کمایی: ماهشهر، قطب گردشگری دریایی می شود

خورنا: شهردار بندر ماهشهر گفت: با ساخت مراکز گردشگری دریایی در این شهرستان که از ظرفیت بکر و پتانسیل بالا برای جذب توریست برخوردار است، ماهشهر به قطب گردشگری دریایی تبدیل می شود.

غلامحسین کمایی در گفت و گو با خبرنگار خورنا اظهار داشت: وظایف شهرداری در درجه اول خدمات، فضای سبز، ایمنی و آتش نشانی است.

وی ادامه داد: شهرداری ماهشهر در بخش خدمات یکی از بهترین شهرهای استان خوزستان بوده و اولین شهر استان خوزستان بود که مکانیزه شد و طرح مکانیزاسیون به همین صورت ادامه خواهد داشت و روز به روز توسعه پیدا خواهد کرد.

شهردار ماهشهر افزود: مطالعات دقیق و کارشناسی شده ای در مبحث پسماندهای جامد و مایع شهری انجام شده است که شهر ماهشهر در حال حاضر تنها شهر استان میباشد که پسماندها را دفع میکند که این در حالی است که دیگر شهرها، پسماندهای شهری را رها سازی میکنند.

کمایی ادامه داد: برنامه داریم تا با اعتبارات جدیدی که از وزارت کشور دریافت میکنیم، شهرهای چمران و بندر امام هم به طرح دفع پسماندها اضاف کنیم و این خدمات را به شهروندان این شهرها ارائه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری ماهشهر توانسته بخشی از رضایت مندی مردم را در بخش تنظیفات و مدیریت پسماندهای شهری به دست آورد که یکی از اولویت های شهرداری بوده که با دریافت اعتبارات جدید این رضایت مندی را به حداکثر میرسانیم.

شهردار ماهشهر اضافه کرد: در بخش فضای سبز مشکلات اساسی از جمله اقلیم گرم و خشک، عدم وجود آب کافی، شوری آب های موجود، شوری زمین و بالا بودن سطح آبهای تحت العرضی باعث شده است که ایجاد و نگهداری فضای سبز بسیار پر هزینه باشد.

کمایی بیان داشت: طرح گسترش فضاهای سبز را از ابتدای سال ۸۹ به صورت جدی آغاز کردیم و در آغاز سال ۹۰ با سرعت بیشتری این کار را ادامه دادیم و پارکهای محله ای و فضاهای سبز زیادی را با روش جدید آبیاری توسط آب خام، احداث کردیم و یا در دست احداث داریم.

وی تصریح کرد: در بخش ایمنی و آتش نشانی بندر ماهشهر یکی از پیشرفته ترین سیستم های موجود در استان خوزستان را در اختیار دارد که از لحاظ کیفیت و کارایی بسیار در خور توجه است.

شهردار ماهشهر در خصوص ترافیک شهر گفت: هرچند موضع ترافیک مستقیما و به صورت صد در صد به شهرداری مربوط نمی شود اما شهرداری ماهشهر توانسته است با اجرای طرح جامع و تفصیلی تعریض خیابان ها، ۷ خیابان را از سال ۸۸ تا بحال تعریض کند که بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال هزینه داشته است.

وی ادامه داد: این طرح همچنان ادامه خواهد داشت و دیگر خیابانهایی که به تعریض نیاز دارند به تجدریج و طبق برنامه تعریض آنها انجام می شود و به زودی معضل ترافیک در بسیاری از خیابانها حل می شود.

کمایی اظهار داشت: زیرسازی و آسفالت خیابانها در دستور کار دائمی شهرداری بوده است که طی چند ماه اخیر در اقدامی ضربتی، موفق شده ایم تعداد کثیری از خیابانهای شهر را بازسازی و آسفالت کنیم.

شهردار ماهشهر افزود: پروژه احداث اتوبانهای درون شهری یکی از برنامه هایی بوده است که شهرداری با تمام توان در آن گام برداشت و توانست چندین کیلومتر اتوبان جهت تسهیل حمل و نقل در شهر ایجاد کند که این امر ادامه دار خواهد بود و به زودی احداث اتوبانهای دیگر هم در دستور کار قرار می دهیم.

وی خاطر نشان کرد: آخرین پروژه های در دست احداث اتوبانهای درون شهری، یکی جاده دسترسی به باغ رضوان به طول ۳ کیلومتر و دیگری جاده دسترسی اتوبان آزادی به میدان معلم است که به زودی به اتمام می رسند.

کمایی افزود: در برخی از نقاط شهر گره های ترافیکی وجود دارد که در دستور کار پل سازی هستند و اولین تقاطع غیر همسطح درون شهری در ماهشهر تا سوم خرداد سال آینده احداث می شود که مکان این طقاطع، جاده ورودی ماهشهر از طرف بندر امام است.

شهردار ماهشهر خاطر نشان کرد: طراحی و اجرای دو پل دیگر در دستور کار شهرداری قرار گرفته است که یکی در میدان بسیج و دیگری در میدان دانشگاه است.

کمایی در خصوص پروژه بزرگ ساماندهی خور ماهشهر گفت: این پروژه از مصوبات هیئت دولت است که با تکمیل پروژه خور میتوانیم آب را به درون شهر بیاوریم و بندر بودن شهر را به مردم نشان دهیم.

وی ادامه داد: جهت رونق گردشگری در بندر ماهشهر، تحقیقاتی انجام داده ایم که در مراحل نهایی است و به زودی در دستور کار شهرداری قرار میگیرد که در این پروژه از ظرفیت های بکر و پتانسیل بالای دریا جهت جذب توریست استفاده می شود.

کمایی گفت: با ایجاد مراکز تفریحی کنار دریا و اتصال شهر به خوریات، میتوان اشتغال زایی بسیار خوبی هم انجام داد که باعث رونق گرفتن هرچه بیشتر اقتصاد در شهر خواهد شد.

شهردار ماهشهر اظهار کرد: در بخش قانون گرایی و فرهنگ سازی در حال انجام تحقیقاتی هستیم که به کمک دانشگاه چمران اهواز در حال پیگیری است و قصد داریم با اجرای برنامه های ارائه شده، شهروندان ماهشهر را به رعایت هرچه بیشتر اصول شهری تشویق کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • رفیعیان اگه عمل کنن خوبه فقط شعار نباشه خیلی سایتتون خوبه دمتون گرم حال کردیم