اعلام نرخ بیکاری در استان خوزستان محرمانه است/ نواخته شدن سمفونی مرگ کارون

خورنا: رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که انتقال آب کارون به فلات مرکزی صورت بگیرد سمفونی مرگ کارون نواخته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد سعدون زاده عصر امروز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه معاونان استاندار خوزستان عنوان کرد: با توجه به ترکیب جدیدی که در استان شکل گرفته است می توان اوج تعامل میان استانداری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را که منجر به ارائه خدمات شایانی به استان می شود را پیش بینی کرد.

وی افزود: امیدوارم که مسئولان جدید و تازه نفس استانی این پست های جدید را به عنون سکوی پرداخت خود تلقی نکنند بلکه آن را فرصتی برای خدمت به مردم و نظام اسلامی تلقی و سطح رضایتمندی مردم استان را از نظام افزایش دهند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار مجمع نمایندگان استان خوزستان با رئیس جمهور که چند هفته گذشته برگزار شده بود، اظهار کرد: فرزندان خوزستان بازتاب بسیار خوبی از مشکلات استان مانند انتقال آب کارون به فلات مرکزی و آلودگی هوا را به رئیس جمهور ارائه کردند.

سعدون زاده تصریح کرد: در صورتی که انتقال آب کارون به فلات مرکزی توسط تونل های حفر شده مانند و کوهرنگ یک دو و سه و بهشت آباد صورت بگیرد سمفونی مرگ کارون نواخته می شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص مشکلات استان خوزستان در حوزه بهداشت و سلامت عمومی تصریح کرد: با گذشت بیش از ۲۰ روز از مشکلات تنفسی مردم خوزستان که ناشی از بارش باران بوده است؛ متاسفانه گزارش قابل قبولی در خصوص علل این مسئله توسط مسئولان استانی داده نشده است.

سعدون زاده افزود: در همین راستا نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی نگران این مسئله هستند که چه عاملی باعث می شود تا بارش باران این رحمت الهی منجر به بروز این مسمویت های تنفسی شده است.

سقوط آزاد دانشگاه علوم پزشکی اهواز

وی با بیان اینکه، دانشگاه علوم پزشکی اهواز متاسفانه در این مدت اخیر یک سقوط آزاد داشته است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حال حاضر در رتبه هفتم از بین هشت دانشگاه برتر کشور شناخته می شود همچنین استان خوزستان در حوزه کلینیک های درمانی وضعیت خوبی ندارد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان خوزستان بعد از استان تهران در رتبه اول وصول مالیات در کشور را دارد و این مسئله موجب وارد آمدن فشار اقتصادی فراوانی بر مردم می شود.

وی با بیان اینکه، استان خوزستان سه سال پیاپی رتبه اول وصول مالیات را داشته است و این به معنی این است که شیره جان مردم را به مدت سه سال کشیده اند، اظهار کرد: این مسئله به این معنی است که سه سال پیاپی جیب مردم خالی شده البته این کار قانونی بوده اما امکاناتی که با ملایمت بیشتری در این خصوص با مردم برخورد شود هم امکان داشت.

سعدون زاده افزود: استان خوزستان از نظر سپرده قرض الحسنه بعد از استان تهران در رتبه اول قرار دارد، گفت: اما متاسفانه بانک های خوش انصاف استان این پول ها را به مرکز منتقل و خرج نازپروده ها می شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی افزود: این مسئله در حالی اتفاق می افتد که یک جوان در آرزوی گرفتن یک وام پنج میلیونی برای ازدواج است.

وی با بیان اینکه، اعلام نرخ بیکاری در استان خوزستان محرمانه است اظهار کرد: ما باید به دنبال تقویت بنیه جوانان استان باشیم تا بتوانیم سربازان جدید برای ولایت داشته باشیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به سیستم نادرست آموزش و پرورش در استان تصریح کرد: استان خوزستان یک استان جوان است همچنین میزان قبولی دانش آموزان خوزستانی در مقطع ابتدایی ۲۹ در کشور است همچنین در مقطعه راهنمایی ۳۰ و در مقطع متوسطه ۳۲ در کشور هست و متاسفانه این آمار نا امید کننده است.

وی همچنین در خصوص شهرستان های کوچک و عمدتا تازه تاسیس در استان مانند هفتکل، اندیکا، باوی و کارون گفت: این شهرستان فاقد زیر ساخت و امکانات اولیه برای زندگی هستند و فقط نام آنها شهرستان است. باید تمهیداتی برای پیشرفت این شهرستان ها اندیشیده شود.