۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال‌زایی در استان بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از جذب ۱۱۰ درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ در سال گذشته استان خبر داد و گفت: در این راستا امسال ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال‌زایی در استان بوشهر اختصاص یافته است.

آموزش مهارتی را یکی از سر فصل‌های مهم اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی دانست و اظهار داشت: در این زمینه طرح‌های مهم مهارت‌آموزی در استان بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی ایجاد شده است.

وی تقویت هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و دبیرستان‌های کار و دانش را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با تقویت زیرساخت‌های مهارت‌آموزی زمینه اشتغال‌زایی در استان بیش از پیش توسعه می‌یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در پرداخت و جذب تسهیلات از محل تبصره ۱۸ استان بوشهر رتبه نخست کشوری کسب کرده است، افزود: در این راستا ۱۱۰ درصد اعتبارات تبصره ۱۸ در عرصه اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی جذب شده است.

کشاورزی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات تبصره ۱۸ می‌توان به هنرستان‌ها و مراکز آموزشی پرداخت کرد، گفت: در این راستا باید از ظرفیت بخش خصوصی و غیرانتفاعی استفاده کرد تا زمینه پرداخت اعتبارات تبصره ۱۸ فراهم شود.

وی نرخ بیکاری استان بوشهر را ۷.۸ درصد دانست و خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها ۲۳ درصد است که توسعه طرح‌های مهارتی در مراکز آموزش عالی یک ضرورت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: کف اعتبارات تبصره ۱۸ استان بوشهر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که جذب آنها نقش مهمی در طرح‌های اشتغال‌زایی دارد.

کشاورزی اعتبارات تبصره ۱۶ استان بوشهر را یک هزار و ۴۴۶ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: بخشی از این اعتبار در اختیار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرد.

وی از پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ برای راه‌اندازی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و خاطرنشان کرد: باید زمینه حضور بخش خصوصی در راه‌اندازی هنرستان‌های فنی و مدارس غیرانتفاعی در استان بوشهر فراهم شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *