تحریم‌ها ما را در شرایط جنگی تمام‌عیار قرار داده است

خورنا: رییس دیوان عدالت اداری گفت: استمرار سیاست‌های خصمانه استعمار از طریق تحریم‌هایی که علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی وضع کرده، پیگیری می‌شود و ضروری است که با هوشیاری بیشتر مراقب باشیم که برخی از رفتارها، عملکردها و گفتارهای ما زمینه را برای دشمن در نیل به اهدافش فراهم نسازد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری طی سخنانی در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری با بیان اینکه در شرایط کنونی با توجه به تحریم‌های اقتصادی جنگی تمام‌عیار علیه نظام اسلامی ما رقم خورده است، تصریح کرد: تحریم امروز ایران اسلامی از لحاظ اقتصادی در راستای سیاست‌های شیطانی و استعماری انگلیس و آمریکاست و به خیال خام خود می‌خواهند از این طریق به ملت و نظام ما ضربه بزنند.

وی ادامه داد: عوامل داخلی آنها هم بیکار نیستند و از این فرصت سوء استفاده می‌کنند و هماهنگ با تحریم‌های دشمن سعی می‌کنند از لحاظ روانی مسائلی را به وجود بیاورند.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: البته ملت ما هوشیار است و همیشه دست دشمن را خوانده است اما ما باید بیشتر هوشیار و مراقب باشیم و با برخی از رفتارها و گفتارها زمینه را برای آنان فراهم نکنیم.

منتظری با بیان اینکه گاهی در میان مسئولان، عوامل اجرایی و مردم، حرکت‌هایی صورت می‌گیرد که نشان‌دهنده همسویی برخی عوامل داخلی با دشمن است، اظهار کرد: ما نمی‌گوییم که مشکل نداریم و مدیریت‌هایمان در اوج توانمندی است. برخی از مدیران ما مشکلات و ضعف‌هایی دارند اما اینکه دشمن نیز با تمام توان برای ضربه زدن اقتصادی به میدان آمده است، امری قطعی است.

وی خاطرنشان کرد: از این‌رو مقام معظم رهبری که اشراف بر مسایل بین‌المللی، داخلی و سیاست‌های دشمن دارند، امسال را سال تولید ملی و حمایت از سرمایه داخلی نامیده‌اند زیرا دشمن با این حربه وارد میدان شده و ما باید متناسب با حملات و یورش دشمن خود را مجهز و آماده کنیم.

این مسئول عالی قضایی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکوم کردن قتل عام مسلمانان میانمار، این اقدام را جنایت وحشیانه جماعتی از کفار علیه مسلمانان دانست و یادآور شد: کشتار مسلمانان به دست گروهی از کفار که مسلمان بودن را جرم می‌دانند با این ادعا که اینان بیگانه هستند، صورت گرفته است.

منتظری گفت: تاسف‌آور این است که مدعیان حقوق بشر یا آنها که به هر مناسبتی در شورای امنیت تشکیل جلسه می‌دهند، هر جا اتفاقی بیفتد که به مذاقشان خوش نیاید سریع موضع‌گیری می‌کنند اما در مورد این حادثه لب فروبسته‌اند و نظاره می‌کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، وی تصریح کرد: ما از این جنایت وحشیانه در حق برادران مسلمانمان اظهار تاسف می‌کنیم و از خداوند متعال ملتمسانه می‌خواهیم که با دست غیب خود انتقام مظلومان را از ظالمان بگیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *