سه رشته جدید در دانشگاه علوم دریایی خرمشهر راه اندازی می شود

به گزارش خورنا به نقل از مهر، رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: سه رشته جدید امسال در این دانشگاه راه اندازی می شود.

مسعود صدری نسب  اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید سه رشته مهندسی منابع طبیعی، محیط زیست در مقطع کارشناسی و مهندسی سواحل در مقطع کارشناسی ارشد برای نخستین بار در کشور در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر راه اندازی می شود.

وی افزود: علاوه بر این با اخذ مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکترای رشته شیلات تعداد رشته های دکترای این دانشگاه به سه رشته افزایش خواهد یافت.
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تصریح کرد: دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تنها دانشگاه جامع علوم دریایی در کشور است که در سال ۸۲ از دانشگاه شهید چمران اهواز منفک و به عنوان یکی از دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشغول به فعالیت است.
صدری نسب عنوان کرد: این دانشگاه برای نخستین بار در سال ۵۵ در منطقه ای همجوار با بندر خرمشهر و به نام دانشکده علوم دریایی تاسیس و مشغول فعالیتهای پژوهشی شد و پس از جنگ تحمیلی از سال ۷۰ با پذیرش بیش از ۱۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته فیزیک دریا و بیولوژی ماهیان دریا و به عنوان دانشکده ای از دانشگاه شهید چمران اهواز به طور رسمی فعالیت آموزشی، علمی، پژوهشی خود را آغاز کرد.
در سال تحصیلی ۸۹- ۹۰ یک هزار و ۳۹۱ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *