اجرای طرح تاکسی مدارس در آبادان

خورنا : شهرام شاکری یوسفی اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش به ریاست فرماندار ویژه آبادان و بر طبق قانون مجلس شورای اسلامی، ساماندهی طرح تاکسی‌ مدارس برعهده سازمان تاکسیرانی قرار داده شده است.
به گزارش خورنا و به نقل از فارس، وی افزود: این سازمان با اتخاذ راهکارهایی نسبت به واگذاری تاکسی مدارس به شرکت‌های خصوصی دارای پروانه اقدام کرده است.
رئیس سازمان تاکسیرانی آبادان تصریح کرد: ساز و کارهای این طرح آماده و ثبت‌نام دانش‌آموزان برای شرکت در این طرح آغاز شده است.
وی با بیان اینکه پنج شرکت خصوصی مسئولیت ساماندهی ناوگان تاکسی مدارس را به عهده گرفته گفت: اولویت با تاکسی‌های زردرنگ شهر است.
شاکری یوسفی با اشاره به اینکه سرویس‌هایی که از نظر مدارس و اولیا مطمئن به نظر می‌رسند به این اداره به‌منظور شرکت در طرح معرفی شوند، بیان کرد: در این راستا به این سرویس‌ها مجوز لازم داده می‌شود در غیر این‌صورت آنها متخلف شناخته می شوند و از فعالیت سویس مدارس آنها جلوگیری می‌شود.
وی ادامه داد: هزینه‌ها تاکسی‌های مدارس با توجه به جداول مربوط تعیین و به شرکت‌های حمل و نقل و مدارس اعلام می‌شود.
رئیس سازمان تاکسیرانی آبادان با بیان اینکه هزینه‌های سرویس‌ مدارس بر اساس مسافت، مقصد، گره‌‌های ترافیکی و تعداد دانش‌آموزان مشخص می‌شود، گفت: از این پس تاکسی‌های مدارس با برچسب بر روی شیشه عقب مشخص و ظرفیت حمل دانش‌آموز با توجه به مقطع تحصیلی آنها مشخص می‌شود.
وی حق انتخاب سرویس مدارس دانش‌آموزان کاملاً دلخواه و سلیقه‌ای است، یادآور شد: در صورتی‌که دانش‌آموزان حمل شده توسط تاکسی‌ مدارس بالاتر از ظرفیت سرویس باشد آنها بیمه می‌شوند.
به گفته شاکری یوسفی دانش‌آموزان مازاد با هماهنگی بیمه توسعه زیرپوشش قرار گرفته و در صورت بروز اتفاق ناگوار بیمه هزینه درمان آنها را متقبل می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • منا آقای شاکری ای کاش هدف شمارفاه شهروندان بود.اما من برای شما وکسی که شمارو به این منصب قرار داده متاءسفم چون که شما دارین از قشر کم درآمد جامعه باج میگیرید. تمام طرحهای شما رو من مطالعه کردم واز نزدیک دیدم همه منبع درآمد برای شما وسازمان بوده روتونو برم