نرخ بیکاری درشهرستان بندرماهشهر بالاست

خورنا: نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان گفت: با وجود صنایع مختلف در بندرامام متاسفانه نرخ بیکاری در این شهر بسیار بالاست.

خلیل حیات‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در حال حاضر بیکاری جوانان در شهرستان بندرماهشهر یکی از دغدغه‌های مسئولان و خانواده‌هاست.

وی با اشاره به تعدد صنایع پتروشیمی در این شهر ادمه داد: باوجود صنایع متعدد متاسفانه هنوز خیل گسترده‌ای از جوانان منطقه بیکار هستند و آمار بیکاری در این شهرستان رو به‌ افزایش است.

نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان افزود: یکی از دلایل بیکاری جوانان ماهشهری باتوجه به صنایع موجود، به‌کارگیری نیروهای غیربومی در فرصت‌های شغلی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جوانان تحصیل‌کرده، متعهد و توانمندی در ماهشهر وجود دارند اما متاسفانه باوجود ایجاد سالانه تعداد زیادی فرصت شغلی همچنان بیکار هستند.

حیات‌مقدم تصریح کرد: تاکنون پیگیری‌ها و رایزنی‌های متعددی به‌منظور عدم به‌کارگیری نیروهای غیربومی در فرصت‌های شغلی منطقه انجام شده اما متاسفانه همچنان این روند ادامه دارد.

وی در ادامه گفت:نیروهای موردنیاز صنایع موجود در منطقه باید به‌صورت تخصصی آموزش‌های لازم را فرا گیرند تا صنایع نیز از این پس بهانه‌‌تراشی در زمینه عدم وجود نیروهای متخصص در منطقه نداشته باشند.

نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای با اشاره به تأکید دولت در ایجاد اشتغال، اضافه کرد:نظارت صحیح در راستای عدم به‌کارگیری نیروهای غیربومی می‌تواند در زمینه ایجاد اشتغال پایدار مؤثر باشد.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب دولت در زمینه ایجاد اشتغال اظهار داشت: دولت فرصت‌های شغلی مناسبی را درشهرستان بندرماهشهرایجاد کرده اما متاسفانه در راستای عدم نظارت نیروهای غیربومی از این فرصت‌های شغلی بهره‌مند شده‌اند.

حیات‌مقدم خاطرنشان کرد: مخالف به‌کارگیری نیروهای توانمند و متخصص در صنایع نیستیم اما باید به‌کارگیری نیروی انسانی با اولویت خود شهرستان، خوزستان و سپس استان‌های دیگر صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب امسال سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده و برای دولت نیز سال اشتغال است لذا باید مسئولان شهرستان با نگاه ویژه به موضوع اشتغال برنامه‌ها و پروژه‌ها را پیگیری کنند.

نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی ماهشهر از مشکل اشتغال رنج می‌برد ادامه داد: در شرایط کنونی شهرستان ۳۰۰ هزار نفری بندرماهشهر باوجود صنایع متعدد از مشکل اشتغال رنج می برد و باید در این باره چاره‌اندیشی کرد.

وی در پایان گفت: با تعامل و همکاری مسئولان شاهد حل مشکلات و موانع فراروی اشتغال جوانان در منطقه باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *