دستور قضایی برای پیگیری یک قصور پزشکی در بیمارستان ابوذر اهواز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از صدور دستور قضایی به منظور پیگیری قصور پزشکی منجر به حادثه برای یک کودک ۳ ساله در بیمارستان ابوذر اهواز خبر داد.

به گزارش خورنا مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان نوشت: این کودک که برای عمل آپاندیس در بیمارستان‌ ابوذر اهواز بستری بود، در اتاق عمل دچار سوختگی از ناحیه کمر و پا شد که دادستان عمومی و انقلاب اهواز به محض اطلاع از این خبر، در بیمارستان حاضر و ضمن عیادت از بیمار و دلجویی از خانواده وی، موضوع را مورد بررسی قرار داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان  با بیان این که در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: در راستای ماده ۲ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان این موضوع بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد با رعایت مقررات نسبت به بررسی تخلفات صورت گرفته، مقصران حادثه شناسایی و برابر قانون با آنان برخورد شود.

صادق جعفری چگنی  ادامه داد: همچنین پس از این بازدید که با حضور رئیس علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، معاونان وی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان برگزار شد، طی نشستی وضعیت بهداشت و درمان استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد دستگاه‌های نظارتی در حوزه بهداشت و درمان جهت بررسی حادثه مذکور پیگیری‌های لازم را صورت دهند.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی ضمن احترام به جامعه بهداشت و درمان و تقدیر از زحمات آنان، بر رعایت حقوق بیمار و اخلاق پزشکی، تاکید دارد و با هرگونه قصور در این زمینه برخورد قانونی می‌کند.