سید محمد خاتمی به ماندلا نامه نوشت

خورنا: سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق کشورمان با ارسال نامه ای به نلسون ماندلا رهبر مبارزات ضد آپارتاید آفریقای جنوبی از وی احوال جویی کرد.

ماندلا ۹۴ ساله از عارضه عفونت ریه رنج می برد و پس از مداوا در بیمارستان هم اکنون در منزل دوران نقاهت را طی می کند.

متن کامل نامه خاتمی به ماندلا به نقل از وب سایت وی چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای رئیس نلسون ماندلا

سلام مرا بپذیرید
خبر بیماری و بستری شدن جناب عالی موجب نگرانی و تأسف شد. سلامتی و بهبود وجود عزیزتان آرزوی قلبی من است. امیدوارم برکات وجودیتان مستدام باشد.

شخصیت ممتاز و فراموش ناشدنی شما که زندگی پربهای خود را صرف مبارزه با نژاد پرستی، انحصار طلبی و خودکامگی کرده اید احترام هر انسان آزاده و دردآشنا و صلح طلب را بر می انگیزد.
مبارزه ۳۰ ساله جناب عالی با پدیده شوم نژاد پرستی و تحمل درد و رنج و زندان و تبعید همگی حکایت گر ویژگی های والای انسانی شما است.

آنچه فضیلت شما را افزون تر می کند این که ترجیح داده اید در کنار مردم باشید و در معادلات پیچیده و فریبنده قدرت ظاهری غرق نشوید. این شیوه که حاکی از صداقت و آینده نگری شما برای کشورتان و نیز قاره آفریقا است، تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ سیاسی جامعه بشری گذاشته است.

تلاش ارجمند جناب عالی برای ایجاد وحدت ملی و گذشت و فداکاری تان برای جلوگیری از نفرت و خشونت و کین توزی در آفریقای جنوبی نه تنها در تاریخ کشورتان که برای بشریت آزرده از افراط و خشونت و تبعیض و خواستار آزادی و سربلندی درس های بزرگی را در بر داشته است.
آرزو می کنم که سلامتی کامل را به دست آورید تا شاهد استمرار تلاشهای بشردوستانه بیشتر شما در جهت گسترش صلح و آزادی باشیم.

با احترام
سید محمد خاتمی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *