استخدام ۱۰ هزار نیرو در سازمان محیط زیست

خورنا: محمدی زاده در نشست سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور محور اصلی این نشست را موضوع منابع انسانی بیان کرد و افزود: موضوعی که از گذشته سیستم را رنج می داد موضوع مهم منابع انسانی است، مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد که متاسفانه خیلی از مدیران ارشد فقط در حد همدردی با این موضوع حرکت می کردند نه درحد مداوا و چاره اندیشی.

وی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست ازگذشته در نحوه اتصال نیروها بسیار متکثر و متفاوت عمل می کرد، به همین دلیل در نحوه دریافت نیروها بسیار متفاوت بوده است که این موضوع برای دو نیروئی که در شرایط مساوی که باهم کار می کردند قابل درک نیست و تبعات این مسئله هم برای همکاران از نظر روحی آسیب پذیر است و هم در فضای رسانه ای ما متهم هستیم که چرا امورات مربوط به کارکنان را انجام نمی دهیم.

وی در ادامه از اخذ مجوز استخدام ۱۰ هزار نیروی انسانی برای سازمان خبر داد و بر لزوم پرهیز ازتبارگرائی و پارتی بازی در این باره تاکید و اظهار کرد: نباید اعتمادها را مخدوش کرد. ضمن اینکه نیروها را باید طوری در ماموریت ها و پست ها جانمایی کنیم که آنان با پست ها و وظایف متناسب باشند .

باید حوزه صید وشکار را مدیریت کنیم نه نگاه افراط گرایانه داشته باشیم

معاون رئیس جمهور در بخش دوم صحبتهای خود گفت: باید حوزه صید وشکار را مدیریت کنیم نه نگاه افراط گرایانه داشته باشیم و با هر گونه صید و شکار مخالف باشیم به این نحو که نه این قانون را قفل کنیم و نه بی رویه مجوز صید و شکار صادر کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ماموریت ما مدیریت صید و شکار است. افراط و تفریط در این حوزه فقط دست سودجویان را باز می کند .

وی همچنین سرشماری وحوش را از اولویت های حوزه طبیعی سازمان دانست و گفت: آمارهای وحوش به طور یکسان اطلاع رسانی گردد.

به گزارش ایسنا، محمدی زاده با اشاره به تدوین سند ملی محیط زیست، اظهار کرد: درباره سند باید یک گفتمان نخبگانی رخ دهد زیرا هر چه این سند در لایه های کارشناسی قرار گیرد، مطمئن باشید سند قوی تر ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان محیط زیست در خاتمه استقرار HSE ( مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست) در استان‌ها را ملاک ارزیابی مدیران کل بیان نمود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *