سید شریف حسینی: دولت بجای سبدکالا اشتغال ایجاد می‌کرد!!

خورنا: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: بجای توزیع یارانه و سبدکالا بین مردم بهتر است برای آنها اشتغال ایجاد کنیم.

سیدشریف حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: سبد کالا به شکلی کاملا نامناسب در حال توزیع بین مردم است و باید این سبد کالا به نحوی صحیح و محترمانه بین مردم توزیع شود.

وی افزود: توزیع یارانه و سبدکالا شاید برای شرایط کنونی به عنوان مسکنی تجویز شود ولی باید به فکر این موضوع بود که این سبدکالا تاثیر همیشگی بر خانواده‌های ایرانی نمی‌گذارد و باید به فکر برنامه‌ریزی کلان در راستای رفع مشکلات مردم باشیم.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط بوجود آمده در توزیع سبدکالا خاطر نشان کرد: در شهرهای خوزستان توزیع سبدکالا شرایط مناسبی ندارد و این وضع برگرفته شده از سایر شهرهای کشور است و باید در روش توزیع سبدکالا فکری اساسی شود و دولت روش را باید تغییر دهد.

حسینی با اشاره به اینکه بجای این روش‌های زودبازده باید به فکر کارهای بزرگ بود، تاکید کرد: مردم در شرایط کنونی مشکلاتی مانند اشتغال و بیمه عمومی دارند و سبدکالا تنها نیاز روزمره آنها را رفع می‌کند و باید فکری برای تغییرات اساسی در معیشت مردم کرد.

وی با تاکید بر اینکه شمول این سبد برای مردم نیز بسیار دارای اشکال است، گفت: دولت باید از مجاری دقیق و بر اساس شاخص‌های قابل اتکا افراد نیازمند به این سبدکالا را شناسایی کند و به آنها این سبد را اختصاص دهد و شرایط مانند سبد نخست کالا نباشد.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم حاضرند سبدکالا و یارانه خود را قطع کنند ولی فرزندانشان دارای شغل پایدار باشند و مشکلات بیمه‌ای خانواده‌ها برطرف شود.

وی تاکید کرد: باید با همدلی در راستای رفع مشکلات نخستین سبدکالا برطرف شود و در این زمینه نیاز است تا مشکلات شناسایی و آسیب‌شناسی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس نماینده محترم دیگر کسی نیست که متوجه نشده باشد که دولت باید بفکر اشتغال باشد و معلوم است که موضوع اشتغال برای برخی از عزیزان همین چند ماهه مهم شده است و دولت هم هرگز نگفته که سبد کالا را بگیرید و حرفی از اشتغال نزنید مردم سالهای سال است که حاضرند یارانه و سهام عدالت نگیرند و بچه هایشان صاحب شغل و بیمه شوند این راکه سعدی و حافظ شیراز هم گفته اند اما نماینده عزیر عنایت داشته باش همین مردم چند ماه پیش برای تهیه مایحتاج غذایی خود نگرانی های زیادی داشتند برنج 10کیلویی هفتاد هزار تومانی که یادتان هست !این انتخاب مردم بود که هوشمندانه آرامش نسبی اقتصادی را به کشور بر گرداندو درصد زیادی از همین مردم به این سبد کالا نیازمندند شاهد ان هم صف های طولانی است که باعث انتقاد جنابعالی شده است این آرامش با این سبد می توانست پایدارتر باشد حالا اگر ما مسولین استانی توانایی اجرای مناسب آن را نداریم گناه طراحان طرح نیست ضمنا شما هم می تواند فداکاری کنید و از یارانه و سبد وسهام عدالت خود به نفع ایجاد اشتغال صرفنظر کنید (معلم کلاس اول دبستان)