کوی فرهنگیان آبادان فاجعه زیست‌محیطی است

مرتضی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: متأسفانه وضعیت فاضلاب در آبادان بسیار نابسامان بوده و به دنبال آن وضعیت بهداشت منطقه را زنجیره‌وار به خود آلوده کرده است.
وی افزود: چند نقطه در آبادان موجود بوده که از وضعیت نامطلوب فاضلاب در آنها مشهود است.
رئیس مرکز بهداشت آبادان با بیان اینکه کوی فرهنگیان آبادان فاجعه زیست محیطی است گفت: چشمه جوشان فاضلاب در کلانتری میدان طیب بیداد می‌کند و همچنین از بوی تعفن و نامناسب فاضلاب نمی‌توان در برخی از کوچه‌های خیابان امیری و ته‌لنجی راه رفت.
وی اضافه کرد: به‌منظور حل مشکل فاضلاب کوی فرهنگیان باید راه‌حل اساسی در نظر گرفت و این معضل با راهکارهای موقت و موضعی قابل حل نیست.
جعفری یادآور شد: رسیدگی و توجه به شهر تنها نباید منحصر به نقاط کلیدی و مرکزی شود بلکه باید کوچه پس‌کوچه‌های منطقه را از آلودگی پاک کرد.
وی همچنین در ادامه به عرضه قلیان در اماکن عمومی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی باید در راستای جمع‌آوری قلیان‌های اماکن عمومی در سطح شهر اقدام کند.
رئیس مرکز بهداشت آبادان خطاب به مسئولان شهری خاطرنشان کرد: معضلات فاضلاب در آبادان بسیار اسفناک بوده و مسئولان به‌ویژه آبفای منطقه باید در این خصوص چاره‌اندیشی جدی کنند.
وی گفت: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌های اجرایی به زودی شاهد رفع مشکلات زیست محیطی در راستای ایجاد بهداشت افزون‌تر در منطقه باشیم.