چاره‌اندیشی برای حل مشکل کارخانه‌های شیر در بهبهان

به گزارش خورنا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین شکرالله سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بهبهان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، به آیه ۱۰ سوره حجرات اشاره کرده و جامعه اسلامی را یک خانواده بزرگ دانست و اظهار داشت: همه مومنان با هم برادر بوده و این آیه نشان می‌دهد که رابطه مومنان باید بر اساس برادری و برادری باید بر اساس ایمان باشد.
وی افزود: اخوت به تنهایی کافی نبوده بلکه باید برای ایجاد آن نیز تلاش کرد تا با این وسیله جامعه را در برابر تهدیدات دشمنان حفظ کرد.
سلیمانی در ادامه با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر بر حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان تاکید کرده و با اشاره به قیام ۱۷ شهریور اظهار داشت: این قیام نشان داد که مردم ما به قیام و نهضت خود به اندازه‌ای اعتقاد دارند که در راه آن تا شهادت پیش رفته و از هیچ قدرت و دشمنی نمی‌هراسند.
وی خاطرنشان کرد: این یک درس بزرگ برای سایر ملت‌ها بوده و آن ها بدانند مردم ایران برای استقرار حکومت اسلامی در یک روز بیش از ۴ هزار کشته داده اما هیچگاه عقب نشینی نکردند.
امام جمعه بهبهان تصریح کرد: ۱۷ شهریور نشان داد که آمریکا و غرب وقتی دولتی را بر ملتی حاکم کنند  از کشتن مردم نیر حمایت خواهند کرد و این همان چیزی است که امروز در بحرین و امثال آن اتفاق می‌افتد.
وی ادامه داد: اما وقتی دولتی در مقابل فتنه گران از خود دفاع می‌کند آن ها دم از دموکراسی و دفاع از مردم می‌زنند.
سلیمانی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه‌ها گفت: کشور در پیشرفت‌های علمی خود مدیون دانشگاه‌ها بوده و باید قدردان تلاش دانشگاهیان باشد.
وی افزود: دانشگاهیان متعهد هم باید بدانند پیشرفت‌های علمی از ارکان پیشرفت کشور بوده و ضمن غفلت نکردن از آن باید در مقابل توطئه‌های دشمن که قصد علم‌زدایی و دین‌زدایی از دانشگاه را دارد با بصیرت بایستند.
خطیب جمعه بهبهان مسئولان کشور را به ارتباط بیشتر با نخبگان دعوت کرده و اظهار داشت: استفاده از علم و تجربه نخبگان و حل مسائل کشور توسط آنها در زیر سایه این ارتباط قرار دارد.
وی به سخنان ولایت فقیه در دیدار با هیئت دولت اشاره کرد و اذعان داشت: عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری برای مسئولان و مردم یک تکلیف بوده که همه موظف به انجام آن هستیم.
سلیمانی با برشمردن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب گفت: خدمات، تلاش و خطرپذیری دولت قابل تقدیر بوده و آنها باید بدانند که ارتباط بیشتر با نخبگان، پایبندی به اصول و ارزش‌ها، کار برای خدا، اطلاع‌رسانی به مردم چه در نقاط ضعف و چه در نقاط قوت، اولویت بندی کارها، عمل به وعده‌ها و پرهیز از حاشیه سازی برای دولت از عوامل مهم موفقیت در ادامه راه است.
امام جمعه بهبهان در ادامه ابراز داشت: با توجه به استفاده دشمنان از ابزار اقتصادی، جهاد اقتصادی تنها یک اولویت نبوده بلکه یک ضرورت و تکلیف است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین در کارهای فرهنگی نیز باید از دشمن سبقت گرفته و فرهنگ عمومی جامعه را با ارزش‌های دینی پیوند بزنیم.
سلیمانی تصریح کرد: هماهنگی قوا و تشکیل جلسات سران قوه و تاکید بر روی ایران بعد از اسلام که دوران پر افتخار ایران اسلامی است از توصیه‌های مقام معظم رهبری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.
خطیب جمعه بهبهان در پایان با اشاره به حذف یارانه شیر گفت: با توجه به حذف یارانه شیر، برای مراکز زیادی در بخش دامداری، کارخانه‌های شیر و کارخانه‌های لبنی شهرستان بهبهان مشکلات زیادی به وجود آمده که مسئولان محلی و استانی باید در اسرع وقت نسبت به حل این مشکل اقدام کنند تا این مشکلات سبب ورشکستگی یا اخراج کارگران و کارکنان نشود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سعید اقای سلیمانی عزیز به فکرجوونای بهبهانی باشید تو رو قران نذارید بیشتر از این افسرده بشیم.این همه پالایشگاه نفت و گاز تو خوزستان داریم ولی هیچ بهره ای واسه ما جوونای بهبهانی نداشته.بیدبلند رو ازمون گرفتن که البته به خاطر تحریما داره به یه خرابه تبدیل میشه.هیچ کجای خوزستان هم کار واسمون نیست.به شخصه با مدرک لیسانس رفتم ماهشهر دنبال کار میگن چون بومی خود ماهشهر نیستی کارنداریم موندم این همه افراد غیر خوزستانیکه تو ماهشهر کار می کنن چطور بومی اونجا شدن که ما خوزستانیا و بدبخت تر از همه بهبهانی ها رو اونجا راه نمی دن