جشنواره شعر عربی دفاع مقدس در هویزه برگزار می‌شود

خورنا: جشنواره شعر عربی دفاع مقدس و مقاومت اسلامی به ‌مناسبت گرامیداشت عملیات کربلای ۵ در شهرستان هویزه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از هویزه، جشنواره شعر عربی دفاع مقدس و مقاومت اسلامی به‌مناسبت گرامیداشت عملیات کربلای ۵ در شهرستان هویزه برگزار می‌شود.

این جشنواره فردا، فردا (۱۹ دی‌ماه) رأس ساعت ۱۴ در مجتمع فرهنگی فدک هویزه برگزار خواهد شد و میهمانان و میزبانان را در سالن اداره فرهنگ و اداره ارشاد این شهرستان گرد هم خواهد آورد.

این برنامه هنری، فرهنگی و معنوی با حضور مسئولان شهری و استانی و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان و همچنین اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در عملیات بیت‌المقدس اگرچه خرمشهر آزاد شد، اما با توجه به اهمیت نظام شلمچه، دشمن به سختی از آن دفاع کرد و آن را در اشغال خود نگه داشت و پس از آن، موانع، استحکامات و رده‌های دفاعی متعددی در این منطقه ایجاد کرد.

رزمندگان اسلام با اجرای عملیات کربلای ۵ در دی‌ ماه ۱۳۶۵، این مواضع را در هم شکستند و شلمچه را آزاد  کردند که به پاس رشادت و شهادت رزمندگان اسلام بنای یادبودی در این منطقه ایجاد شده است.

هرچند در پایان جنگ بار دیگر این منطقه را دشمن تصرف کرد اما این شهدا و ایثارگران بودند که سرزمین شلمچه را بازستاندند، تا جای قدم‌های علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در هنگام ورود به ایران همچنان زیارتگاه باشد.