تکمیل طرح جامع فاضلاب در آبادان

به گزارش خورنا به نقل از فارس، احمد حسن‌زاده اظهار داشت: بحث فاضلاب در آبادان را به دو قسمت مجزای تفضیلی و جامع تقسیم کرده و بر این مبنا درصدد انجام کار برآمده‌ایم.
وی افزود: خوشبختانه تاکنون ۹۵ درصد خطوط جمع‌آوری فاضلاب در  آبادان عملیاتی شده و تنها شبکه‌های اطراف شهر باقی‌مانده و در دستور کار قرار دارند.
مجری طرح‌های آب و فاضلاب آبادان با بیان اینکه طرح جامع تهیه اما هنوز طرح تفضیلی آن به انجام نرسیده تصریح کرد: با توجه به کمبود اعتبارات، در سال جاری عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در مناطق سلیچ، الوانیه، شطیط و ایستگاه ۹ تا ۱۲ را آغاز کرده و همزمان عملیات شبکه فاضلاب منطقه فیه را نیز در دست کار داریم.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری از ۷۳۰ کیلومتر شبکه فاضلاب شهری آبادان تاکنون ۳۴۰ کیلومتر آن به اتمام رسیده اضافه کرد: کمبود اعتبارات تخصیص یافته مهمترین عامل در تعویق اجرای پروژه شبکه فاضلاب شهری است.
حسن‌زاده گفت: در سال ۸۹ به رقم اختصاص ۴۲ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب شهری، تنها ۲۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده و امسال نیز ۴۸ میلیارد ریال برای اجرای شبکه فاضلاب شهری آبادان تعریف شده که تاکنون ۳۰ درصد از آن پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه در بخش مرکزی شهر به دلیل ترافیک بالا با مشکل اجرا روبرو هستیم افزود: نوع عملیات اجرا شده فاضلاب در آبادان دو شبکه اصلی و فرعی در مرکز شهر است.
مجری طرح‌های آب و فاضلاب آبادان در ادامه گفت: اعتبارات تخصیص یافته در اجرای شبکه فاضلاب آبادان قطره چکانی بوده و برای اجرا و ساماندهی این شبکه  به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی با بیان اینکه در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز موضوع جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب آبادان تا سال ۹۲ تکمیل می‌شود خاطرنشان کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز به‌زودی شاهد رفع معضلات فاضلاب در شهرمان باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *