شهردار اهواز در نامه ای به روحانی هزار میلیارد ریال برای توسعه مناطق محروم درخواست کرد

خورنا: شهردار اهواز از نگارش و ارسال نامه ای به رییس جمهوری برای اختصاص یک هزار میلیارد ریال برای ارائه خدمات به مناطق محروم این شهر و ساماندهی آن خبر داد.

ˈسیدخلف موسویˈ روزچهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: در نامه مزبور از رییس جمهوری درخواست کردیم این اعتبار را برای خدمت به مناطق محروم اختصاص دهد.

وی توضیح داد: از آنجایی که شهرداری با عوارض پرداختی مردم اداره می شود و مردم این مناطق نمی توانند مانند بقیه افراد عوارض کافی را پرداخت کنند دولت باید در این زمینه به شهرداری کمک کند.

شهردار اهواز گفت: البته این مانع از آن نمی شود که خدمات خود را گسترش ندهیم اما توقع داریم رییس جمهوری و استاندار خوزستان کمک کنند تا بیشتر به مناطق محروم کمک و این مناطق را ساماندهی کنیم.

وی افزود: نامه ارسالی به رییس جمهوری در معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری در دست بررسی قرار دارد.

**اولویت شهرداری اهواز در بودجه ۹۳ بهسازی مناطق محروم است

شهردار اهواز گفت: اولویت این شهرداری در بودجه سال ۹۳ بهسازی محیط شهری و ساماندهی وضعیت خیابان های مناطق محروم اعم از آسفالت و دفع آب های سطحی و نیز ایجاد فضاهای مفرح و ورزشی و توسعه بازارچه های محلی است.

شهرستان اهواز مرکز استان خوزستان با جمعیتی افزون بر یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر جزو شهرهایی است که هرساله مهاجران زیادی دارد و مناطق حاشیه شهر آن رو به افزایش است.

کوی های رمضان،آل صافی،منبع آب و حصیرآباد و چند منطقه دیگر در بافت قدیمی اهواز قرار داشته و از مناطق محروم این شهرستان به شمار می آیند که افزون بر ۴۰ درصد جمعیت این کلانشهر را در خود جای داده اند.

اهواز با داشتن هشت منطقه حاشیه نشین هفتمین کلانشهر و دومین شهر حاشیه نشین در کشور است.