افزایش مهاجرت از خوزستان به دلیل مشکلات زیست‌محیطی

خورنا: نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی گفت: مهاجرت از خوزستان به دلیل مشکلات زیست‌محیطی روز به روز بیشتر می‌شود و باید برای این مسئله فکری اساسی کرد.

حجت‌الاسلام سادات‌ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: بسیاری از بیماران تنفسی و جانبازان و… به دلیل آلودگی هوا در استان خوزستان مجبور به مهاجرت از این استان شده‌اند و به این دلیل باید برای بهبود وضعیت آب و هوای استان برای این مشکل فکری اساسی کرد.

وی افزود: مشکلات زیست‌محیطی از ریزگردها تا باران اسیدی روز به روز در خوزستان در حال افزایش هستند و به این دلیل باید تلاش کرد تا برای رفع مشکلات و کاهش عوارض این پدیده‌ها در جامعه فکری اساسی کرد، در این بین باید همه بر رعایت نکات زیست‌محیطی و سلامت در جامعه پایبند باشند.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: رفع مشکلات زیست‌محیطی زمان زیادی نیاز دارد ولی رفع عوامل تشدیدکننده این پدیده‌ها سهل‌الوصول‌تر است و ابتدا باید از تشدید  این پدیده‌ها جلوگیری کرد و سپس برای رفع مشکلات در این حوزه گام برداشت.

این عضو فراکسیون محیط‌‌زیست مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید کوشید تا اهمیت این مشکلات را برای مسئولان روز به روز بیشتر کرد و از همه اهرم‌های قانونی برای مبارزه با تشدیدکنندگان این پدیده‌های زیست محیطی استفاده کرد؛ البته معتقدیم قانون در این زمینه باید اصلاح شود.

سادات‌ابراهیمی گفت: باید برخورد‌ها صریح، سخت و بازدارنده باشد و در این‌باره باید در جرائم قدری بازنگری شود و جرائم تشدید شود تا این مسئله خود بازدارندگی بیشتری داشته باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • كارون اصفهان!!! بجز مردم عرب خوزستان كه وارث و مالك اصلي خوزستان هستند و بيش از 4000 سال از تمدن و وجودشان در اين خطه ميگذرد كسي نمي تواند در خوزستان استعمار زده دوام بياورد
  • بهزاد اهوازیان آقایی که به نام سنجری پیغام گذاشتی، از پدر گرامیت سوال کن طایفه سنجری از طوایف مختلط عربه که تا زمان قبل از جنگ هنوز کوچرو بودن و اخین جایی که پیش از امدن به حومه شهر اهواز باشند غرب دزفول بوده و اصلا اسم طایفه از همین محل سنجر دزفول گرفته شده. اهواز فعلی زمان ناصرالدین شاه ساخته شد بدست شوشتریهای صاحب فن معماری که ان مسجد را هم ساختند و عشایر هم هیچگاه فن معماری ندارند چه عرب و چه لر و چه .. . انزمان شوتر در معرض وبای شدیدی بوده که بسیاری از آنها را تار و مار کرد و انها را نظام قلی ماضی به اهواز اورد تا نزدیک خرابه های اهواز قدیم( گه گور دخمه های زرتشتیان ان در کوههای حصیر آباد اهواز هنوز باقیست ) شهر اهواز جدید را بسازند و خانه های این منطقه همه با پایه سنگهای تراشیده منظم است که تخصص شوشتریها بوده حتی نه دزفولیها، بعدا پس از توسعه اهواز مردم به قسمتهای جدید ساز رفتند و مهاجران تازه دیگر این خانه ها و محلات را ساکن شدند. اگر برای نمونه به محلات قدیم دزفول با خانه های انچنانی چند صد ساله بروید بیشتر بختیاری نشسته است اما دلیل نمی شود که آنها را ایشانساخته اند! اهواز جدید هم مثل تهران نو ساز است و کسی ادعای انرا نمی تواند بکند و شاید شوتریها بتوانند بکنند. در ضمن برادری که گفته صفوی 700 سال اشتباه است صفوی از 500 سال پیش ایجاد شد. سعی کنید راست بگویید تا همه با هم مثل برادر باشیم همه بنده خدائیم و نحوه چرخش زبان در دهان ما را از هم تفکیک نمی کند. اگر ما به جایی مهاجرت کردیم لزومی ندارد تاریخ انجا را جعل کنیم این کار فقط باعث نفرت دیگران و بومین انجا از ما می شود. http://ensanim.blogfa.com/ http://irran.blogfa.com/ http://vahdat120.blogfa.com/
  • بهزاد اهوازیان آقایی که نوشته ای 4000 سال زندگی کرده ای همین کارها و دروغها ی عجیب و غریب شاخدار را در دنیا کرده اید که همه مسلمانها را بده و تروریست و منفور کرده اید سعی کنید راست بگویید تا همه با هم مثل برادر باشیم همه بنده خدائیم و نحوه چرخش زبان در دهان ما را از هم تفکیک نمی کند. اگر ما به جایی مهاجرت کردیم لزومی ندارد تاریخ انجا را جعل کنیم این کار فقط باعث نفرت دیگران و بومین انجا از ما می شود. http://ensanim.blogfa.com/ http://irran.blogfa.com/ http://vahdat120.blogfa.com/ تاریخ کامل و مستند خوزستان