امامی: نگاه شهرداری شهر چمران در خدمت به مردم متفاوت است

خورنا: در آغاز مهندس مطهر امامی مارا به مجموعه ای برد که کم نظیر جلوه می کرد و در گفت:‌ در ورودی شهر چمران، در گذشته پارکی احداث شده بود ولی تناسب خوبی با اقلیم و معماری این منطقه نداشت. به خصوص اینکه سطح آب‌های زیر زمینی در اینجا در نظر گرفته نشده بود و عملاً باعث آن شد که از آن بهره‌برداری صورت نگیرد و هزینه‌های هنگفتی نیز در سنوات گذشته در آن صرف شده بود. ما تصمیم گرفتیم متفاوت از شهرداری‌های دیگر بیائیم برنامه‌ریزی را پیاده کنیم که در چندین جهت بتواند به شهروندانمان خدمات بدهد. یعنی هم فضای سبز، هم فضای فرهنگی، هم تفریحی و ورزشی باشد و کاربری چند منظوره مخصوصاً برای مواقع بروز حادثه باشد.

ما این ۴ هکتار را تقسیم‌بندی کردیم. یک‌ونیم هکتار را در بحث فضای سبز کار کردیم. یک هکتار در بحث پارکینگ و مابقی به فضای ورزشی اختصاص داده شد.

امروز روزی است که فقط ۷ ماه از آغاز کار ما می‌گذرد و شما نتیجه این ۷ ماه کار را و بزرگی و عظمت آن را به چشم می‌بینید.

در این ۷ ماه پرسنل شهرداری به صورت شبانه‌روزی و به جد در این پروژه کار کرده‌اند و جا دارد تشکر و قدردانی از همکاران خودم داشته باشم.

زمین چمن مصنوعی

ما در این مجموعه زمین چمن مصنوعی احداث کردیم که ۳۲ در ۵۲ متر است و پیست دو میدانی نیز دور آن طراحی شده است.

مزیت این زمین چمن مصنوعی علاوه بر سیستم زه‌کشی با شیب‌های ۶درصد،آن است که  زیر آن تماماً بتن شده و عمر این زمین را اگر قرار بوده ۳ ساله باشد به ۲ برابر می‌رساند.

در این زمین ما فقط تولید‌کننده چمن مصنوعی نبودیم و تمامی محوطه و کارها و مهندسی آن تماماً توسط پرسنل شهرداری چمران انجام شده است. دور تا دور زمین چمن آسفالت شده که تماشاچیان استفاده کنند. صندلی داوران، نیمکت ذخیره و… هم کاملاً آماده است.

سالن ورزش‌های رزمی

در سطح شهر چمران مکانی برای ورزش‌های رزمی وجود نداشت. ما در این مجموعه سالنی به ابعاد ۲۱ در ۴۸ متر احداث کردیم که هم‌زمان ۳ ورزش رزمی را بتواند برای این شهر پوشش دهد. سرویس‌های بهداشتی حمام، آبخوری و همه تجهیزات جانبی، آن نیز در نظر گرفته شده است. و تمامی مراحل احداث آن را نیز پرسنل ما انجام داده‌اند.

سالن بزرگ چند منظوره

این سالن چند منظوره با ابعاد ۳۲ در ۴۸ متر با ارتفاع ۱۳ متررا طراحی کردیم و اعتباری که برای این کار از استان گرفتیم ۵۰۰ میلیون تومان بود که البته این رقم پول تجهیزات داخلی آن هم نمی‌شود.نوآوری که در آن داشتیم این بود که  صندلی های تماشاچیان را بصورت متحرک طراحی کردیم. یعنی در ۱۰ ردیف که به عرض ۸ متر باز می‌شوند و بلافاصله قابل جمع شدن به عرض یک متر است و زیر آن را نیز می‌توانیم استفاده کنیم.۳ زمین بدبینتون زیر همین جایگاه‌ها تعبیه شده که کم‌نظیر است. حلقه‌های بسکتبالی که برای آن طراحی شده نیز جاگیر نمی‌باشد و تماماً از سیستم‌های جکی تاشو می‌باشند که با یک دکمه بالا و پائین می‌شوند و قابل تنظیم برای مقاطع سنی مختلف هستند.

کف‌پوشی که استفاده شده نیز از جنس وین‌فلکس است و بهترین را استفاده کردیم ، ضخامت آن ۷/۶ است و خوشبختانه آن را زمانی خریدیم که جنس‌ها به مراتب ارزان‌تر از اکنون بود و اگر الان می‌خواستیم اقدام به خرید کنیم با مشکل جدی مواجه می‌شدیم و با قیمت امروز فقط کف آن نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان را بالغ می شد. تمامی مسایل فرهنگی را نیز می توانیم اینجا انجام دهیم. مثلاً در ایام دهه محرم اینجا به حسینیه تبدیل شده بود و مردم عزاداری می‌کردند . برای اسکان مهمانان نوروزی و استفاده از یک جای اسکان موقت برای بحران‌های خاص نیز  این مکان کاربرد دارد.
اینجا ۲ بوفه دارد که بحث خوراکی ها و اقلام جانبی را عرضه می‌کند. در کنار آن یک فروشگاه ورزشی نیز دیده شده است.

باشگاه آموزش و پرورش سوارکاری

شبیه این باشگاه فقط در اهواز و آبادان موجود است ولی شاید باشگاه ما به رغم اینکه افتتاح رسمی نشده ولی از آن ۲ فعال‌تر است. ما حداقل ۳۰ هنرجو داریم. و حتی خانم‌ها استقبال خیلی خوبی از این ورزش داشته‌اند.در حال حاضر در باشگاه سوارکاری نزدیک به ۸ رأس اسب وجود دارد.ما در بحث تهیه‌اسب ها البته دخالتی نداریم . برای ۴ نفر ایجاد اشتغال کردیم و برای ایجاد یک روحیه و نشاط اجتماعی بسیار مؤثر بوده است.

احداث مجموعه به صورت امانی

تمامی کاری که اینجا انجام شده بصورت امانی می‌باشد. آنچه که ما توانستیم از توانا‌یی‌های پرسنل شهرداری استفاده کردیم. ولی سوله چند منظوره ما که ۵۰۰ میلیون تومان آن از اعتبارات تملک و دارایی‌ها تأمین شده باید در قبال آن پیمانکار می‌گرفتیم و انجام می‌شد. این مبلغ شامل فنداسیون و بتن‌ریزی، دیوارچینی، اتاق‌های تأسیسات و تجهیزات، بتن کف سوله، درها و پنجره‌هاوسیستم‌های مختلف بوسیله پیمانکار صورت گرفته و مابقی اینها بصورت امانی انجام می‌پذیرد که به صورت دستمزدی می‌باشد.

پرچم مرتفع و تجهیزات جانبی

یکی از بلندترین پرچم‌های استان خوزستان در اینجا احداث شده که ۴۵ متر ارتفاع دارد که در مراسم‌های مختلف پرچم‌های متناسب و در طول سال پرچم‌ مقدس جمهوری اسلامی ایران در اینجا برافراشته می‌شود.طول و عرض پرچم ۹ در ۱۶ متر است که بسیار بزرگ می‌باشد.

در کنار این امکانات آمدیم یک سری تجهیزات مثل فوتبال دستی و میز پینگ‌پنگ هم خریداری کردیم که در حال نصب می‌باشد.

این مجموعه براحتی با توجه به امکانات خوب و متنوع کل جوانان مشتاق ورزش را پاسخگو است و همه جوانان می‌توانند از این امکانات استفاده کنند. ما منظورمان از تمامی جوانان هم آقایان و هم خانم‌ها است.

در مدیریت شهری شهرهایمان بحث نشاط، شادابی و بحث حضور بانوان در مدیریت شهری مطرح است. این بدان معنا نیست که خانم‌ها حتماً بیایند در شهرداری مشغول به کار شوند هر کدام از آنها می‌توانند یک شورا یار یا شهرداریار باشند و کمک شهرداری کنند.

یعنی اگر بانوان ۲ ساعت از شبانه‌روز را بتوانند در اینجا ورزش کنند فرزندان از فضای سبز و امکانات بهره گیرند و در محیطی محصور با نگهبان که هیچ مردی اجازه ورود هم نداشته باشد تفریح کنند، قطعاً تأثیر بسیار خوبی در زندگی و نشاط اجتماعی آنها خواهد گذاشت. بعد از ظهر‌های روزهای فرد را کاملاً به خانم‌ها اختصاص داده‌ایم و می‌توانند براحتی در اینجا ورزش کنند.اگر دیدیم استقبال بهتر بود زمان بندی قابل تغییر است.

مجموعه با جشنی با شکوه افتتاح می‌شود

همانطور که می‌بینیم واقعاً این مجموعه به پایان رسیده و برنامه داریم برای افتتاح رسمی اینجا از قهرمانان کشور، مقامات استانی، وزیر ورزش، مسئولان محلی و پهلوانانی چون حسین رضازاده، علی دایی و..دعوت به عمل بیاوریم که در صورت قبول دعوت ما حتماً این عزیزان را در اینجا خواهیم دید.

تاریخ بهره‌برداری این مجموعه قطعاً پس از ایام عزاداری خواهد بود. نحوه شروع و افتتاح اینجا خیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد مخصوصاً بر روی جوانان و ایجاد جذبه برای آنها .وقتی اینجا با حضور افراد برجسته سیاسی و ورزشی افتتاح شود قطعاً انگیزه‌های زیادی را برای جوانان ایجاد خواهد کرد.اینجا حداکثر یک هفته بیشتر کار ندارد و تقریباً تمام شده است.

من یک شهروند چمرانی هستم

من فقط دوست دارم مردم این را بدانند که من مشکلات شهر را با تمام وجود درک می‌کنم و خودم را یک شهروند چمرانی می‌دانم.

یکی از اصلی ترین دغدغه‌های مردم بازار است.می‌دانم که کودکان چمران فضای خوبی برای تفریح و بازی ندارند و این مرا مکلف می‌کند که هر چه زودتر مکانهایی رابرای آنها آماده کنم. در خصوص بازار داریم کارهای تملک اراضی و ساماندهی را انجام می‌شود. در خصوص بازی‌های کودکان یک مجموعه و پارک سرپوشیده با مساحت ۵هزار متر مربع در حال احداث است و اگر ساخته شود اوقات فراغت کودکان را به خوبی پر خواهد کرد.

فازهای بعدی

ما در این مجموعه در فکر احداث یک باشگاه بیلیارد هستیم که در ۲۰۰ متر مربع در حال ساخت است و یک خدمات متفاوتی را ارایه دهیم.ما به دنبال طی کردن سن خطر جوانان در اینجا هستیم که سالم طی شود.یکی از نیازهای این شهر استخر است و در سال جدید در مجاورت این مجموعه انشاءا… کار آن آغاز خواهد شد.

ما حداکثرهای بهترین‌ها را بکار برده‌ایم و زیرسازی‌های خیلی خوبی انجام دادیم. ما حتی در زیر کف‌پوش‌های موجود موزائیک هم اجرا کرده ایم که این برای استحکام کاربسیار موثر است.

مشارکت مردم حداکثری است

این شهر ۳۴ هزار نفر جمعیت دارد ودر آن درصد مشاوره و حضور و مشارکت مردم در مسایل شهری در ۳ ، ۴ سال گذشته خیلی رشد داشته یعنی ما با مردم شهرمان براحتی ارتباط برقرار کرده و می‌کنیم.

ما یک شماره موبایل گذاشتیم که مردم نظرهای خود را در قالب پیامک برای ما می‌فرستند.

کلیه پرسنل را مکلف کردم که با ارباب و رجوع بهترین برخورد را داشته باشند و در چهارچوب ضوابط و مقررات در کمترین زمان ممکن کارشان را انجام دهند.البته این طبیعی است که برخی شهروندان خواسته‌‌ای را از شهرداری دارند که یا غیر قانونی است و یا واقعاً در آن زمان و مکان امکانش برای شهرداری وجود نداشته باشد.

ولی ما همیشه سعی کردیم با تعامل، با صحبت و با آرامش به مردم بگوئیم که واقعاً می خواهیم کار انجام بدهیم و واقعاً هم انجام می‌دهیم و ارتباط مردم و شهرداری خیلی جامع و کامل است.

مشکل اصلی شهر چمران

مهمترین مشکل این شهر هزار و صد هکتاری در حال حاضر اینست که این اراضی متعلق به صنایع پتروشیمی می‌باشد.  شما تصور کنید شخصی بخواهد در این شهر سرمایه‌گذاری کند. بخواهد بیاید تالار احداث کند، استخر بسازد، پمپ بنزین یا مجموعه‌های تفریحی بسازد. متأسفانه سیکل گرفتن اراضی و مشارکت در شهر بسیار بسیار سخت و طولانی است و عموماً به نتیجه نمی‌رسد.صنایع پتروشیمی که در اینجاست ۲ سال است که می‌گوید اراضی ما وارد هولدینگ یا بخش خصوصی شده و نزدیک به ۲ سال عملاً هیچ گونه واگذاری در شهر نداشته‌ایم.این ۲ سال یعنی کلی عقب ماندگی این شهر.فکرش را بکنید جوانان زیادی هستند که در بحث کارگاههای زود بازده و مشاغل آزادمی خواهند اقدام کنند و به این دلیل نمی‌توانندو بحث اصلی که زمین است رادر اختیار ندارند.

صنایع پتروشیمی در هر کجا وارد می‌شودباید جاذبه ایجاد ‌کند و این جاذبه اشتغال است ولی ایجاد اشتغال اگر مدیریت نشود باعث تصرف اراضی و ایجاد زمینه‌های سکونت‌ گاه ها و شهرک‌های غیر رسمی می‌شود  و به اعتقاد بنده ایجاد این محل‌ها فقط مشکل بی‌برنامگی مسئولین بوده است. چون  هرکسی به دنبال شغل ایجاد شده به منطقه‌ای کوچ می‌کند باید بحث اراضی، سکونت و کارهای جانبی او نیز دیده شود. مطمئناً فرد خودش به تنهایی که نمی‌آید و قطعاً خانواده خود را نیز به همراه می‌آورد. پسرش نیاز به کار دارد بعد از مدتی همان پسر می خواهد ازدواج کند، آیا فکری برای این افزایش جمعیت شده است.

جلسات زیادی در صنایع و جاهای دیگر گرفته می‌شود ولی متأسفانه نتیجه لازم را نمی گیرند. پیشنهاد ما اینست که علاوه بر توسعه صنایع بر توسعه شهرها هم توجه شود. یعنی شهر چمرانی که ۴۰ سال پیش ساخته شده وجوانی جویای کار را در خود دیده، حالا حداقل ۲ پسر همان فرد که ازدواج هم کرده‌اند یا دخترانی از او که ازدواج کرده‌اندرا در خود جا داده. سکونت و اشتغال اینها چه می‌شود؟

خانه‌ها و زمین‌ها که همان است پس چاره‌ای جز تصرف نمی‌ماند. پتروشیمی برای این قضیه اصلاً فکر نکرده است.

مسکن مهر

مسکن مهر در شهر چمران با هزار و هشتاد واحد مسکونی کلید خورد. و زمین آن از صنایع پتروشیمی به بنیاد مسکن واگذار شد و شهرداری نقش صدور مجوز و همکاری جانبی راداشته است. اگر پتروشیمی همکاری کرده برای ساختن مسکن مهر شهرداری هم همکاری خودش را انجام داده است.

خواسته‌ها از صنایع پتروشیمی

خواسته ما اینست که بیاید بازار را ساماندهی کند. تا کی باید اینگونه بماند بازار شهر چمران با ۴ یا ۵ میلیارد تومان امروزه بسته می‌شود.

آیا ۵ میلیارد تومان برای صنایع عظیم پتروشیمی ماهشهر رقمی است ؟  ما هم حاضریم در این کار نصف بار را بر دوش بکشیم . چون بازاری‌های این شهر محق هستند. بازاری‌ها می‌گویند که می‌خواهیم کسب و کار داشته باشیم ونیازهای مردم را تامین کنیم . حق با آنهاست . آیا زمین می‌توانیم بدهیم ؟ خیر چون زمین‌ها در اختیار صنایع پتروشیمی است ؟ آیا بافت مسکونی را تغییر کاربری بدهیم ؟ آیا ایجاد ترافیک نمی‌کند؟ آیا هسته مرکزی شهر را  از آن نظمی که دارد دور نمی‌کند ؟ اینها همه باید دیده شود باید  بازارچه محلی و بازارچه‌ای متمرکز  در نقاط مختلف ایجاد شود و اینها با همکاری صنایع پتروشیمی برای آینده نگری این شهر دیده شود .

متأسفانه صنایع پتروشیمی تا امروز هیچ همکاری در این خصوص با شهرداری و شهروندان نداشته است . بازاری‌های ما آماده همکاری هستند و درخواست‌های زیادی هم دارند . الان کار دارد به مجامع حقوقی کشیده می‌شود . شهرداری وارد این بحث شده است . ما برای اجرای طرح‌های عمرانی نیاز به زمینه داریم . تا زمینه نباشد هیچ زیرساختی اجرا نمی‌شود . الان شهر نیاز به جایگاه CNG  دارد ما شاید برای این منظور ۱۰ جلسه با صنایع پتروشیمی گرفته‌ایم . نامه‌ها و اسناد موجود هستند . ما حتی مجبوریم صنایع را برخی اوقات در مقابل عمل انجام شده قرار دهیم . الان ۲ سال است که صنایع پتروشیمی در بحث هولدینگ شهر را قفل کرده است و این آسیب جدی به شهر می‌زند.

سکونت‌های غیر رسمی ، پشت فنس مجموعه

من از محل مجموعه تازه ساخت و از پشت فنس‌های آن توجه شما را به سکونت‌های غیر رسمی در ۲۰۰ متری اینجا جلب می‌کنم آیا اینها تا همیشه باید اینجا بمانند. ما آمادگی و توانایی آن را داریم که بتوانیم خدمات را ارائه دهیم آیا در حال حاضر می‌شود خدمات را به کوچه‌های یک متری داد ؟ آیا ما قدرت دخل و تصرف داریم ؟

این سکونت‌ گاههای غیر رسمی در واقع جاهایی هستند که سخت‌ترین شرایط را دارند.در سال ۹۱ تعریف کرده‌ایم که این محل ها باید از بن بست خارج شود یعنی با جاده‌ای که ملاحظه می‌کنید آمدیم یکی از ورودی‌ شهر را در اینجا تعریف کردیم.شهروند از ناچاری اینجا ساکن شده و اگر از ما خدماتی ببیند حاضر است با ما راه بیاید. و در اصل وظیفه ماست اینجا را به عنوان یک نقطه شهری بشناسیم.

بهترین خدمات را همین مجموعه تازه ساخت  میتواند به اینها بدهد. جاده جدید دسترسی  عرضی بیش از ۳۰ متر دارد و در ورودی شهر ایجاد شده است و دقیقاً به هسته مرکزی سکونت گاه‌های غیر رسمی ختم می‌شود. این باعث می‌شود از حالت بن ‌بست خارج شوند. زمینه‌های توسعه آنجا ایجاد شود و ساماندهی گردند.ما باید به شهروندان کمک کنیم و خدمات به آنها ارایه شود.زمین خدا به این بزرگی. چرا باید شهروند ما به این جا برسد.اگر  زمانی این زمین‌ها را با ۱۰ یا ۵ میلیون به آنها فروخته بودیم پولش را با اشتیاق واقساطی پس میدادند. چون به آنها فروخته نمی‌شد این ها به این راه کشیده شده‌اند.

برای پروژه‌هایمان روز شمار زدیم

باید برای مردم کار شود. ما شرکت پتروشیمی رازی راداشتیم که به بخش خصوصی واگذار شد و ۱۴۴ خانه را مجانی به مردم هدیه کرد. خوب ببینیم فکرش چه بوده است؟ و چرا باید شهروندان ما در نماز و روزه‌اش شک داشته باشد.  سند شش دانگ تک برگ به آنها هدیه کردند و من تشکر می‌کنم از مدیریتی که در پتروشیمی رازی قرار گرفت و این کار را کرد.چرا بقیه وارد این کار نمی‌شوند و بصورت ریشه ای آنرا حل نمی‌کنند.

نگاه متفاوت در خدمت مردم

ما تا زمانی که زیر ساخت‌هایمان را تکمیل نکردیم و احساس اطمینان  ایجاد نکنیم نمی‌توانیم وارد بعد روانی شویم و بی‌شک شکست می‌خوریم. ما پروژه‌های خیلی بزرگی را در حد شهرداری خودمان ایجاد کردیم.یک شهرداری آمده کتابخانه ساخته و یک نگاه متفاوتی را برای خدمت به مردم ارایه کرده‌ است.

همه مسئولین در شهر چمران یکی هستند

نگاه ما در شهرداری چمران اینست که همگی یک دل و یک فکر هستیم و این رمز موفقیت ماست. الان به اداره آبفا بگویم که تمام کارهایتان را تعطیل کنید و به اینجا بیایید، می‌آیند.اگر آنها هم بگویند همین کار را می‌کنم.همه اینها را بین خودمان حل کردیم. ما یک هدف واحد برای خودمان تعریف کردیم و آن هم شهروندان است.

می خواهم به اینجا برسم یک نگاه خوب در شهرداری می‌تواند جو مدیریتی خوبی در شهر ایجاد کند که برکت آن را مردم ببینند.

حرف‌ها و حدیث‌ها و ناهماهنگی که در برخی شهرها بین ادارات دیده می‌شود اینجا وجود ندارد. ما سعی کردیم شهرداری چمران به عنوان یک مأمن برای مردم باشد،حتی اگر کار شخصی داشته باشد.ما دائماً فریاد می‌زنیم شهروند، ولی هیچ وقت نگفته‌ایم از کی به یک فرد شهروند می‌گوئیم؟ زمانی که ازدواج کرد؟ رفت در خانه اش نشست؟ یا وقتی می‌خواهد بیاید عوارض بدهد فقط شهروند است؟

به یک شهروند باید از کودکی توجه کرد. یعنی در کودکی امکانات تفریحی و بازی داشته باشد. محصل که شد کتابخانه مجهز در شهر داشته باشد .بعد امکانات ورزشی رادر کنار خود ببیند و ببیند همه کارهای شهرداری است قطعاً اعتماد می‌کند وباید اصول شهروندی را از کودکی در یک شهر بیاموزد.و اگر عوارضی از او خواسته شد می‌داند این برای همان خدماتی مصرف می‌شود که در اختیار بچه‌های اوست و زمانی در اختیار او بوده است.

مسوولین، بهترین حامی ماهستند

ما بهترین و بیشترین تعامل را با نماینده و فرماندار داریم یعنی هیچ‌گونه مشکلی نداریم. خدا را شکرنماینده و فرمانداری داریم که پای کار هستند ومدام سرکشی میکنند. حتی فیلمی داریم که فرماندار اینجا دارد جوشکاری می‌کند. شورای شهر ماهم همکاری خوبی با ما دارند و مجوزهای لازم را بدون درنگ برای ما صادر می‌کنند.

استانداری د رمسئله مالکیت بیمار، ورود کند

بنده از استانداری درخواست دارم با قدرت در مورد گرفتن اراضی و در اختیار گذاشتن آنها به شهرداری کمک کند. استان می تواند بیاید بگوید ۴۰ سال است که خانه‌ها اینجاست، چرا به شهروندان واگذار نمی‌شود. مگر اینها در اختیار صنایع پتروشیمی نیست. آیا مگر پتروشیمی‌ها واگذار نشدند. پس چرا خانه‌های آنها واگذار نشدند. آیا وظیفه آنها نیست که مشکل مالکیت را در این شهر حل کند؟یا می خواهد مالکیت بیمار در شهر حاکم باشد؟از مسئولین استانی می‌خواهم با قدرت در خصوص تملک اراضی و واحدهای مسکونی این شهر وارد شوند و دست شهرداری را در این قضیه بگیرند و کمک کنند.

پیام شهرداری، یک نشریه داخلی

ما جدیداً اقدام به چاپ یک نشریه داخلی به نام پیام شهرداری کردیم که توسط خود پرسنل شهرداری با هدف ایجاد تعامل محلی با  شهروندان چاپ می‌شود.یعنی می خواهیم شهروند چیزی را مطالعه کند که از خود شهرداری بیرون آمده باشد و یک جوری سخن خود شهروند هم باشد.

با این کار فرهنگ سازمانی در خود شهرداری هم ارتقا پیدا می‌کند و رابطه‌ای صمیمی را نیز همین پرسنل ایجاد خواهد کرد.اطلاع رسانی‌های خاصی نیزبرای مراسم‌های مختلف قطعاً  در آن انجام خواهد شد و از طریق این نشریه گفته خواهد شد.

مجموعه برای قشر خاصی نیست

خود پتروشیمی درخواست کرده که این مجموعه جدید ساخته شده را در اختیار آنها قرار دهیم و مبالغ زیادی حاضرند به عنوان اجاره بها پرداخت کنند که در ۳ ، ۴ سال آینده کل هزینه‌ای که کردیم را دربیاوریم. ولی اعتقاد ما اینست که مجموعه برای عموم مردم ساخته شده است. می خواهیم با مدیریت که در آن صورت می‌گیرد بیشترین استفاده را قشر ضعیف شهر ببرند.ما فقط می‌خواهیم هزینه‌های اینجا را برای ارایه خدمات بهتر به خود مردم تأمین کنیم.ما در سال آینده می‌توانیم برای بیش از ۲۰ نفر به طور مستقیم در اینجا شغل ایجاد کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ali با سلام با تشکر از شورا وتشکر ویژه از شهردار وپرسنل محترم شهرداری شهرچمران ما شما 3 درخواست داریم 1- حراست ونبود امنیت در شهر 2- نبودن دستگاه عابر بانک 3- اشتغال زایی در پایان هم تشکر می کنم از شما
  • علی نواصر با سلام تشکر ویژه از شهردار وپرسنل شهرداری اقای شهردار انتقال بازار وهمچنین انتقال ترمینال به اول شهر چه شد
  • a.d از شما و پرسنل شهرداری تقدیر میکنیم ولی اقای شهردار وجود موشهای با جثته بزرگ در شهر بیداد میکند لطفا چاره ای بیندیشید.باتشکر
  • همایون با عرض تشکر از شهردار و پرسنل ایشان خواهشمندم پروزه جابجایی بازار رو در اولویت کاری خودتان قرار دهید
  • قادری باسلام.ازشهردارمحترم عاجزانه میخواهیم فکری اساسی برای جابه جایی تاکسیهای شهر انجام دهد .