آلبوغبیش: تنها فرهنگسرای ماهشهر به سرنوشت بیمارستان تأمین اجتماعی دچار شده است

خورنا: نائب رئیس شورای شهر ماهشهر گفت: سرنوشتی که برای بیمارستان تأمین اجتماعی در این بیست و اندی سال پیش آمد برای فرهنگسرا هم در حال رخ دادن است .

نافع آلبوغبیش در گفتگو با خبرنگار خورنا گفت: در سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد به ماهشهر و در افتتاح کتابخانه پارک فردوس ماهشهر قول مساعد گرفتیم که در اسرع وقت پروژه فرهنگسرا به سرانجامی برسد ولی باز هم شاهد ایستایی در انجام این پروژه هستیم.

آلبوغبیش نقش شورای شهر را طبق قانون بسیار مهم خواند و تأکید کرد : براساس قانون همه مسئولین موظف هستند که به نظرات و آرا شورای اسلامی شهر احترام بگذارند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر امین بودن شوراها گفت : این ضعف قانون است که فقط شورای شهر را به نظارت بر کارهای شهرداری خلاصه کنیم، از شورای شهر انتظار می رود  که در همه امور شهری دخالت بکند.

وی ادامه داد : تمام سعی و تلاش ما بر این است که مشکلات شهر را بررسی و برای حل آنها برنامه ریزی کنیم ودر این مسیر گام برداریم.

نائب رئیس شورای شهر ماهشهر با اشاره به افتتاح پروژه های بزرگ شهری در سال ۹۱ گفت :  احداث ۶ قطعه فضای سبز محله ای، ۱۵ پارک محله ای به وسعت شصت و دو هزار متر مربع بالغ بر بیست و یک میلیارد ریال ،تعریض و باز گشایی معابر سطح شهر در ۱۶ ماه گذشته با هزینه ای بالغ بر شصت میلیارد ریال ، عملیات روپوش گذاری و کفپوش گذاری در ۱۶ماه گذشته توسط شهرداری در تمام نقاط شهر ، آسفالت و لکه گیری معابر شهرک طالقانی به مساحت چهل و یک هزار متر مربع و احداث پنچ پارک از سال گذشته تا کنون با مساحت سیزده هزار و دویست و چهل و پنج متر مربع در شهرک طالقانی و ماهشهر از جمله خدماتی است که توسط مجموعه شهرداری در این مدت صورت گرفته است .

وی تأکید کرد: در سطح ماهشهر تمام نقاط فضای سبز که در شهر تعریف شده اند همه احداث شده اند و کشتشان هم به زودی انجام خواهد شد و در امسال و سال گذشته تمام نقاطی که در  سطح شهر مشکلی از بابت شبکه فاضلاب نداشتند، همه ی آنها به زیر آسفالت رفتند.

وی ادامه داد:  احداث پل بزرگ ولایت در ناحیه صنعتی که واقعا افتخاری برای شهرستان می باشد ، احداث سر وصل بلوار شهرداری به اتوبان ۱۷شهریور، احداث جاده باغ رضوان، پارک باغ رضوان، خاکریزی و محوطه سازی نمایشگاه دایمی ماهشهر، جمعه بازار ماهشهر، همچنین سر وصل احداث جاده اتوبان آزادی به ناحیه صنعتی، احداث و کاشت ورودی های ماهشهر از سمت اهواز و هندیجان و احداث پارک ورودی  شهرک طالقانی، بلوار ورودی شهرک طالقانی، احداث و راه اندازی پارک جدید در خیابان تختی، توسعه فضای سبز شهرک طالقانی، اختصاص پیمانکار مخصوص جهت فضای سبز شهرک طالقانی، احداث پارک جهت شهرک رجایی که تا الان سابقه نداشته ،انجام اسفالت در شهرک طالقانی، احداث پارک و احیای فضای سبز ناحیه صنعتی و آسفالت ناحیه صنعتی به طوری که اکیپ های مخصوص و ثابت در ناحیه صنعتی گذاشته شده است از دیگر کارهای انجام شده می باشد .

وی توجه به نقاط محروم و حاشیه شهر را اولویت اصلی برنامه شهرداری بیان کرد و گفت : احداث پارک اروند در خیابان شریفی، احداث فضای سبز از میدان شهید فهمیده تا میدان دانشگاه  و همچنین  احداث پل جدید دانشگاه هم از طرح هایی است که بودجه امسال به آنها اختصاص یافته و به زودی روند اجرایی آنها شروع می شود .

نافع آلبوغبیش وضعیت خدمات شهری را تقریبا خوب ارزیابی کرد و گفت : وضعیت نظافت شهر تقریبا مورد رضایت شهروندان قرار گرفته ولی انتظار داریم بیشتر شود .

وی در خصوص وضعیت آب و فاضلاب گفت: متاسفانه شرکت آب و فاضلاب خوزستان در زمینه ماهشهر مقداری کوتاهی داشته و وضعیت آب شرب با توجه به مراجعات و مکاتبات مردمی  وضعیت خوبی ندارد و ما شاهد قطعی بیش از اندازه آب هستیم، از لحاظ بهداشتی آب وضعیت خوبی ندارد ، از لحاظ وضعیت فاضلاب هم  اقداماتی انجام شده ولی متاسفانه در نقاط پراکنده رها شده است .

وی افزود : در حال حاضر  بودجه بسیار بالایی جهت احداث فاضلاب در سطح شهر داریم که امید می رود با پیگیری مدیران شرکت آب و فاضلاب استان ، گرفتگی فاضلاب در تمام نقاط شهر واقعا برطرف شود .

عضو شورای اسلامی شهر انتظارات خود را اینگونه بیان کرد و گفت : با توجه به اینکه ما در کنار ثروت عظیم صنایع پتروشیمی هستیم و با توجه به این پتانسیل عظیم که در منطقه داریم انتظار می رود که کمترین آمار بیکاری را داشته باشیم .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به اثرات زیست محیطی و آلایندگی های موجود این شرکت ها ، امید است با همت نماینده و فرماندار شهرستان و همچنین مدیران پتروشیمی ، مشکلات بیکاری جوانان مستعد این منطقه حل شود.

وی با اشاره به موضوع بهداشت شهرستان گفت : از لحاظ بهداشتی ما واقعا مشکل داریم ، وضعیت بیمارستان شایسته مردم ماهشهر نیست ، بیمارستان با کمبود نیرو و امکانات مواجه است ، از لحاظ بهداشتی مشکل دارد، ما انتظار داریم مسئولین بهداشتی عنایت بیشتری داشته باشند .

وی ادامه داد : به پایگاهای بهداشتی  مراجعه  کردیم و دیدیم که در وضعیت اسفناکی قرار  دارند و داخل کوچه های بن بست قرار گرفته اند ، ما انتظار داریم مسئولین امر توجه بیشتری به بهداشت این منطقه داشته باشند زیرا بهداشت و سلامت نشاط و پویایی در یک کشور را به دنبال دارد.

آلبوغبیش عملکرد شهردار را خوب ارزیابی کرد و گفت : انتظار داریم با تلاش بیشتری همچون سال گذشته که به عنوان شهردار نمونه انتخاب شدند ، امسال هم بیشتر از سال قبل با همتی مضاعف به این مهم دست پیدا کنیم .

آلبوغبیش در پایان به طرح همیار شهردار اشاره کرد که قرار است به همت آموزش و پرورش در مدارس ماهشهر اجراء شود .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • زنگنه نافع البوغبیش لیاقت شورای ماهشهر را ندارد ونمیدانیم با چه روی جلو اومده دزدیهای اخیر را فراموش کردن .معضل بیکاری رو حل کرد؟؟؟این دفعه مردم ماهشهر بیدارن خرج اضافی نکن
    • ناشناس برادر یا خواهر عزیز پیشنهاد میکنم قبل از اظهار نظر اطلاعاتی را کسب کنید اولا ایشان فقط دوسال عضو شورا بوده و نه چهارسال دوما حل مشکل بیکاری در حیطه اختیارات شورا نیست و سوما دزدی را قانون باید تشخیص دهد نه شما و مطمین باشید که قانون از شما آگاهتر است
  • کنعانی شخصا با نافع دیدار کردم از لحاظ اخلاقی خوبه اما کاری بد ما نامزد کاری ودلسوز را انتخاب می کنیم 4 سال پیش نافع برای ماهشهر چه کار کرد که حالا جلو اومد ؟؟؟؟؟؟؟
  • علی اگر شیخ منصور لیاقت نمایند مجلس داشت تایید صلاحیت میشد از عبدالرضا ونافع وحموددی حمایت می کنه ای رو زشت میدانیم
  • لرکی شنیده شد که نافع با واسطه گری شیخ علی وشیخ منصور وچندین نفر از مردم ماهشهر به استان مراجعه تا تایید صلا حیت برای شیخ نافع بگیرند پس فرماندار وستاد خبری چه کاره هستند که حرف اینا رو گوش کنن وجدانن اگر تایید شد به ماهشر خیانت کردن