توده ۱/۵ کیلوگرمی از بدن بیمار ماهشهری خارج شد

خورنا: در یک عمل جراحی بسیار سخت در بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر یک توده ۵/۱ کیلوگرمی از تخمدان زن ماهشهری خارج شد.

پزشک معالج این زن ماهشهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیمار زنی ۵۴ ساله بود که با شکایت اولیه درد و بزرگی شکم و با تشخیص تومور بسیار بزرگ تخمدان کاندید برای جراحی و در بیمارستان بستری شد.

دکتر ‘سید امیرعباس میرابوالفتحی’ افزود: با توجه به اعمال جراحی متعدد قبلی (سزارین‌های متعدد) چسبندگی‌های بسیار زیاد در حفره شکمی موجود بود که این چسبندگی‌ها به سختی آزاد شد.

این متخصص جراحی عمومی اضافه کرد: تیم جراحی ابتدا توده را آزاد کرده و پس از بیرون آوردن آن همراه تخمدان چپ، به دلیل قوام غیر طبیعی رحم و وجود توده‌های متعدد در آن اقدام به آزادسازی و بیرون آوردن رحم کردند.

میرابوالفتحی یادآور شد: بیمار پس از این عمل موفقیت‌آمیز به بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) منتقل و پس از دو روز با حال عمومی خوب مرخص شد.

این عمل جراحی بسیار سخت توسط دکتر ‘سید امیرعباس میرابوالفتحی’ متخصص جراحی عمومی، دکتر ‘مهنوش عباس‌نژاد’ متخصص زنان و زایمان، دکتر ‘شهربانو چهارمحالی’ متخصص بیهوشی و تیم جراحی و بیهوشی بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر انجام شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ساناز باتشکر از دکتر میرابولفتحی این تنها عمل جراحی او نبود که موفقیت آمیز بوده ایشان مادر مرا از مرگ نجات داد وتا صبح بالای سر بیمار خود نشستن از ایشان تشکر فراوان میکم غفاری