سمینار خانواده کارآمد و ارتباطات تأثیرگزار در ماهشهر برگزار شد

خورنا: در راستای ارائه خدمات متنوع فرهنگی و آموزشی و به منظور ایجاد بینش جدید در ارتباطات خانوادگی، سمینار خانواده کارآمد در سینما میلاد نور ماهشهر و مجموعه اندیشه در شهرک بعثت برگزار شد.

به گزارش خورنا، سمینار خانواده کارآمد و ارتباطات تأثیرگزار به همت مرکز مشاوره خانواده شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی با حضور دکتر احسان تقی زاده برگزار شد.

در راستای ارائه خدمات متنوع فرهنگی و آموزشی و به منظور ایجاد بینش جدید در ارتباطات خانوادگی، سمینار مذکور در سینما میلاد نور ماهشهر و مجموعه اندیشه در شهرک بعثت با حضور انبوه خانواده های محترم صنایع پتروشیمی در منطقه و همچنین سایر شهروندان اجرا شد.

در این سمینار دکتر تقی زاده ضمن اشاره به ویژگی های یک خانواده کارآمد در خصوص مراحل مختلف احترام ، تفاهم و درک متقابل برای حضار سخن گفت و به محرک های عاطفی در خانواده اشاره نمود.

در ادامه ایشان متذکر شدند که کودک  ارتباط محبت آمیز را حتی در هنگامی که در خواب عمیق می باشد ( بیان کلمات محبت آمیز به کودک)حس نموده و  آنرا درک می کند و پاسخ می گوید و این اصل برای بزرگترها نیز ثابت است.

تفاوت در خانواده کارآمد و ناکارآمد در تفاوت به انگیزه احترام متقابل و پاسخ به محرک های عاطفی در خانواده است.

وی از آگاهی و دانایی محوری در خانواده کارآمد به عنوان اصل اساسی یاد کرد و گفت: دانایی در تربیت، مراودت خانوادگی و پاسخ به محرکهای عاطفی از بدیهیات است.

لازم به ذکر است که این سمینارها ماهیانه با موضوعات مختلف روانشناسی جهت کارکنان و خانواده های محترم صنایع پتروشیمی و همچنین عموم شهروندان برگزار می گردد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بتول سلام این مشاوره کجااومده که من ماهشهر ی اصلامتوجه نشدم یه خبری یه چیزی پس مای فقیرفقرا چی ؟سهم ماچیه تواین ماهشهر بافرهنگ؟ تاریخش کیه چراکسی نگفتش