بهترین شغلهای دوم برای ایرانی ها

خورنا: نه اشتباه نکنید مسافرکشی پیشنهاد اول ما نیست! اگرچه رایجترین شغل دوم ایرانی ها مسافرکشی و کار در آژانس است اما در ایران پیشنهاد های فراوان دیگری هم برای شغل دوم هست.

اما چرا شغل دوم؟

برخی از افراد شاغل برای آنکه هم درامد بیشتری کسب کنند و هم وقت بیشتری را در کنار خانواده خود باشند شغل دومی برای خود دست و پا می کنند.

داشتن یک شغل کوچک و نه وقت گیر، علاوه بر داشتن درآمد می تواند نوعی سرگرمی محسوب شود که در بعضی اوقات خانواده هم می توانند سهمی در انجام آن داشته باشند.

پیشنهاد هایی برای شغل دوم

فروش کلکسیون ها و مجموعه های زیبا :

از کتابهای قدیمی و خواندنی گرفته تا عروسک ، از تمبر گرفته تا مجموعه های صوتی مهم این است که با مجموعه ای که داریم آشنا بوده و مشخصات آنرا بدانیم.
ملک یابی (واسطه گری در ملک و املاک) می توانیم با پیدا کردن آپارتمانهای اجاره ای و یا فروشی از طریق بنگاهها، روزنامه ها و … برای افراد جویای منزل قدمی برداشته باشیم.

پرستاری کودک :

افراد پر مشغله همیشه به دنبال پرستار خوب برای کودک خود هستند. این راه کمی دشوار ولی پر درآمد است.

خطاطی و طراحی :

خطاطی برای کارتهای عروسی، عزا و مراسم مختلف . همچنین می توان سفارش طراحی لوگو گرفت و با خلاقیت خود بازی کرد.

انجام خدمات شخصی افراد

بسیاری از مردم (بخصوص تجار) حتی فرصت بیرون آمدن از منزل خود را در ساعات روز ندارند. می توان امور بانکی، سفارشات، رسیدگی به مطالبات و … را در قبال گرو گذاشتن سند و … برایشان انجام داد.

باربری با اتومبیل :

این کار فقط با وانت ممکن است. چه بسا افرادی که در کنار خیابان ساعتها منتظر وانت می ایستند.

تولید صیفی جات در منزل :

با داشتن یک حیات کوچک و کمی دقت و حوصله می توان انواع سبزیجات و صیفی جات از جمله گوجه فرنگی و خیار و بادمجان و … را در منزل چه در زمستان و چه در تابستان به عمل آورد و آنها را فروخت.

آموزش موسیقی :

اگر شما در نواختن یک نوع ساز مهارت دارید، میتوانید آنرا به دیگران اموزش داده و علاوه بر پیشرفت خود، درآمد ناچیزی هم داشته باشید.

ارائه مقاله به مجلات و روزنامه ها :

با مطالعه دقیق و تحقیق بر روی موضوعی خاص، می توان آنرا به مجلات و روزنامه ها فروخت . این کار علاوه بر درامد زا بودن به علم و اگاهی ما نیز اضافه می کند..

فروش فضای اینترنی :

این کار کمی تخصص در اینترنت نیاز دارد ولی کار پر درآمدی محسوب می شود اما کیفیت را نمی توان نادیده گرفت (من خودم همیشه از شرکت های معتبر که سایر شرکتهای دولتی با آنها کار می کنند، خرید می کنم)

باغبانی :

شغلی پر درآمد در ایام تابستان است که باعث باز شدن روحیه و آشنا شدن با خانواده های مثبت نظر می شود. ابزار لازم هم یک عدد بیلچه، یک عدد قیچی باغبانی، و در صورت نیاز یک عدد اره درختی.

طراحی و فروش زمینه های وبلاگ و وبسایت :

با کمی وقت گذاشتن، می توان طراحی های فوق العاده ای پدید آورد. همچنین نرم افزار هایی این امور را انجام می دهند.

پشتیبانی و انجام امور کامپیوتری :

با تهیه چندین عدد سی دی شامل سیستم عامل های مختلف و نرم افزارهای پرکاربرد و همچنین درایورهای مختلف می توان یک اورژانس کامپیوتر خانگی بوجود آورد.

طراحی سوالات امتحانی :

این کار یک کار بسیار بسیار مفید است. علاوه بر آسان کردن کار اساتید و معلمان در رده های مختلف، از خود یک استاد در زمینه درسهای گوناگون خواهیم ساخت .

فروش کتابهای الکترونیک :

کتابهای الکترونیک امروزه کاربردهای بسیاری دارند. حتی بسیاری از کتابهایی که در بازار عرضه نمی شود و یا فروش آن تمام شده است را می توان در اینترنت یافت.

بازاریابی :

این کار که ید طولایی در میان شغل دومی ها دارد خود نوعی شغل اول حساب شده و در صورت داشتن پشتکار می تواند درآمد بسیاری داشته باشد.

ساخت صنایع دستی :

از جمله می توان به انواع گلدوزی، بافتنی، سبدبافی، کاربا چوب، کنده کاری، رنگ آمیزی و… اشاره کرد.

آرایگشری در منزل :

می توان در منزل همه کارهای یک آرایشگاه را انجام داد. البته کمی هنر و ظرافت نیاز دارد. همچنین یک دوره آموزش آرایشگری بخصوص برای بانوان.

رزومه نویسی :

این هم که دغدغۀ بسیاری از افراد جویای کار است که رزومه نویسی را یاد نداشته و یا اصلا نمی دانند رزومه نویسی چیست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *