شهردار چمران: سند چشم انداز ۲۰ ساله چمران ارائه می شود

خورنا: مطهر امامی در جلسه شورای اداری شهرستان بندر ماهشهر گفت: به زودی سند چشم انداز ۲۰ ساله شهر چمران با برنامه های ۵ ساله ارائه میشود.

امامی بیان داشت: شهرداری چمران در سال ۹۰ اهداف خود را به سمت و سوی فعالیت های فرهنگی سوق داده است و در این مسیر اقدام به احداث کتابخانه مرکزی شهر چمران کرده است که پس از تکمیل شدن، به نهاد کتابخانه های عمومی استان تحویل می شود.

وی افزود: کتابخانه مرکزی شهر چمران تا کنون ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

شهردار چمران ادامه داد: در همین راستا، احداث مجموعه فرهنگی ورزشی شهر چمران در نظر گرفته شده است که شامل ۲ هکتار پارک، ۱ هکتار پارکینگ و یک هکتار فضای ورزشی است که با هزینه ای بالغ بر ۴ میلیارد ریال در حال تکمیل است.

امامی گفت: یکی از دغدغه های اصلی مردم لوله گذاری و پوشاندن کانال اصلی شهر بود که با کمک و درایت اعضای شورا انجام شد و به یک خیابان ۱۷ متری در مرکز شهر تبدیل شد.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال کارگروه مبلمان شهری آغاز به کار کرد و تمامی خیابان ها نام گذاری شدند و تابلوهای آنها نصب شد و ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر ایجاد شد شدند.

شهردار چمران بیان کرد: شهرداری چمران به کمک اعضای شورای شهر توانست در حرکتی بزرگ دو درجه به فضای شهر چمران اضافه کند و سرانه هر نفر ۵ متر به هر نفر ۷ متر افزایش یافت.

امامی ادامه داد: یکی دیگر از پروژه های بسیار بزرگی که در دستور کار شهرداری بود و انجام شد، همسطح سازی جوی ها و پیاده رو ها بود که حدود ۲ هزار متر طول و مساحتی بیش از ۳ هزار متر مربع همسطح سازی شد.

وی افزود: روشنایی خیابان ها به صورت جدی مورد نظر شهرداری بود و حدود ۳۰۰ عدد چراغ در سطح شهر نصب شده است.

شهردار چمران اضافه کرد: یک پروژه دیگر که به کمک فرمانداری صورت گرفت اخذ امتیاز جایگاه  CNG بود که توانستیم این امتیاز را دریافت کنیم و به زودی پس از انجام تحقیقات نهایی شروع به کار خواهد کرد.

وی به صورت خلاصه اشاره ای به بحث ساماندهی بازار چمران کرد و اظهار داشت: طرح ساماندهی بازار چمران در حدود ۸ ماه تحقیقات و برنامه ریزی آن انجام شده است و تمام معضلات احتماعی و اقتصادی آن پیش بینی و به زودی یک بازار بزرگ، مناسب و در شأن شهروندان چمرانی ارائه خواهد شد.

امامی در پایان گفت: مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک شهر چمران به کمک دانشگاه تربیت مدرس در حال تدوین است و به زودی سند چشم انداز ۲۰ ساله شهر چمران، با برنامه های ۵ ساله ارائه خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نام(لازم)... کسی نیست بهش بگه اخه این فلکه ای که داری علم میکنی اول جراحی چش نداری ببینی اتوبوس به بزرگیش نمیتونه اون ور فلکه رو ببینه بعد چرا اینقدر طول کشید مگه دارن چیکار میکنن،پارک ورودی جراحی چرا نصفه کارست این خیابون 17 متری که داره میگه تیرچراغ برقی که وسط خیابون علم شده رو ندیده چرا خیابون رو که به قول خودش خیابون اصلی شهره هنوز آسفالت نشده چرا به وضعیت تاکسی های مسافر بری چمران رسیدگی نمیکنه یه مشت رامبله ای بی تربیت ریخته تو خط همه هم بدون گواهینامه،وضعیت خیابونا رو اقتضاحه پر چالو وچولست چرا خیابونایی که به اعضای شورای شهر ختم میشه مثل ایینه صافه،کو چراغهایی که نصب کرده فکرکرده همه مثل خودش ظاهر بینن فقط اون چراغهای تو فلکه رو میبینن،نمیخوام بگم کاری هم نکرده از بقیه شهردار هایی کهبودن خداییش بهتر بودولی نهبهاین خوبی که خودش داره میگه
  • باشه اقای امامی بهترین شهردار شهرچمران است انشاالله همه شهرک درست میشه تا حالا کدوم شهردار توانسته این کارا روانجم بده