فیروزآبادی: فریب‌خوردگان جنگ فرهنگی و تهدید نظامی را رد می‌کنند

خورنا: سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرهنگی سیاسی هجوم پنهان که به همت سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برپا شده است، طی سخنانی اظهار داشت: جنگ نرم در برابر انقلاب اسلامی از روزهای اول انقلاب شروع شده و در ابتدا به صورت تهاجم فرهنگی برای انحراف ارزش‌های انقلاب و حذف این ارزش‌ها بود.

وی افزود: در مرحله دوم تهاجم فرهنگی تبدیل به شبیخون فرهنگی شد که علاوه بر محو کردن ارزش‌های انقلاب با جایگزینی فرهنگ ضد انقلاب همراه شد و دشمن وقتی عملیات نظامی را متوقف کرد، اقدام به جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی کرد.

فیروزآبادی در ادامه تصریح کرد: یک اصل باید در ذهن تمام کسانی که علاقمند به انقلاب، حفظ، پیشرفت و دفاع از آن باشد، این است که دشمن یک تهدید یکپارچه و همه جانبه علیه انقلاب اسلامی دارد و هدف آن حذف انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: متاسفانه امروز در جامعه شرایطی داریم که افرادی که دل در گرو دشمن دارند، یا فریب خورده دشمن هستند هم تهدید نظامی را تکذیب می‌کنند و هم جنگ فرهنگی را رد می‌کنند خود این دو موضع یک تهاجم فرهنگی است.

فیروزآبادی تصریح کرد: غفلت از تجهیز عظیم و گسترده و حضور دشمنان در منطقه و به زبان آوردنشان مبنی بر تهدید برای انقلاب اسلامی همیشه جریانات انحرافی و فتنه را وادار کرده که بگویند کدام تهدید نظامی؟ و حالا چشم ما روشن شده به اینکه جریان انحرافی می‌گوید ما به جنگ فرهنگی اعتقاد نداریم در حالی که مقام معظم رهبری در طول انقلاب و در صحنه‌های مختلف ابعاد جنگ نرم دشمن علیه انقلاب را بیان کرده‌اند.

وی افزود: متاسفانه می‌بینیم کسانی که می‌بایست پیشرو در برنامه‌ریزی مقابله با جنگ نرم باشند، متاسفانه متاثر از جنگ فرهنگی دشمن هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه طرح مسئله جنگ نرم و تهاجم فرهنگی یک شعار سیاسی نیست، اظهار داشت: جنگ نرم و فرهنگی جنگی است که مبانی علمی دقیق دارد و غربی‌ها با مطالعه و مبتنی بر مبانی علمی آن را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهند و امروز مقالات و کتاب‌هایی که در خصوص جنگ نرم نوشته شده است، در اختیار ما قرار دارد.

فیروزآبادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مبحث اخلاق اسلامی اهمیت بسیاری دارد و در اسلام مطرح شده است، گفت: متاسفانه هیچ کدام از نهادهای مسئول این امر به آن نپرداختند.

وی ادامه داد: ‌جنگ نرم به دنبال این است که از سطح عقلانیت جامعه کم کند و به سطح عواطف و احساسات جامعه بیفزاید و علائق غریزی انسان را افزایش دهد و انضباط اجتماعی را تضعیف کند تا جوانان بدون توجه به عقلانیت تحت تاثیر تبلیغات به حرکت دربیایند زیرا در آن زمان می‌شود آن جامعه را تحریک کرد. مانند قضیه فتنه ۸۸ که عده‌ای تحت تاثیر تبلیغات اقدام به کارهایی کردند که از نظر عقلی درست نبود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اقدامات جریان سرمایه‌داری در جهان گفت: جریان سرمایه‌داری در جهان چون به سود می‌اندیشد و سود ابرسرمایه‌داری بدون بردگی بشر قابل دسترسی نیست، بنابر این این جریان با تهاجم فرهنگی برنامه‌ریزی شده تلاش می‌کند انسان‌ها همیشه بر اساس عواطف و احساسات عمل کنند و فکر نکنند، تا تابع سیاست ها و دستورات آنها باشند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به بیداری مردم در جهان اظهار داشت:‌ امروز جریان وال استریت و جریاناتی که در انگلیس، اروپا و کره جنوبی را می‌بینیم که هنوز هم این جریانات آن عمق لازم را پیدا نکرده‌اند که بر این حرکت‌ها مغزها حکومت کند و هنوز هم این جریانات حرکت‌های عاطفی و غریزی است و در اعتراض به کمبود امکانات است در حالی که باید از این فرصت استفاده شود و نخبگان این جوامع به سمت عقلانیت و برپایه برنامه‌ریزی‌های عقلانی حرکت‌های جهانی خود را ادامه دهند.

فیروزآبادی با بیان اینکه همانطور که انقلاب اسلامی یک حقیقت زنده است ما اعتقاد داریم بیداری اسلامی تا تحقق کامل بنیان‌های اسلامی در کشورهای منطقه پیش خواهد رفت،‌گفت: جنگ فرهنگی علیه انقلاب اسلامی، تفکر اسلامی، نظام اسلامی و ولایت فقیه جنگی است که یقینا وجود دارد و در حال انجام است و در آمریکا رژیم صهیونیستی و غرب اتاق جنگ و فرمانده دارد و دستگاه‌های تبلیغاتی در اختیارشان است.

وی افزود: انقلاب اسلامی باید در برابر این تهاجم آماده دفاع باشد و مهمتر از دفاع، تهاجم با ارزش‌های انقلاب به جبهه دشمن است.

فیروزآبادی تاکید کرد: جنگ نرم یک مسئله بسیار مهم است و آنها که این را باور ندارند باید توبه کنند و با اعتقاد وارد میدان شوند. وگرنه جزو جبهه دشمن خواهند شد. کسی که این موضوع را انکار کند، به معنای کمک به دشمن است برای اینکه مردم را در غفلت قرار داده است.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرهنگی سیاسی هجوم پنهان به حضور سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، سردار وحید جانشین وزیر دفاع، منوچهر منطقی رئیس سازمان صنایع هوایی، امیرعزتی معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و حجت‌الاسلام میرمحمدی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *