وزیر علوم: با افرادی که در ستاد کاندیداهای انتخابات ۸۸ فعالیت کرده‌اند، کاری نداریم

خورنا: وزیر علوم با تاکید بر اینکه شرایط دانشگاه‌ها را طوری فراهم می‌کنیم که هرکسی با هر تفکری که دارد بتواند در دانشگاه‌ها ادامه تحصیل بدهد، گفت: بورسیه دانشجویان خارج از کشور مرتبط با جریان فتنه سریعاً قطع می‌شود.

فارس نوشت: کامران دانشجو درباره تمهیدات این وزارتخانه در قبال دانشجویان بورسیه‌ای که با استفاده از پول بیت‌المال بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند، گفت: در آموزش عالی کشور با کسانی که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ به هر یک از ۴ کاندیدا مطرح رای داده و یا در ستاد آنها فعالیت کرده است، با توجه به اینکه آن ۴ نفر را نظام در معرض رای مردم گذاشته، هیچ مشکلی نداریم و این حق افراد است که در هر ستادی فعالیت کرده و به هرکسی رای بدهند.

وی ادامه داد:‌ نه تنها ما با این افراد هیچ مشکلی نداریم بلکه قدردانی هم می‌کنیم که در تعیین سرنوشت کشور مشارکت کردند، اما بحث اصلی اینجاست که بعد از ۹ دی و نماز جمعه خرداد حضرت آقا که امت و ملت اتمام حجت کردند از این تاریخ به بعد دیگر بحث، بحث رأی نبوده و کسانی که از عوامل فتنه سبز باشند را معاند نظام می‌شناسیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: نه تکلیف دانشگاه‌ها و بلکه تکلیف نظام با معاندین نظام کاملاً مشخص است.

دانشجو با بیان اینکه نه ما می‌توانیم و نه ملت به ما اجازه می‌دهند که از بیت‌المال به معاندین نظام اختصاص دهیم، گفت: هرکجا مصداقی وجود داشته باشد و مراجع ذی‌صلاح و نه سلیقه به ما معرفی کنند که جزء فتنه و از عوامل فتنه است و ما اطلاع پیدا کنیم حتماً اگر بورسی داده شده باشد، بلافاصله قطع می‌کنیم.

وی گفت: اما از طرف دیگر شرایط دانشگاه‌ها را طوری فراهم می‌کنیم که هرکسی با هر تفکری که دارد بتواند در دانشگاه‌ها ادامه تحصیل بدهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *