدالله شیبانی از تیم ایران‌جوان به عنوان بازیکن اخلاق معرفی و تقدیر شدند.

تیم فولاد بتن کارون: مجتبی هاشمی، داریوش جوزاک، حسین شریفی، علی بن‌رشید، جاسم موسی‌اصل، مسعود قیم، محمد بنی‌طی، جمشید مشایخی، ابراهیم سبیلی، رضا باری، نعمت‌الله طیبی، مرتضی نظارات

سرمربی: محسن شریفی

مدیرعامل و سرپرست: سید صادق موسوی

تیم صبح کارون: حامد عنبری، اکبر مچاسبه، رضا نصاری، بهرام ایزدی، حسین جوهری، علی دریس، یاسر دیوانی، شاکر فرحانی، حسین امیری‌مقدم، خلیل زنگویی، عادل فرحانی، رضا امیری‌مقدم

سرمربی: امیر قیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سعید خبر بسیار عالی بود از مدیریت سایت تشکر میکنم