برخورد قاطع با ریختن نخاله‌های ساختمانی در هر نقطه از بهبهان

خورنا: شهردار بهبهان گفت: ریختن نخاله‌های ساختمانی در هر نقطه از شهر تخلف بوده و با متخلفان برخورد شدید و قاطع خواهد شد.

علیرضا بهادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: ریختن نخاله‌های ساختمانی در هر نقطه از شهر برای شهرداری و شهروندان بهبهانی به یک معضل جدی تبدیل شده است که در راستای رفع آن جلسه‌ای با حضور فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر، نمایندگان پلیس‌ راه، نیروی انتظامی، نظام مهندسی، مسئولان دفترهای فنی فرمانداری و چند تن از مدیران اجرایی شهرداری تشکیل داده و پس از ساعت‌ها بحث و تبادل نظر یرامون این معضل که موجب نارضایتی مردم و تهدید بهداشت آنها شده بود، تصمیم‌های اساسی و اصولی گرفته شد.

وی افزود: باید با عزم راسخ و جدی خود، قانون پسماند در بهبهان اجرا شود تا معضل ریختن نخاله‌های ساختمانی در هر نقطه و مکانی از این شهر که مناظر زشتی نیز ایجاد می‌کند به طور کامل برطرف شود.

شهردار بهبهان تصریح کرد: به منظور هرچه بهتر اجرا شدن قانون پسماند، چهار کمیته برنامه‌ریزی، فرهنگی، قضایی و اجرایی تشکیل شده و مقرر شده است هر ۴۵ روز موضوع نخاله‌های ساختمانی بررسی شده و در جلسه اصلی مدیریت پسماند، مطرح و روند پیشرفت کار پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین چندین تابلو در خصوص نخاله‌های ساختمانی و مکان‌های مخصوص تخلیه آنها تهیه و در محل‌های مورد نظر شهرداری نصب شدند.

بهادری در پایان ضمن تاکید بر اینکه فرهنگ پسماند باید به مردم شناخته شود، گفت: لازمه اجرای این فرهنگ، اطلاع‌رسانی دقیق و به طور گسترده در شهر است و باید به مردم این موضوع اطلاع داده شود که نخاله‌های ساختمانی خود را در هر محلی نریخته و با قرار دادن آنها در کیسه، نخاله‌های خود را در محل‌های در نظر گرفته شده، تخلیه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *