نوجوان خرمشهری فرشته نجات شد

مدیر مرکز فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اعضای بدن یک نوجوان خرمشهری به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش خورنا دکتر جواد شریعتی امروز شنبه اول اردیبهشت ۱۴۰۳ با اعلام این خبر گفت: با رضایت خانواده زنده‌یاد «بنیامین باوی» نوجوان ۱۲ ساله اهل خرمشهر که دچار مرگ مغزی شده بود و با تلاش تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مشارکت تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی آبادان، اعضای بدن وی در روز جمعه، ۳۱ فروردین‌ماه در اتاق عمل بیمارستان گلستان اهواز به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی با بیان اینکه از این نوجوان مرگ مغزی ۲ کلیه به یک مرد و زن اهوازی اهدا شد افزود: امیدواریم با گسترش بیشتر این فرهنگ، افراد بیشتری که اکنون در صف دریافت عضو پیوندی قرار دارند بتوانند به زندگی بازگردند.

مدیر مرکز فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: هر عمل اهدای عضو شامل فرآیندی بسیار پیچیده و حساس است که از لحظه تایید و اعلام قطعی مرگ مغزی توسط تیم درمان پس از انجام آزمایش‌های پیشرفته از ساقه‌ی مغز، آغاز می‌شود.

شریعتی یادآوری کرد: رایزنی و جلب رضایت خانواده فرد مرگ مغزی نیز حساسیت بسیاری دارد. این کار توسط هماهنگ‌کنندگان دفتر پیوند دانشگاه با ظرافت و دقت بسیار زیادی انجام می‌شود و پزشکان گروه‌های جراحی پیوند اعضا، بیهوشی، جراحی مغز و اعصاب، اورولوژی، جراحی قلب در مواردی که شرایط پیوند قلب وجود داشته باشد، کادر پرستاران بخش‌های ویژه و کادر واحد‌های پشتیبانی در انجام اعمال اهدای عضو، نقش اساسی دارند.

وی در پایان تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی ehda.sbmu.ac.ir برای به دریافت کارت ویژه اهدای عضو اقدام کنند.