اصلاح‌طلبان فعلا شرایط حضور در انتخابات را بررسی می‌کنند

خورنا: داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آرایش حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری، با بیان اینکه “اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی برای حضور در انتخابات بی‌انگیزه هستند”، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان تحرک انتخاباتی چندانی ندارند و به نظر می‌رسد در حال حاضر در حال رصد کردن اوضاع هستند تا ببینند شرایط تا چه اندازه برای حضور آنها مناسب است.

وی افزود: اصلاح‌طلبان بیش از آنکه به دنبال معرفی کاندیدای مشخصی برای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری باشند، در حال بررسی این هستند که شرایط تا چه اندازه برای حضور آنها فراهم است.

قنبری با اشاره به اینکه “برخی تشکل‌های سیاسی اصلاح‌طلب فعالیت چندانی ندارند”، گفت: رغبت چندانی در میان اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات دیده نمی‌شود مگر اینکه شرایط به نحوی تغییر کند که رغبت بیشتری برای اصلاح‌طلبان فراهم شود.

وی اضافه کرد: تا زمانی که اصلاح‌طلبان مطمئن نباشند در شرایط برابر با رقیب اصولگرا به رقابت می‌پردازند، انگیزه‌ای برای حضور در انتخابات نخواهند داشت.

این نماینده پیشین مجلس در پایان تصریح کرد: اگر زمینه‌های حضور اصلاح‌طلبان فراهم شود، حضور شخصیت‌هایی مثل خاتمی و هاشمی می‌تواند برای اصلاح‌طلبان اجماع‌آفرین باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *