فرماندار: آبادان با استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد می تواند عامل توسعه خوزستان شود

ˈعزیزاله شهبازیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به آبادان افزود: استاندار خوزستان با اعلام آزاد سازی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در کل استان، قطار توسعه استان را به حرکت در آورد.

وی اظهار کرد: آزادسازی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در کل استان خوزستان بشارتی برای مردم خوزستان بود تا بتوانند از خودروهای خوب، سالم و ایمن استفاده کنند.

* لزوم ماندگاری متخصصان در استان خوزستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: دکتر مقتدایی با مدیریت متفاوت خود سعی دارد فضای کار را برای متخصصان در خوزستان فراهم کند زیرا تا زمانی که متخصصان در خوزستان ماندگار نشوند امکان توسعه در این استان فراهم نمی شود.

وی با اشاره به سرمایه گذاری فراوان در استان خوزستان در گذشته گفت: متاسفانه بدلیل عدم ماندگاری نیروهای متخصص در استان خوستان، توسعه زیادی در این استان صورت نگرفته است.

شهبازی به وجود منابع غنی در استان خوزستان اشاره و اضافه کرد: پول و سرمایه تنها عامل پیشرفت نیست و حفظ و افزایش منابع انسانی متخصص در منطقه برای توسعه استان لازم است.

* خط مشی استاندار خوزستان برای فرمانداران

معاون استاندار خطی مشی استاندار خوزستان برای فرمانداران را تعامل با ارکان مختلف شهرستان ها، اعتدال در امور، صبر، حوصله، ابتکار، ارتباط مثبت با نمایندگان مجلس، تواضع در مقابل مردم، مشی اعتدال، پرهیز از ورود به حواشی و ایجاد بستر آرام برای توسعه خواند و گفت: دکتر مقتدایی اعتقاد دارند که مسیر پیشرفت و عمران و آبادانی از اتحاد، دوستی و آشتی می گذرد لذا شهرستان ها باید بر اساس شعارهای دولت تدبیر و امید به نحو شایسته اداره شوند.

وی افزود: دکتر مقتدایی زمان اعطای مسوولیت به فرمانداران، نقشه راه و خط مشی را برای همه آنها مشخص کرد و بر اساس آن فرمانداران می بایست ظرفیت های مغفول شهرستان ها را برای بهبود رفاه و نشاط اجتماعی، امنیت و سلامت مردم و اشتغالزایی شناسایی کنند.

شهبازی فهرست برداری از ظرفیت های شهرستان آبادان را یادآور شد و گفت: در راستای خط مشی استاندار خوزستان، اطلاعات حوزه های مختلف از دستگاه های مربوطه در آبادان جمع آوری و برای توسعه این شهرستان برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت صورت گرفت.

وی اضافه کرد: موضوعات و مشکلات شهرستان تا حد امکان در سطح شهرستان برطرف و از ارجاع آنها به استان جلوگیری شده است.

وی راهنمایی های دکتر مقتدایی استاندار خوزستان در خصوص استفاده از بزرگان و نخبگان محلات در موضوعات مختلف را یادآور شد و افزود: فرمانداری آبادان با استفاده از این راهنمایی ها موفق شد در مدیریت و هماهنگی نهادهای متولی به عنوان فرماندار برتر شناخته شود.

* برنامه ریزی ها و کسب عناوین برتر توسط فرمانداری ویژه آبادان در حوزه های مختلف

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان برنامه ریزی برای درخشش ورزشکاران آبادانی و تشکیل ستاد هماهنگی جوانان شهرستان را از اقدامات این فرمانداری در حوزه ورزش عنوان کرد و گفت: تجلیل از ورزشکاران نام آور در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی و برگزاری مسابقات ورزشی از دیگر اقدامات فرمانداری ویژه آبادان می باشند.

وی تهیه و تدوین سند راهبردی ورزش شهرستان را یادآور شد و افزود: فعالیت شورای ورزش آبادان بعد از پنج سال از سر گرفته شد.

شهبازی در خصوص تعامل با رسانه ها اظهار کرد: خوشبختانه با هنرمندان، نخبگان و اصحاب رسانه ارتباط نزدیکی داشته و از مشورت و تعامل با آنان در اداره شهرستان استفاده می کنم.

وی کسب عنوان فرمانداری برتر استان خوزستان در برنامه ریزی برای نشاط اجتماعی در سال گذشته را یادآور شد و گفت: فرمانداری آبادان طبق ارزیابی های صورت گرفته در زمینه برنامه ریزی برای بهبود سلامت و بهداشت عمومی نیز به عنوان فرمانداری برتر استان خوزستان معرفی شد.

این مقام مسوول با اشاره به برنامه های فرمانداری ویژه آبادان برای کاهش استعمال مواد مخدر در این شهرستان خاطرنشان کرد: فرمانداری آبادان با این برنامه ریزی ها موفق شد در حوزه فرهنگی و انتظامی نیز فعالیت های قابل توجهی انجام دهد.

شهبازی برنامه ریزی برای تدوین سند راهبردی این شهرستان و برگزاری نشست با تشکل ها و جریان های سیاسی شهرستان را از دیگر اقدامات فرمانداری آبادان خواند و افزود: برنامه ریزی برای احیای نخیلات و بهسازی و ترمیم انهار صورت گرفت.

وی با اشاره به شناسایی واحدهای صنعتی راکد در شهرک های صنعتی آبادان گفت: راه اندازی مجدد این واحدها و همگامی و همراهی با سرمایه گذاران در شهرک صنعتی آبادان در دستور کار قرار دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: برنامه ریزی در راستای استقرار ۵۰ غرفه کالای همراه مسافر در اسکله مسافری بندر آبادان انجام شد.

* برداشتن دژخاکی اروند اقدامی مهم در راستای بهره مندی شهروندان از ساحل رودخانه اروند

وی برداشتن دژ خاکی اروند در حاشیه رودخانه اروند را یادآور شد و تصریح کرد: این دژ در دوران دفاع مقدس برای جلوگیری از هجوم دشمن بعثی ایجاد شد و اکنون مانع بهره مندی مردم آبادان از رودخانه اروند شده است.

مقام عالی دولت در آبادان افزود: کلنگ محو این دژ خاکی ۱۸ خردادماه سال جاری با تدبیر استاندار خوزستان و حضور وی در منطقه به زمین زده شد و تاکنون ۵۰۰ متر از این دژ خاکی توسط سازمان منطقه آزاد اروند محو شده است.

وی اظهارکرد: برنامه ریزی برای ساحل سازی در حاشیه رودخانه اروند در حال انجام است.

* بهره برداری از ۵۱ پروژه عمرانی در آبادان به مناسبت هفته دولت

وی با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته با صداقت کارها را پیش برد و توانست در زمینه های مختلف موفق عمل کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، مهار تورم و اجرای طرح تحول سلامت را از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید خواند و گفت: اجرای طرح های هدفمندی یارانه ها و تحول نظام سلامت موجب رضایتمندی مردم شد.

وی امضای توافقنامه با کشورهای مختلف را نشان از رونق روابط ایران با کشورهای مختلف جهان خواند و افزود: خوشبختانه حرکت دولت تدبیر و امید منجر به کنترل تورم و افزایش سرمایه گذاری در کشور شد.

شهبازی با اشاره به ارتباط نزدیک دولت تدبیر و امید با اصحاب رسانه و نخبگان افزود: انسجام و اتحاد ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس به جهانیان ثابت شد.

وی برنامه ریزی برای مکان یابی و کلنگ زنی بازارچه مرزی اروند و بهره برداری از ۵۱ پروژه عمرانی در سطح شهرستان را یادآور شد و گفت: زیرساخت های لازم مسکن مهر آبادان شامل مسجد، مجتمع تجاری، بوستان، مدرسه و غیره با تخصیص اعتبار احداث می شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به توجه ویژه این فرمانداری به مناطق کمتر توسعه یافته شهرستان مانند اروندکنار و چوئبده گفت: پیگیری برای حل مشکل اصناف آبادان در حال انجام است.

وی اخذ مجوز احداث یک واحد ۵۰ هزار متر مکعبی آب شیرین کن برای تاسیسات آبرسانی آبادان را یادآور شد و افزود: این واحد آب شیرین کن با اعتباری حدود ۸۰ میلیارد ریال احداث می شود.

* ۱۹ درخواست برای ثبت تشکل مردم نهاد در آبادان در شش ماه گذشته

وی با اشاره به فعالیت ۲۲ تشکل مردم نهاد از سال ۱۳۸۴ تا ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۲ در آبادان گفت: بعد از این تاریخ تاکنون ۱۹ درخواست برای ثبت تشکل مردم نهاد به فرمانداری رسیده که مجوز فعالیت پنج تشکل از این تعداد در حوزه های گردشگری، علمی، پژوهشی، محیط زیست و کارآفرینی صادر شده و دیگر تشکل ها نیز در حال بررسی می باشند.

* اتحاد و هم افزایی مسوولان و ارکان شهرستان آبادان در راستای اجرای سیاست سند راهبردی

وی با اشاره به ثبات دولت تدبیر و امید در داخل کشور افزود: خوشبختانه اختلافی بین مسوولان آبادان وجود ندارد و ارکان شهرستان با سیاست همگرایی و هم افزایی مشغول به کار هستند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: تمام مسوولان آبادان با اتحاد و یکپارچگی در راستای سیاست سند راهبردی گام بر می دارند و خوشبختانه نماینده دولت در این شهرستان توانسته در بخش های مختلف گام های مثبتی بردارد.

* انتخاب به عنوان فرماندار نمونه استان خوزستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به نشست تقدیر از مدیران برتر استان خوزستان اظهار کرد: بسیاری از کارکنان دولت در اوج گمنامی کارهای بزرگی انجام می دهند اما براساس ارزیابی صورت گرفته فرماندار، بخشدار و شهردار نمونه استان خوزستان در این نشست معرفی شدند که اینجانب از سوی استاندار محترم به عنوان فرماندار نمونه استان معرفی شدم.

وی افزود: معرفی اینجانب به عنوان فرماندار نمونه استان خوزستان بارقه امیدی است که بار مسوولیت من را سنگین تر کرده و باید برای خدمت رسانی به مردم ولایتمدار آبادان بیشتر تلاش کنم.

شهبازی با اشاره به تداوم حرکت روبه جلوی دولت تدبیر و امید در شهرستان آبادان از طریق برنامه ریزی گفت: عزم دولتمردان برای حرکت به سوی پیشرفت و آبادانی آبادان جزم است.

وی با تشکر از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه آبادان، اروندکنار و چوئبده، اصحاب رسانه، جریان های سیاسی و تشکل های مردم نهاد برای کمک به دولت گفت: این همکاری ها در انتخاب بنده به عنوان فرماندار نمونه استان موثر بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از استاندار خوزستان برای کمک به اداره آبادان تشکر کرد و افزود: امیدوارم مدیران استانداری خوزستان با کمک های خود زمینه را برای خدمتگزاری بیشتر بنده برای مردم آبادان فراهم کنند.

۷۲۷۹/۵۵۱

انتهای پیام /*